• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Curt Bergsten

  Przeczytaj także...
  Reprezentacja Szwecji w piłce nożnej – drużyna reprezentująca Szwecję podczas meczów piłki nożnej mężczyzn. Została założona w 1904 roku.III Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej rozegrano we Francji w czerwcu 1938, w cieniu nadciągającej II wojny światowej. Kilka miesięcy wcześniej, wskutek Anschlussu, przestała istnieć jako państwo Austria. Większość jej zawodników zagrała w reprezentacji Niemiec, która przez to postrzegana była jako jeden z faworytów, jednak zakończyła swój udział w mistrzostwach na powtórzonym meczu pierwszej rundy ze Szwajcarią.
  József Nagy (ur. 15 października 1892 w Budapeszcie, zm. w 1963) – austro-węgierski piłkarz i trener piłkarski. Trenował szwedzką reprezentację i szwedzkie kluby, a następnie włoskie.

  Curt Bergsten (ur. 24 czerwca 1912 – zm. 21 lipca 1987) - szwedzki piłkarz, grający podczas na pozycji napastnika.

  Kariera klubowa[]

  Podczas kariery piłkarskiej Curt Bergsten występował w Landskrona BoIS. Z Landskroną zdobył jedyne w jej historii wicemistrzostwo Szwecji w 1938.

  Kariera reprezentacyjna[]

  W reprezentacji Szwecji Bergsten zadebiutował 16 czerwca 1935 wygranym 3-1 meczu Pucharu Nordyckiego z Danią. Ostatni raz w reprezentacji wystąpił 10 czerwca 1938 w zremisowanym 3-3 towarzyskim meczu z Łotwą.

  Reprezentacja Łotwy w piłce nożnej - Pierwsze zwycięstwo odniosła prawie cztery lata po debiucie – w 1924 roku z Litwą.Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.

  W klika dni potem József Nagy, ówczesny selekcjoner reprezentacji Szwecji powołał Bergstena na Mistrzostwa Świata, na których był rezerwowym. W latach 1935-1938 wystąpił w reprezentacji w 6 meczach, w których strzelił bramkę.

  Bibliografia[]

 • Profil na stronie national-football-teams.com (ang.)
 • Profil na stronie eu-football.info
 • Przypisy

  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Piłkarz – sportowiec uprawiający piłkę nożną (futbolista), ręczną (szczypiornista), wodną (waterpolista) lub siatkową (siatkarz).Mistrzostwa Nordyckie w piłce nożnej (duń.: Nordisk Mesterskab, nor.: Nordisk Mesterskap, szwed.: Nordiska Mästerskapet, fiń.: Pohjoismaiden-mestaruusturnaus) – międzynarodowy turniej piłkarski, w którym udział brały reprezentacje krajów nordyckich. Pierwszy edycja turnieju była rozgrywana w latach 1924-1928 i uczestniczyły w niej Dania, Norwegia i Szwecja. Od drugiej edycji dołączyła Finlandia, zaś w ostatniej udział wzięły także reprezentacje Islandii i Wysp Owczych.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Landskrona Boll och Idrottsällskap – szwedzki klub piłkarski, grający obecnie w drugiej lidze, mający siedzibę w mieście Landskrona, leżącym nad cieśniną Sund.
  Napastnik – zawodnik w piłce nożnej, który gra na pozycji najbliższej do przeciwnej bramki i dlatego w drużynie głównie to on jest odpowiedzialny za zdobywanie bramek.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.037 sek.