• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Courtney Act

  Przeczytaj także...
  Australia zadebiutuje podczas 60. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Wiedniu. Australijski nadawca publiczny – Special Broadcasting Service (SBS), został zaproszony przez organizatorów tej imprezy: Europejską Unię Nadawców (EBU) oraz gospodarza Österreichischer Rundfunk (ORF) do udziału w konkursie jako aktywny uczestnik, w ramach obchodów jej 60-lecia. Będzie to pierwszy kraj spoza aktywnych członków tej organizacji, który wystąpi podczas konkursu jako pełnoprawny uczestnik.Idol – program o formule talent show nadawany w telewizji Polsat, na licencji brytyjskiej sieci ITV, wyemitowany od 6 stycznia 2002 do 11 czerwca 2005 i powtarzany w TV 4.
  E! Entertainment − kanał emitujący programy informacyjne oraz magazyny poświęcone szeroko pojętej rozrywce (film, muzyka i show-biznes). Jest dostępny w 120 krajach świata. E! Entertainment był dostępny w Polsce już w latach 1999-2002 dla abonentów Wizji TV. Stacja transmituje m.in.: gale wręczania Oscarów, nagród Grammy i Emmy oraz inne imprezy kulturalne. Kanał można oglądać w ofercie cyfrowej Multimedia Polska, UPC i Vectry. E! Entertainment dociera do 600 milionów domów na całym świecie.
  Courtney Act, 2014

  Courtney Actaustralijska drag queen, w którą wciela się Shane Jenek (ur. 18 lutego 1982 w Brisbane), piosenkarz i osobowość medialna. Jego pseudonim artystyczny jest grą słów Caught in the act (pol. złapany/złapana na gorącym uczynku).

  Życiorys[ | edytuj kod]

  W 2003 Jenek brał udział w przesłuchaniach do australijskiej edycji programu Idol, ale odpadł w pierwszej fazie. Następnego dnia uczestniczył w castingach jako Courtney Act i przeszedł do kolejnego etapu, a ostatecznie – do półfinałów konkursu. Po udziale w konkursie drag queen podpisała kontrakt z wytwórnią płytową BMG, a w 2004 wydała debiutancki singiel, „Rub Me Wrong”, z którym dotarła na 29. miejsce australijskiej listy przebojów.

  Celebryt albo celebryta, rodz. żeński celebrytka, l.mn. celebryci (ang. celebrity, z łac. celebrare) – termin odnoszący się do osoby często występującej w środkach masowego przekazu i wzbudzającej ich zainteresowanie, bez względu na pełniony przez nią zawód (choć najczęściej są to aktorzy, piosenkarze, uczestnicy reality show, sportowcy czy dziennikarze). Zgodnie z definicją sformułowaną przez Daniela Boorstina w 1961 roku celebryt to osoba, która jest znana z tego, że jest znana. Słowo celebryt nie jest dokładnym synonimem gwiazdy, sławy, idola, autorytetu. Ze względu na możliwość szerokiego oddziaływania społecznego celebryci wykorzystywani są w działaniach reklamowych.RuPaul’s Drag Race – amerykański program telewizyjny typu reality show, produkowany przez World of Wonder dla stacji Logo TV. Od 2017 emitowany jest na VH1.

  W 2014 zajęła drugie miejsce w szóstej edycji programu rozrywkowego Logo RuPaul’s Drag Race, rywalizując z kilkunastoma innymi drag queens. Dzięki umiejętnościom wokalnym została zwyciężczynią czwartego odcinka, w którym zadaniem było przygotowanie musicalu. Jest jedną z niewielu uczestniczek w historii, która nigdy nie znalazła się wśród dwóch najniżej ocenianych drag queens zagrożonych eliminacją.

