• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Czarne - gmina

  Przeczytaj także...
  Nadziejewo (niem. Hansfelde) – wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie człuchowskim, w gminie Czarne w pobliżu drogi wojewódzkiej nr 201.Gmina miejsko-wiejska – gmina, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy miejsko-wiejskiej jest zazwyczaj miasto, jedynym wyjątkiem jest obecnie gmina Nowe Skalmierzyce, której siedziba mieści się we wsi Skalmierzyce.
  Sołectwo – jednostka pomocnicza gminy we współczesnej Polsce, charakterystyczna dla obszarów wiejskich. Obszar, zakres działania sołectwa i jego organów określa rada gminy w statucie sołectwa.

  Czarnegmina miejsko-wiejska w województwie pomorskim, w powiecie człuchowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie słupskim.

  W skład gminy wchodzi 10 sołectw: Biernatka, Bińcze, Domisław, Kijno, Krzemieniewo, Nadziejewo, Raciniewo, Sierpowo, Sokole, Wyczechy

  Siedziba gminy to Czarne.

  Gmina Debrzno – – gmina miejsko-wiejska w województwie pomorskim, w powiecie człuchowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie słupskim.Województwo pomorskie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw, położone w północnej Polsce. Siedzibą władz województwa jest Gdańsk. Obejmuje obszar o powierzchni 18 310,34 km².

  Według danych z 30 czerwca 2004 gminę zamieszkiwało 9355 osób.

  Struktura powierzchni[]

  Według danych z roku 2002 gmina Czarne ma obszar 234,9 km², w tym:

 • użytki rolne: 37%
 • użytki leśne: 52%
 • Gmina stanowi 14,92% powierzchni powiatu.

  Demografia[]

  Dane z 30 czerwca 2004:

  Gmina Rzeczenica – gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie człuchowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie słupskim.Domisław (niem. Domslaff) – wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie człuchowskim, w gminie Czarne.
 • Piramida wieku mieszkańców gminy Czarne w 2014 roku.

 • Piramida wieku Gmina Czarne.png

  Sąsiednie gminy[]

  Człuchów, Debrzno, Okonek, Rzeczenica, Szczecinek

  Przypisy

  Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.Podział administracyjny Polski 1975–1998 – podział administracyjny obowiązujący od 1 czerwca 1975 do 31 grudnia 1998 (od reformy w 1975 do reformy w 1999). Został wprowadzony ustawą z dnia 28 maja 1975 o dwustopniowym podziale administracyjnym Państwa oraz o zmianie ustawy o radach narodowych.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Czarne (dawniej Hamersztyn, niem. Hammerstein) – miasto w woj. pomorskim, w powiecie człuchowskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Czarne.
  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.
  Gmina Człuchów – gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie człuchowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie słupskim.
  Gmina Okonek – gmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie złotowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie pilskim.
  Powiat człuchowski (kasz. Człëchòwsczi kréz) – powiat w Polsce (województwo pomorskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Człuchów.
  Sierpowo (niem. Breitenfelde) – wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie człuchowskim, w gminie Czarne.
  Sokole (niem. Falkenwalde) – wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie człuchowskim, w gminie Czarne.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.