• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Crottendorf

  Przeczytaj także...
  Saksonia, Wolny Kraj Saksonia (łac. Saxonia; niem. Freistaat Sachsen; górnołuż. Swobodny stat Sakska; dolnołuż. Zwězkowy kraj Sakska) – kraj związkowy w Niemczech graniczący z Polską, Czechami i z następującymi krajami związkowymi: Bawaria, Turyngia, Saksonia-Anhalt i Brandenburgia. Stolicą jest Drezno. Obecnie niewielki skrawek historycznej Saksonii znajduje się w Polsce, w województwie dolnośląskim (okolice Bogatyni). Republika Saksonii jest spółką prawa publicznego. Reprezentuje ją premier Stanislaw Tillich.Feucht – gmina targowa w Niemczech, w Bawarii, w rejencji Środkowa Frankonia, w powiecie Norymberga, w Okręgu Metropolitarnym Norymbergi, około 13 km na południowy wschód od Norymbergi i 16 km na południe od Lauf an der Pegnitz, przy autostradzie A6, autostradzie A9, drodze B8 i liniach kolejowych (Monachium - Berlin; Norymberga - Ratyzbona - Pasawa).
  Okręg administracyjny Chemnitz (niem. Direktionsbezirk Chemnitz) - jeden z dawnych trzech tego typów okręgów w Saksonii. Okręg powstał 1 sierpnia 2008 jako następstwo rejencji Chemnitz w wyniku reformy administracyjnej kraju związkowego. Jednostka została zlikwidowana 1 marca 2012 roku. Siedziba okręgu znajdowała się w mieście Chemnitz.

  Crottendorf - gmina w Niemczech, w kraju związkowym Saksonia, w okręgu administracyjnym Chemnitz, w powiecie Erzgebirgskreis (do 31 lipca 2008 w powiecie Annaberg).

  Geografia[]

  Crottendorf leży w paśmie gór Rudaw.

  Współpraca[]

  Miejscowości partnerskie:

 • Niemcy Feucht, Bawaria
 • Niemcy Reute, Badenia-Wirtembergia (kontakty utrzymuje dzielnica Walthersdorf)
 • Bibliografia[]

  1. Statistisches Landesamt des Freistaates Sachsen, Kamenz, 2009
  Rudawy (331.1) (niem. Erzgebirge, czes. Krušné hory) – pasmo górskie o długości ok. 150 km i szerokości ok. 40 km w północnych Czechach i południowo-wschodnich Niemczech (Saksonia) w sąsiedztwie doliny Łaby. Stanowi fragment Krainy Rudaw (czes. Krušnohorská subprovincie).Reute – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Fryburg, w regionie Südlicher Oberrhein, w powiecie Emmendingen, wchodzi w skład związku gmin Denzlingen-Vörstetten-Reute. Leży nad rzeką Glotter, ok. 5 km na południe od Emmendingen. W skład gminy wchodzą dwie dzielnice: Oberreute i Unterreute.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Wolne Państwo Bawaria (niem. Freistaat Bayern) – największy pod względem powierzchni i najlepiej rozwinięty gospodarczo kraj związkowy Republiki Federalnej Niemiec.
  Erzgebirgskreis - powiat w niemieckim kraju związkowym Saksonia, powstał w związku z reformą administracyjną 1 sierpnia 2008.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.