Bibury – jedna z wiosek w Cotswolds
Broadway Tower – wieża znajdująca się na drugim co do wysokości wzniesieniu w paśmie wzgórz Cotswolds
Cotswolds (także Cotswold Hills) – pasmo wzgórz wapiennych w południowo-środkowej Anglii o długości 145 km i szerokości 40 km. Najwyższe wzniesienie Cleeve Hill ma 330 metrów wysokości. We wzgórzach Cotswolds swój obszar źródłowy ma rzeka Tamiza. Wzgórza są działem wód między dorzeczami rzek Severn i Tamizy. Rejon wykorzystywany do wydobywania wapieni, liczne kamieniołomy. Ruiny opactwa Hailes Abbey wzniesionego w 1246 roku. Wzgórza słyną z hodowli owiec. Na terenie Cotswolds odnajdywane są liczne ślady kultury megalitycznej. Terytorium 2038 km² objęte jest strefą krajobrazu chronionego Area of Outstanding Natural Beauty.
Worcestershire – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w zachodniej Anglii, w regionie West Midlands. Worcestershire jest jednym z hrabstw historycznych, a jego początki sięgają średniowiecza. W 1974 roku zostało połączone wraz z sąsiednim Herefordshire w hrabstwo Hereford and Worcester, które funkcjonowało do 1998 roku, gdy hrabstwa ponownie rozdzielono.Severn (ang. Severn River, wal. Afon Hafren) – najdłuższa rzeka w Wielkiej Brytanii – 354 km długości. Wypływa koło Plynlimon w pobliżu Llanidloes w Górach Kambryjskich (Cambrian Mountains) w środkowej Walii, wpada do Kanału Bristolskiego na granicy Anglii i Walii. Przepływa przez miasta Worcester, Gloucester i Shrewsbury.
Wzgórza leżą na terytorium hrabstw Gloucestershire i Oxfordshire, małe fragmenty również na terytorium Somersetu, Wiltshire, Warwickshire i Worcestershire.

Warto wiedzieć że... beta
Broadway Tower – wieża będąca przykładem neogotyckiej architektury ogrodowej (folly) znajdująca się w Anglii, w pobliżu wsi Broadway, hrabstwie Worcestershire w paśmie wzgórz Cotswolds na wysokości 312 m n.p.m. Budowla została zaprojektowana przez Jamesa Wyatta w 1794 r. i zbudowana w 1797 r.
Owca domowa (Ovis aries) – gatunek hodowlanego zwierzęcia domowego z rodziny krętorogich. Przodkiem były najprawdopodobniej różne podgatunki owcy dzikiej (Ovis ammon). Jak pokazują najnowsze badania przeprowadzone przez genetyków, owce były pierwszymi zwierzętami udomowionymi przez człowieka. Ich domestykacja nastąpiła dwuetapowo. Najpierw udało się to osiągnąć człowiekowi około 11 tys. lat temu - potomkami tych zwierząt są dzisiejsze półdzikie, mocno włochate rasy wciąż hodowane na szkockich wyspach. Drugi raz dokonano tego między VIII a VI tysiącleciem p.n.e. w południowo-zachodniej Azji, na terenie dzisiejszego Iraku i Iranu, prawdopodobnie jeszcze przed rozpoczęciem osiadłego życia w epoce brązu.
Tamiza (ang. Thames, w starożytności zwana Tamesis) – rzeka w południowej Anglii. Tamiza ma 346 kilometrów długości i jest jedną z najdłuższych rzek Wysp Brytyjskich. Obszar źródłowy we wzgórzach Cotswold na wysokości ok. 110 m. Omija łukiem wzgórza Chiltern i przepływa tworząc zakola przez Basen Londyński. Uchodzi do Morza Północnego tworząc estuarium, które rozpoczyna się już w Londynie (London Bridge), kilkadziesiąt kilometrów od morza.
Warwickshire – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w środkowej Anglii, w regionie West Midlands. Stolicą hrabstwa jest Warwick. Powierzchnia hrabstwa wynosi 1975 km² powierzchni, a liczba ludności – 543 800.
Wiltshire – hrabstwo ceremonialne w południowej Anglii, w regionie South West England, obejmujące dwie jednolite jednostki administracyjne (ang. unitary authority) – Wiltshire oraz Swindon. Do 2009 roku jako hrabstwo niemetropolitalne składało się z czterech dystryktów. Historyczną stolicą hrabstwa było miasto Wilton. Obecnie (od 1930 roku) ośrodkiem administracyjnym jest Trowbridge.
Megalit (wielki kamień z gr. μέγας «megas» - wielki, λίθος «lithos» - kamień) – duży, nieobrobiony lub częściowo obrobiony kamień stanowiący samodzielną budowlę lub element większej budowli z takich kamieni (wykonanej bez użycia zaprawy), o charakterze kultowym, grobowym lub (prawdopodobnie) związanymi z obserwacjami astronomicznymi, wzniesiony w czasach prehistorycznych.
Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.