• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Czarnkowie

  Przeczytaj także...
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Wola Góra – wzgórze o wysokości 219,2 m n.p.m. na Pojezierzu Drawskim, położone w woj. zachodniopomorskim, w powiecie świdwińskim, w gminie Połczyn-Zdrój. Jest jednym z najwyższych wzniesień woj. zachodniopomorskiego.
  Wieś (łac. pagus, rus) – jednostka osadnicza o zwartej, skupionej lub rozproszonej zabudowie i istniejących funkcjach rolniczych lub związanych z nimi usługowych lub turystycznych, nieposiadająca praw miejskich lub statusu miasta (art. 2 ustawy z 29 sierpnia 2003 o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych).

  Czarnkowie (niem.: Alt Liepenfier) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie świdwińskim, w gminie Połczyn-Zdrój.

  W l. 70 używano nazwy wsi w formie Czarnkowo.

  Ok. 1,5 km na północny zachód znajduje się Wola Góra z wieżą widokową.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Włodzimierz Łęcki: Pojezierze Drawskie. Przewodnik. Poznań: Wydawnictwo Poznańskie, 1977, s. 102-103.
  Gmina Połczyn-Zdrój – gmina miejsko-wiejska w północno-zachodniej Polsce, położona jest w woj. zachodniopomorskim, we wschodniej części powiatu świdwińskiego. Siedzibą gminy jest miasto Połczyn-ZdrójWojewództwo zachodniopomorskie – województwo położone w północno-zachodniej części Polski, na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Graniczy na wschodzie z województwem pomorskim, na południu z województwami: wielkopolskim i lubuskim, a na zachodzie z niemieckimi krajami związkowymi: Brandenburgią i Meklemburgią-Pomorzem Przednim. Zajmuje obszar 22 892,48 km². Według danych z 31 grudnia 2011 r. miało 1,72 mln mieszkańców. Siedzibą władz województwa jest Szczecin.
  Warto wiedzieć że... beta

  Powiat świdwiński – powiat w północno-zachodniej Polsce, w woj. zachodniopomorskim, reaktywowany w 1999 r. w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Świdwin.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.735 sek.