• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Cybermycha

  Przeczytaj także...
  DVD (Digital Video Disc lub Digital Versatile Disc) – rozpowszechniony w roku 1995 standard zapisu danych na optycznym nośniku danych, podobnym do CD-ROM (te same wymiary: 12 lub 8 cm) lecz o większej pojemności uzyskanej dzięki zwiększeniu gęstości zapisu.Płyta kompaktowa (ang. Compact Disc, CD-ROM – Compact Disc – Read Only Memory) — poliwęglanowy krążek z zakodowaną cyfrowo informacją do bezkontaktowego odczytu światłem lasera optycznego. Zaprojektowany w celu nagrywania i przechowywania dźwięku, przy użyciu kodowania PCM, który dzisiaj jest tylko jednym ze standardów cyfrowego zapisu dźwięku. Taką płytę nazywa się CD-Audio. Dzięki dużej jak na swoje czasy pojemności, niezawodności i niskiej cenie, dysk kompaktowy stał się popularnym medium do zapisywania danych.
  Egmont Polska – wydawnictwo będące częścią Grupy Egmont. Powstało w roku 1990. Działalność rozpoczęło od wydawania komiksów z Kaczorem Donaldem przeznaczonych dla dzieci. Wydaje kilkadziesiąt tytułów prasowych rocznie, komiksy i książki dla dzieci i młodzieży oraz rodzinne gry planszowe.

  Cybermycha – polski miesięcznik o grach komputerowych, przygotowywany do stycznia 2009 roku w Bydgoszczy. Magazyn opisywał gry wszystkich gatunków, ale bez cech brutalności, zamieszczał komiksy i historyjki obrazkowe, nowinki z rynku gier na PC i wszystkie konsole, triki, tipsy, poradniki do gier, recenzje Czytelników, łamigłówki itd. Do każdego wydania dołączona była jedna płyta DVD z kilkoma pełnymi wersjami gier. Pierwszy numer CM ukazał się 1 czerwca 2000 roku. Miał wówczas 32 strony, jedną płytkę CD, wyłącznie z wersjami demonstracyjnymi gier. Po raz pierwszy pełną wersję gry dołączono do magazynu w grudniu 2000 roku. W 2008 roku zaczęto wydawać też CyberMychę z płytą DVD. CyberMycha była pierwszym polskim, autorskim czasopismem, które ukazywało się w wersji licencyjnej poza granicami kraju - CM można także było kupić w Czechach i na Słowacji.

  Bydgoszcz (łac. Bidgostia, niem. Bromberg) – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce, historycznie leży na Kujawach, nad rzeką Brdą i Kanałem Bydgoskim, którego wschodni fragment graniczy na Wiśle, największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego. Jest siedzibą Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.Gra komputerowa (gra wideo, ang. video game) – rodzaj oprogramowania komputerowego przeznaczonego do celów rozrywkowych bądź edukacyjnych (rozrywka interaktywna) i wymagającego od użytkownika (gracza) rozwiązywania zadań logicznych lub zręcznościowych. Gry komputerowe mogą być uruchamiane na komputerach osobistych, specjalnych automatach, konsolach do gry, telewizorach, telefonach komórkowych oraz innych mobilnych urządzeniach, nazywanych łącznie platformami sprzętowymi. Zadania stawiane przed graczem w grach komputerowych różnią się w zależności od gatunku i mogą polegać na przykład na rozwiązaniu zadania logicznego, eliminacji wirtualnych przeciwników czy też rywalizacji ze sztuczną inteligencją bądź innymi graczami (gra wieloosobowa); interaktywna rozrywka w celach zawodowych nosi nazwę sportu elektronicznego.

  Magazyn wydawało wydawnictwo Egmont, redaktorem naczelnym była Aleksandra Szalbierz, zespół tworzyli między innymi Grzegorz Szalbierz, zastępca redaktora naczelnego i Mirosław Świetlik, a zarządzającym Krzysztof Czulec. W 2005 roku do sklepów trafiły dwie oficjalne gry magazynu: MYSZtrzostwa Świata w Oberstdorfie oraz czteroodcinkowa CyberMycha i więźniowie Drappa. Czasopismo zakończyło sprzedaż na numerze 12/08.
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.