• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Credit Union Centre

  Przeczytaj także...
  Saskatoon – największe miasto Kanadyjskiej prowincji Saskatchewan, położone w środkowo-zachodniej Kanadzie, leżące na preriach kanadyjskich, nad rzeką Saskatchewan Południowe.Filip, książę Edynburga, Filip Mountbatten (ur. jako książę Filip z Grecji i Danii 10 czerwca 1921) – mąż królowej brytyjskiej Elżbiety II. Jest on najdłużej panującym małżonkiem władcy w historii imperium brytyjskiego, a także najstarszym współmałżonkiem kiedykolwiek panującego monarchy brytyjskiego.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}
  Credit Union Centre

  Credit Union Centre – wcześniej również Saskatchewan Place oraz SaskPlace – hala sportowa znajdująca się w Saskatoon w prowincji Saskatchewan w Kanadzie. Położona na północnych obrzeżach miasta. Obiekt otwarty w lutym 1988 roku. W tym czasie hala mogła pomieścić około 7 800 osób. Od tej pory dwukrotnie rozbudowana. Obecnie może pomieścić 14 311 osób. Swoje mecze rozgrywa tutaj juniorska drużyna hokejowa Saskatoon Blades.

  Saskatoon Blades – juniorska drużyna hokejowa grająca w WHL w dywizji wschodniej, konferencji wschoniej. Drużyna ma swoją siedzibę w Saskatoon w Kanadzie.Elżbieta II, właśc. Elżbieta Aleksandra Maria (ang. Elizabeth Alexandra Mary, ur. 21 kwietnia 1926 w Londynie) – królowa Wielkiej Brytanii z dynastii Windsorów, koronowana 2 czerwca 1953, córka króla Jerzego VI i jego żony – Elżbiety Bowes-Lyon zw. Królową-Matką.

  W hali organizowane były liczne imprezy krajowe i międzynarodowe. W stulecie istnienia prowincji Saskatchewan odbyły się tutaj obchody tego wydarzeń z udziałem m.in. królowej Kanady Elżbiety II oraz księcia Edynburga Filipa Mountbattena.

  Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.Saskatchewan – prowincja Kanady leżąca w środkowej części kraju. Od wschodu graniczy z Manitobą, od zachodu z Albertą, od północy z Terytoriami Północno-Zachodnimi oraz na południu ze stanami USA Montana i Dakota Północna. Saskatchewan posiadając prostoliniowe granice ma kształt niemal idealnego trapezu. Największym miastem prowincji jest Saskatoon. Drugim co do wielkości i zarazem stolicą prowincji jest Regina. Do innych znaczniejszych miast należą Prince Albert, Moose Jaw, North Battleford, Yorkton i Swift Current. Zobacz też pełną listę jednostek samorządowych Saskatchewanu

  Ciekawostki[]

 • Największa frekwencja na meczu hokejowym to 15 171 osób. Rekord ten ustanowiono 31 grudnia 2009 roku podczas meczu mistrzostw świata juniorów pomiędzy reprezentacjami Kanady oraz Stanów Zjednoczonych. Rekord wyrównano 5 stycznia 2010 roku podczas finału tego turnieju.
 • Największa frekwencja w historii hali to 14 605 osób. Rekord ten ustanowiono 14 sierpnia 1996 roku podczas koncertu Gartha Brooksa.
 • Ważniejsze imprezy sportowe[]

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona internetowa hali
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.