• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Czarna Struga - dopływ Warty

  Przeczytaj także...
  Zagórów (niem. Hinterberg) – miasto w województwie wielkopolskim, powiecie słupeckim, położone nad rzeką Wartą, 16 kilometrów od Słupcy. Miasto jest siedzibą władz gminy Zagórów.Odra (czes. i dł. Odra, niem. Oder, gł. Wodra, łac. starożytna Viadua, Suevus, łac. średniowiecza Oddera (w Dagome iudex), Odera; łac. renesansowa Viadrus (od 1543)) – rzeka w Europie Środkowej, w zlewisku Morza Bałtyckiego, na terenie Czech, Polski i Niemiec. Pod względem całkowitej długości jest drugą (po Wiśle) rzeką Polski. Biorąc pod uwagę tylko jej część w granicach Polski jest trzecią rzeką pod względem długości (po jej dopływie Warcie).
  Droga wojewódzka nr 443 (DW443) – droga wojewódzka o długości 61 km, łącząca Jarocin z Tuliszkowem. Trasa ta leży na obszarze województwa wielkopolskiego i przebiega przez teren powiatów jarocińskiego, pleszewskiego, konińskiego i tureckiego.

  Czarna Strugarzeka dorzecza Odry, lewy dopływ Warty, o długości ok. 52 km. Wypływa na południe od wsi Żelazków, w powiecie kaliskim. Przepływa m.in. przez miasto Stawiszyn oraz wsie: Lipice, Królików, Biskupice, Trąbczyn. Do Warty uchodzi na północ od Zagórowa.

  Królików – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie konińskim, w gminie Grodziec, nad Czarną Strugą.Trąbczyn – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie słupeckim, w gminie Zagórów, nad Czarną Strugą.

  W Stawiszynie przepływa pod drogą krajową nr 25, a we wsi Królików pod drogą wojewódzką nr 443.


 • Zobacz też[]

 • Rzeki Polski • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Rzeka – naturalny, powierzchniowy ciek płynący w wyżłobionym przez erozję rzeczną korycie, okresowo zalewający dolinę rzeczną. W Polsce przyjmuje się, że rzekę stanowi ciek o powierzchni dorzecza powyżej 100 km².
  Stawiszyn – miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie kaliskim, w Kaliskiem, na Wysoczyźnie Kaliskiej, nad Czarną Strugą, w aglomeracji kalisko-ostrowskiej, siedziba gminy Stawiszyn.
  Lipice – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie konińskim, w gminie Grodziec, nad Czarną Strugą.
  Rzeki Polski to zbiór rzek płynących przez teren Polski, który, biorąc pod uwagę uwarunkowania hydrograficzne, leży w zlewisku trzech mórz:
  Biskupice – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie konińskim, w gminie Grodziec, nad Czarną Strugą.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.