• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Cosma Shiva Hagen

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Mulan – pełnometrażowy film animowany z 1998 roku, nawiązujący do starożytnej chińskiej legendy o Hua Mulan. Film został wyprodukowany przez wytwórnię filmową Walt Disney Pictures. Po sześciu latach (w 2004 r.) na kasetach VHS i płytach DVD wydany został sequel filmu pt. Mulan II.
  Hamburg (łac. Hammonia; dolnoniem. Hamborg [ˈhaˑmbɔːχ]), właściwie Wolne i Hanzeatyckie Miasto Hamburg (niem. Freie und Hansestadt Hamburg) – miasto w północnych Niemczech na prawach kraju związkowego niedaleko ujścia Łaby do Morza Północnego. Wolne miasto i zarazem związkowy kraj niemiecki (pow. 755 km², ludność 1,74 mln – drugie po Berlinie). Największy port morski kraju (75 mln ton przeładunku), wielki ośrodek przemysłowy (statki, elektrotechnika, przetwórstwo ropy, przemysł spożywczy) i finansowy. W 2011 roku miasto to otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Czystości.

  Cosma Shiva Hagen (ur. 17 maja 1981 w Los Angeles, USA) – niemiecka aktorka, córka piosenkarki Niny Hagen i holenderskiego muzyka rockowego Ferdynanda Karmelka, wnuczka niemieckiej aktorki Evy-Marii Hagen i pisarza Wolfa Biermanna.

  Zadebiutowała w telewizyjnym Crash Kids w 1997 roku. Rok później zagrała w komedii Dziwne zachowania dojrzałych płciowo mieszkańców dużych miast w okresie łączenia się w pary. Za rolę w telewizyjnym Der Laden dostała Złotą Kamerę w kategorii Najlepsza Aktorka oraz nagrodę jako Nowa Twarz. Wkrótce zadebiutowała na scenie teatralnej, w spektaklu "Momo". Rok 1999 to role m.in. w filmach Sweet Little Sixteen, Marlene oraz użyczenie głosu w filmie animowanym wytwórni Walta Disneya Mulan. W 2000 roku Cosma została nominowana do Niemieckiej Nagrody Telewizyjnej w kategorii najlepsza rola za film Bella Block - Schuld und Sühne. W 2001 roku zaangażowała się w pracę przy takich produkcjach jak Killer Country, 2001 Rilke Projekt: In meinem wilden Herzen, Tochter des Nils i I love my India. W 2002 roku zagrała postać Rosy Perez w produkcji dla niemieckiej stacji ZDF w filmie Nachtschicht Amok i zasłynęła swoją drugą już dużą rolą na kinowym ekranie w filmie Dirty Sky. Rok 2004 przyniósł rolę Królewny Śnieżki w niemieckiej komedii 7 krasnoludków - historia prawdziwa. Cosma zagrała tam razem ze swoją matką Niną Hagen. W 2006 roku ponownie wcieliła się w rolę Królewny w sequelu pt. 7 krasnoludków: Las to za mało - historia jeszcze prawdziwsza. W 2004 roku wyjechała na tournée z teatrem, gdzie zagrała tytułową rolę w dramacie Williama Szekspira "Romeo i Julia". W 2006 roku zagrała w dramacie dokumentalnym opowiadającym o Papieżu Janie Pawle II. Wcieliła się w rolę przyjaciółki Karola Wojtyły – Haliny. W 2007 roku zagrała w komedii Die Aufschneider opowiadającej o szpitalu w krzywym zwierciadle. W roku 2008 wystąpiła w Speed Racer i Kodzie Biblii.

  Playboy - ilustrowany magazyn erotyczny i publicystyczny dla mężczyzn, założony w 1953 przez Hugh Hefnera w Stanach Zjednoczonych. Jego logo to głowa króliczka z muszką. Właścicielem magazynu jest Playboy Enterprises.Jan Paweł II (łac. Ioannes Paulus PP. II), właśc. Karol Józef Wojtyła (ur. 18 maja 1920 w Wadowicach, zm. 2 kwietnia 2005 w Watykanie) – polski biskup rzymskokatolicki, biskup pomocniczy krakowski, a następnie arcybiskup metropolita krakowski, kardynał, zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski (1969-1978), 264. papież i 6. Suweren Państwa Miasto Watykan (16 października 1978 – 2 kwietnia 2005), kawaler Orderu Orła Białego, błogosławiony Kościoła katolickiego.

  Cosma Shiva udziela się również w projektach muzycznych. W 2003 roku wzięła udział w przedsięwzięciu o nazwie Rilke Projekt. Wykonała tam jedną piosenkę pt. „Kochać”.

  Walczy charytatywnie na rzecz praw dzieci i zwierząt, działa aktywnie w organizacji PETA. Zna angielski, niemiecki, hiszpański i francuski.

  W styczniu 2003 roku wystąpiła w rozbieranej sesji dla niemieckiej edycji magazynu "Playboy".

  Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.7 krasnoludków – historia prawdziwa (niem. 7 Zwerge – Männer allein im Wald, 2004) – niemiecka komedia. Kontynuacją historii jest film 7 krasnoludków: Las to za mało - historia jeszcze prawdziwsza.

  Obecnie mieszka w Hamburgu.

  Linki zewnętrzne[]

 • Cosma Shiva Hagen w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Cosma Shiva Hagen w bazie filmweb.pl • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) (pl. Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt, pet – z ang. "zwierzę domowe") – międzynarodowa organizacja non-profit powstała w roku 1980 z siedzibą w Norfolk, Wirginia, USA. Jej główną działalność stanowi walka o prawa zwierząt. Prezesem i współzałożycielem organizacji jest Ingrid Newkirk.
  Walter Elias „Walt” Disney (ur. 5 grudnia 1901 w Chicago, zm. 15 grudnia 1966 w Los Angeles) – amerykański producent filmowy, reżyser, scenarzysta, aktor dubbingowy, animator, przedsiębiorca, wizjoner i filantrop. Jeden z największych twórców przemysłu rozrywkowego w historii, legenda animacji i filmu. Zdobył rekordową liczbę 59 nominacji do Oscarów, z czego zdobył również rekordową liczbę 22 statuetek, siedmiokrotny zdobywca Nagrody Emmy. Wraz z bratem, Royem Oliverem Disneyem, założyli wspólnie przedsiębiorstwo Walt Disney Productions, znaną obecnie pod nazwą The Walt Disney Company, największą korporację mediową świata.
  William Szekspir (ang. William Shakespeare; ur. prawdopodobnie 23 kwietnia 1564, data chrztu: 26 kwietnia 1564, w Stratford-upon-Avon, zm. 23 kwietnia/3 maja 1616, tamże) – angielski poeta, dramaturg, aktor. Powszechnie uważany za jednego z najwybitniejszych pisarzy literatury angielskiej oraz reformatorów teatru.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Muzyk − osoba zajmująca się wykonywaniem (instrumentalista, wokalista, dyrygent) lub tworzeniem (kompozytor, producent muzyczny, aranżer) muzyki. Muzyk do swej pracy wykorzystuje m.in. instrumenty muzyczne, głos ludzki, głosy zwierząt, inne efekty akustyczne (np. uderzanie młotem w kowadło) czy też technologie komputerowe.
  Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.