• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Czarne Szeregi

  Przeczytaj także...
  Proletaryat in Concert – trzeci album zespołu Proletaryat nagrany w październiku 1991 podczas koncertu w poznańskiej "Arenie". Został wydany w 1993 przez Izabelin Studio.Tomasz "Oley" Olejnik (ur. 11 stycznia 1965) – polski wokalista i autor tekstów. Wieloletni członek rockowej grupy muzycznej Proletaryat.
  Adam "Burza" Burzyński (ur. 3 czerwca 1969) – polski gitarzysta. Współtworzył zespoły Kazik na Żywo, Kobranocka. Uczestniczył również w solowych projektach Kazika.

  Czarne Szeregi – trzeci studyjny album polskiego zespołu rockowego Proletaryat. Został wydany w 1993 roku. W 2004 miała miejsce jego reedycja.

  Twórcy[]

 • Tomasz "Oley" Olejnik – śpiew
 • Jarosław "Siemion" Siemienowicz – gitara. śpiew
 • Dariusz "Kapcer" Kacprzak – gitara basowa, śpiew
 • Piotr "Pniaku" Pniak – perkusja
 • Zbigniew Marczyński – perkusja (tylko w utworach koncertowych)
 • Adam "Burza" Burzyński – gościnnie śpiew (utwory "Co jest" i "Jak długo")
 • Lista utworów[]

  1. "Czarne szeregi"
  2. "Mój pokój"
  3. "Jak długo"
  4. "Miasto"
  5. "Jak psy"
  6. "W imię nieważnych spraw"
  7. "Jeszcze jeden krok"
  8. "Ofiarny stos"
  9. "Wystarczy iskra"
  10. "Co jest"
  11. "Kolesie"
  12. "Johnny B.Goode"
  13. "Nadine"

  Wydania[]

  Wydanie remasterowane – Metal Mind Productions, 2004[]

  14. "Dlaczego ja" 15. "Czy to już koniec" 16. "W imię nieważnych spraw"

  Utwory 14, 15, 16 pochodzą z albumu Proletaryat in Concert, zarejestrowane zostały w październiku 1991. Nigdy wcześniej nie były opublikowane na płytach kompaktowych. Wersja ta zawiera także video do utworów:

  TVP Kraków – ośrodek regionalny TVP obejmujący zasięgiem województwo małopolskie z siedzibą główną w Krakowie przy ul. Krzemionki 30 oraz redakcjami terenowymi w Tarnowie, Zakopanem, Nowym Sączu oraz Oświęcimiu. Do lipca 2011 roku funkcję dyrektora i redaktora naczelnego Krakowskiego Oddziału Telewizja Polska pełnił Jan Rojek. Obecnie stanowisko to zajmuje Leszek Dziura. Od 11 października 2011 roku TVP Kraków nadaje formacie 16:9.Piotr "Pniaq" Pniak (ur. 31 marca 1971) - polski perkusista. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Od 2000 roku jej wykladowca - adiunkt. Pniak współpracował m.in. z takimi wykonawcami i grupami muzycznymi jak: Proletaryat, Virgin, Reni Jusis, Patrycja Markowska, Moskwa, Małgorzata Ostrowska, Magda Femme i Wojciech Pilichowski.
 • "Mój pokój"
 • "Czarne szeregi"
 • Zostały one zarejestrowane w studiu TVP Kraków 5 marca 1993.

  Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Płyta kompaktowa (ang. Compact Disc, CD-ROM – Compact Disc – Read Only Memory) — poliwęglanowy krążek z zakodowaną cyfrowo informacją do bezkontaktowego odczytu światłem lasera optycznego. Zaprojektowany w celu nagrywania i przechowywania dźwięku, przy użyciu kodowania PCM, który dzisiaj jest tylko jednym ze standardów cyfrowego zapisu dźwięku. Taką płytę nazywa się CD-Audio. Dzięki dużej jak na swoje czasy pojemności, niezawodności i niskiej cenie, dysk kompaktowy stał się popularnym medium do zapisywania danych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.013 sek.