  Top 50 Singles, Single Top 50, ARIA Singles Chart, ARIA Australian Top 50 Singles Chart – cotygodniowa lista przebojów najlepiej sprzedających się singli w Australii publikowana przez ARIA Charts i australian-charts.com. Lista obejmuje 50 pozycji. 100 pozycji dostępnych jest w raporcie ARIA dla subskrybentów. Kodeks postępowania ARIA Charts wymienia również liczbę 150 dla Top 50 Singles. Lista sporządzana jest w każdy piątek, obejmuje okres od poprzedniego piątku do czwartku i jest publikowana w każdą sobotę o siedemnastej na stronie internetowej ARIA Charts. W poniedziałki o dziewiątej lista jest publikowana na stronie Australian Recording Industry Association. Lista została po raz pierwszy opublikowana w połowie 1983 roku. Brisbane (wym. [ˈbrɪzbən]) – miasto w Australii, stolica stanu Queensland, położone nad Oceanem Spokojnym u ujścia rzeki Brisbane. Jest trzecim co do wielkości miastem Australii z liczbą ludności wynoszącą 2,5 mln mieszkańców, mieszka w nim ok. 10% populacji państwa. Wraz z miastami satelickimi Gold Coast, Sunshine Coast i kilkoma sąsiadującymi powiatami tworzy region i aglomerację South East Queensland zamieszkiwaną przez 3,5 mln osób. Miasto leży w strefie klimatu subtropikalnego, z całorocznym okresem z letnimi temperaturami, temperatury w dzień wahają się od 21 °C w lipcu do około 30 °C w styczniu.

  Od 4 stycznia 2019 współprowadzi randkowe talk-show The Bi Life dla kanału E!. 9 lutego 2019 z piosenką „Fight for Love” zajęła czwarte miejsce w programie Eurovision: Australia Decides, wyłaniającym reprezentanta Australii w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji. Wiosną zajęła drugie miejsce w finale szesnastej edycji programu rozrywkowego Network 10 Dancing with the Stars.

  Musical – forma teatralna, łącząca muzykę, piosenki, dialogi mówione i taniec. Ładunek emocjonalny dzieła – humor, patos, miłość, gniew – podobnie jak sama opowieść, jest wyrażany poprzez słowa, muzykę, ruch i aspekty techniczne przedstawienia, tworząc jedną, spójną całość. Od początków XX wieku produkcje teatru muzycznego są nazywane po prostu "musicalami". Wcześniejszą podobną do musicalu formą widowiska była extravaganza.Logo – amerykańska stacja telewizyjna przeznaczona dla społeczności LGBT. Stacja rozpoczęła nadawanie 30 czerwca 2005 roku. Właścicielem stacji jest MTV Networks, będące częścią grupy medialnej Viacom. We wrześniu 2005 roku kanał był dostępny w około 18 milionów amerykańskich domów. Stacja prezentuje szerokie spektrum niepornograficznych programów.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Warto wiedzieć że... beta

  Dancing with the Stars – program rozrywkowy nadawany przez Seven od 2004 roku. Na razie wyemitowano 9 edycji. Planowana jest już 10 edycja.
  Australijczycy – młody naród pochodzenia głównie europejskiego. Dzisiejsi Australijczycy mają w większości brytyjskie, a także bałkańskie, skandynawskie oraz włoskie pochodzenie. Coraz liczniejszą grupę stanowią osoby pochodzenia azjatyckiego. Ich językiem ojczystym jest angielski. Australijczyków jest 20 mln i zamieszkują głównie swoją ojczyznę Australię. Dominującą wśród nich religią jest chrześcijaństwo (katolicyzm i protestantyzm).
  Piosenkarz i piosenkarka – zawód polegający na wykorzystaniu śpiewu do wykonywania skomponowanych wcześniej piosenek, z reguły przy akompaniamencie grupy muzycznej, wydawanych następnie na albumach lub wykonywanych na koncertach. Utwory wykonywane bez akompaniamentu nazywamy utworami a cappella.
  BMG (Bertelsmann Music Group) jest jedną z sześciu dywizji w korporacji Bertelsmann. Powstała w drugiej połowie lat 80. (w 1987).
  Drag queen - forma transwestytyzmu w którym mężczyzna upodabnia się strojem i makijażem do kobiety. Zjawisko to ma bardzo różne oblicza, czasem wiąże się z widowiskowością i występowaniem na scenie, a innym razem z ekshibicjonizmem lub homoseksualizmem.
  64. Konkurs Piosenki Eurowizji został zorganizowany w dniach 14 16 i 18 maja 2019 w Centrum Konferencyjnym w Tel Awiwie. Gospodarzem konkursu był Izrael, który zwyciężył w finale konkursu organizowanego w 2018 roku. Organizatorami konkursu była Europejska Unia Nadawców (EBU) i izraelski nadawca publiczny Israeli Public Broadcasting Corporation (IPBC).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.728 sek.