• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Czarna Łacha

  Przeczytaj także...
  Krępiec (niem. Krampitz) – wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie gdańskim, w gminie Pruszcz Gdański na obszarze Żuław Gdańskich nad Motławą. Krępiec graniczy z gdańskimi dzielnicami: Olszynką i Orunia-Św. Wojciech-Lipce. We wsi zobaczyć można domy podcieniowe oraz pomennonickie zagrody. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa gdańskiego.Województwo pomorskie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw, położone w północnej Polsce. Siedzibą władz województwa jest Gdańsk. Obejmuje obszar o powierzchni 18 310,34 km².
  Motława (niem. Mottlau) – rzeka w województwie pomorskim, dopływ Martwej Wisły, płynąca przez Pojezierze Starogardzkie i Żuławy Wiślane, powiaty: starogardzki, tczewski, gdański i miasto Gdańsk.

  Czarna Łachastruga w województwie pomorskim.

  Jej wody biorą swój początek z rowów odwadniających tereny Żuław Gdańskich. Od miejscowości Mokry Dwór płynie szerokim korytem, by we wsi Krępiec wpłynąć od lewej strony do rzeki Motławy.

  Czarna Łacha cieszy się popularnością wśród wędkarzy.

  Żuławy Gdańskie (kaszb. Gduńsczé Zëławie, niem. Danziger Werder) – położone na lewym brzegu Wisły, w równinie deltowej, są częścią Żuław Wiślanych.Mokry Dwór (niem. Nassenhuben) – wieś w Polsce, w województwie pomorskim, w powiecie gdańskim, w gminie Pruszcz Gdański.

  Zobacz też[]

 • Rzeki Polski • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Rzeki Polski to zbiór rzek płynących przez teren Polski, który, biorąc pod uwagę uwarunkowania hydrograficzne, leży w zlewisku trzech mórz:

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.013 sek.