Cotswold (dystrykt)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cotswolddystrykt w hrabstwie Gloucestershire w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 82 881 mieszkańców.

Ozleworth – wieś w Anglii, w hrabstwie Gloucestershire, w dystrykcie Cotswold. Leży 26 km na południe od miasta Gloucester i 152 km na zachód od Londynu.Eastleach – wieś w Anglii, w hrabstwie Gloucestershire, w dystrykcie Cotswold. Leży 41 km na wschód od miasta Gloucester i 112 km na zachód od Londynu.

Miasta[ | edytuj kod]

 • Chipping Campden
 • Cirencester
 • Fairford
 • Lechlade on Thames
 • Moreton-in-Marsh
 • Northleach
 • Stow-on-the-Wold
 • Tetbury
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Adlestrop, Aldsworth, Ampney Crucis, Ampney St Mary, Ampney St Peter, Andoversford, Ashley, Aston Subedge, Avening, Bagendon, Barnsley, Barrington, Batsford, Baunton, Beverston, Bibury, Birdlip, Bledington, Blockley, Bourton-on-the-Hill, Bourton-on-the-Water, Broadwell, Coates, Coberley, Cold Aston, Coln Rogers, Coln St. Aldwyns, Coln St. Dennis, Cowley, Daylesford, Didmarton, Donnington, Down Ampney, Duntisbourne Abbots, Duntisbourne Rouse, Eastington, Eastleach, Ebrington, Ganborough, Hatherop, Hidcote Bartrim, Icomb, Kempsford, Kingscote, Leighterton, Lower Slaughter, Lower Swell, Maugersbury, Meysey Hampton, Notgrove, Oldbury on the Hill, Ozleworth, Quenington, Rendcomb, Salperton, Sapperton, Sherborne, Shipton Moyne, Shipton, Somerford Keynes, South Cerney, Southrop, Turkdean, Upper Rissington, Upper Slaughter, Upper Swell, Winstone, Wyck Rissington.

  Coln Rogers – wieś w Anglii, w hrabstwie Gloucestershire, w dystrykcie Cotswold. Leży 27 km na wschód od miasta Gloucester i 125 km na zachód od Londynu.Wyck Rissington – wieś w Anglii, w hrabstwie Gloucestershire, w dystrykcie Cotswold. Leży 36 km na wschód od miasta Gloucester i 119 km na zachód od Londynu.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Area: Cotswold (Local Authority) (ang.). Neighbourhood Statistics (ONS). [dostęp 2016-04-19].
  Leighterton – wieś w Anglii, w hrabstwie Gloucestershire, w dystrykcie Cotswold. Leży 28 km na południe od miasta Gloucester i 148 km na zachód od Londynu.Duntisbourne Rouse – wieś w Anglii, w hrabstwie Gloucestershire, w dystrykcie Cotswold. Leży 20 km na południowy wschód od miasta Gloucester i 135 km na zachód od Londynu.
  Warto wiedzieć że... beta

  Duntisbourne Abbots – wieś w Anglii, w hrabstwie Gloucestershire, w dystrykcie Cotswold. Leży 18 km na południowy wschód od miasta Gloucester i 136 km na zachód od Londynu. Miejscowość liczy 227 mieszkańców.
  Fairford - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w regionie South West England, w hrabstwie Gloucestershire. W 2001 roku miasto to zamieszkiwało 3200 osób.
  Cold Aston – wieś w Anglii, w hrabstwie Gloucestershire, w dystrykcie Cotswold. Leży 30 km na wschód od miasta Gloucester i 124 km na zachód od Londynu.
  Batsford – wieś w Anglii, w hrabstwie Gloucestershire, w dystrykcie Cotswold. Leży 39 km na północny wschód od miasta Gloucester i 124 km na północny zachód od Londynu.
  Eastington – osada w Anglii, w hrabstwie Gloucestershire, w dystrykcie Cotswold. Leży 31 km na wschód od miasta Gloucester i 122 km na zachód od Londynu.
  Aston Subedge – wieś w Anglii, w hrabstwie Gloucestershire, w dystrykcie Cotswold. Leży 38 km na północny wschód od miasta Gloucester i 132 km na północny zachód od Londynu.
  Cirencester (IPA wymowa tradycyjna /ˈsɪ.sɪ.tə(r)/, wymowa współczesna /ˈsaɪrənsɛstə/) – miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii w hrabstwie Gloucestershire, położone 150 km na północny zachód od Londynu na wzgórzach Cotswold. Znajduje się tu najstarsza wyższa uczelnia rolnicza w świecie anglojęzycznym, Royal Agricultural College, założona w roku 1840. Miasto zamieszkuje ok. 19 000 osób.

  Reklama