Crewe and Nantwich

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Crewe and Nantwich – były dystrykt w hrabstwie Cheshire w Anglii. W 2001 roku dystrykt liczył 111 007 mieszkańców.

Broomhall – osada i civil parish w Anglii, w Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Cheshire East. W 2011 roku civil parish liczyła 204 mieszkańców. Broomhall jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Brunhala.Haughton – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Cheshire East. Leży 21 km na południowy wschód od miasta Chester i 246 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 223 mieszkańców.

Civil parishes[ | edytuj kod]

 • Acton, Alpraham, Aston Juxta Mondrum, Audlem, Austerson, Baddiley, Baddington, Barthomley, Basford, Batherton, Bickerton, Blakenhall, Bridgemere, Brindley, Broomhall, Buerton, Bulkeley, Bunbury, Burland, Calveley, Checkley cum Wrinehill, Cholmondeley, Cholmondeston, Chorley, Chorlton, Church Minshull, Coole Pilate, Crewe Green, Dodcott cum Wilkesley, Doddington, Edleston, Egerton, Faddiley, Hankelow, Haslington, Hatherton, Haughton, Henhull, Hough, Hunsterson, Hurleston, Lea, Leighton, Marbury cum Quoisley, Minshull Vernon, Nantwich, Newhall, Norbury, Peckforton, Poole, Ridley, Rope, Shavington cum Gresty, Sound, Spurstow, Stapeley, Stoke, Walgherton, Wardle, Warmingham, Weston, Wettenhall, Willaston, Wirswall, Wistaston, Woolstanwood, Worleston, Wrenbury cum Frith i Wybunbury.
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Neighbourhood Statistics
  2. w 2001. [dostęp 2016-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-11)].
  Willaston – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Cheshire East. Leży 31 km na południowy wschód od miasta Chester i 237 km na północny zachód od Londynu. Miejscowość liczy 2277 mieszkańców.Checkley cum Wrinehill – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Cheshire East.
  Warto wiedzieć że... beta

  Wistaston – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Cheshire East. Leży 31 km na południowy wschód od miasta Chester i 237 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 8222 mieszkańców.
  Peckforton – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Cheshire West and Chester. Leży 17 km na południowy wschód od miasta Chester i 249 km na północny zachód od Londynu. Miejscowość liczy 116 mieszkańców.
  Doddington – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Cheshire East. Leży 36 km na południowy wschód od miasta Chester i 231 km na północny zachód od Londynu.
  Audlem – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Cheshire East. Leży 35 km na południowy wschód od miasta Chester i 231 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1790 mieszkańców.
  Brindley – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Cheshire East. Leży 23 km na południowy wschód od miasta Chester i 243 km na północny zachód od Londynu. Miejscowość liczy 134 mieszkańców.
  Poole – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Cheshire East. Leży 25 km na południowy wschód od miasta Chester i 242 km na północny zachód od Londynu. Miejscowość liczy 101 mieszkańców.
  Nantwich – miasto w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Cheshire East. Leży 29 km na południowy wschód od miasta Chester i 238 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miasto liczyło 12 515 mieszkańców.

  Reklama