• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Corpus Christi College - Cambridge  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  John Fletcher (ur. 1579 w Rye hrabstwie Sussex, zm.1625 w Londynie) - angielski pisarz, autor wielu sztuk w okresie panowania Jakuba I.Inwazja Normanów na Anglię była ostatnią, zakończoną sukcesem próbą podboju Brytanii. Przyczyną była bezpotomna śmierć 5 stycznia 1066 roku w Westminsterze króla Anglii Edwarda Wyznawcy. Król Edward, zajmujący się więcej religią niż sprawami państwa, który mimo posiadania żony żył niczym w celibacie, obiecał na wiele lat przed swoją śmiercią następstwo tronu dalekiemu kuzynowi ze strony matki, księciu Normandii Wilhelmowi, jednak na łożu śmierci ustanowił następcą swojego szwagra Harolda, hrabiego Wesseksu, który w dzień po śmierci króla koronował się.
  Gmach New Court, Corpus Christi College
  Gmach New Court, Corpus Christi College

  Corpus Christi College (Cambridge) – powszechnie znany jako „Corpus” - jedna z uczelni (college'ów) wchodząca w skład Uniwersytetu w Cambridge. Założona w 1352 roku, jako jedyna, przez mieszczan miasta Cambridge. Szósty na liście najstarszych college’ów Uniwersytetu w Cambridge. Drugi najmniejszy college (po Peterhouse) pod względem ilości studiujących i nauczycieli (fellows), których jest około 500 osób, a także najmniejszy pod względem naboru studentów. W nieoficjalnej Tabeli Tompkinsa, na której sklasyfikowane są wszystkie uczelnie wchodzące w skład Uniwersytetu w Cambridge, w roku 2012 „Corpus” był na trzecim miejscu.

  Leckhampton – osada i civil parish w Anglii, w Gloucestershire, w dystrykcie Cheltenham. W 2011 roku civil parish liczyła 4409 mieszkańców. Leckhampton jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Lechametone/Lechantone.University of Cambridge (nieformalnie: Cambridge University, po polsku Uniwersytet Cambridge lub po prostu Cambridge) – drugi po Oksfordzie najstarszy angielski uniwersytet, założony w 1209 roku. Znajduje się w Cambridge w środkowej Anglii. Uważany za jeden z najlepszych uniwersytetów w Europie i na świecie. Uniwersytety Oksfordzki i Cambridge określane są wspólną nazwą Oxbridge.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Christopher Marlowe
 • 3 Życie studenckie
 • 4 Budynki uczelni
 • 4.1 Old Court
 • 4.2 St Bene't's Church - Kościół Św. Benedykta
 • 4.3 New Court
 • 5 Przypisy
 • 6 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Christopher Marlowe (ur. 6 lutego 1564 w Canterbury, zm. 30 maja 1593 w Deptford pod Londynem) – angielski dramatopisarz i poeta okresu elżbietańskiego. Nadano mu przydomek "ojca angielskiej tragedii", między innymi z powodu wprowadzenia wiersza białego do elżbietańskiego dramatu.
  The Sunshine Underground - brytyjski zespół indie rockowy pochodzący z Leeds, który swoją nazwę wziął od tytułu piosenki The Chemical Brothers. Sami muzycy określają siebie jako "party band".
  Peterhouse - założony w 1284 roku przez Hugo de Balsham, biskupa Ely. Najstarszy college wchodzący w skład Uniwersytetu Cambridge. Z oryginalnych budynków zachowała się jedynie XIII-wieczna jadalnia.
  The Automatic – indierockowa grupa założona przez czwórkę kolegów z liceum w walijskim miasteczku Cowbridge. Początkowo zespół nosił nazwę The White Rabbit, ale przemianowali się na The Automatic, ponieważ wierzą, że muzyka jest antidotum na automatyczne życie.
  Czarna śmierć – termin określający jedną z największych epidemii w dziejach ludzkości, panującą w XIV-wiecznej Europie. Obecnie za jej przyczynę uważa się bakterię Yersinia pestis (zwaną też pałeczką dżumy), powodującą dżumę, na co wskazuje analiza DNA ofiar zarazy. Epidemia czarnej śmierci wybuchła w Azji Środkowej, być może Chinach, skąd przez jedwabny szlak w 1346 dostała się na Krym, skąd prawdopodobnie rozniosły ją pasożytujące na zamieszkujących ówczesne statki handlowe szczurach śniadych pchły. Szacuje się, że szerząc się w Europie i okolicach Morza Śródziemnego, przyczyniła się do śmierci (w zależności od szacunków) 30-60% ówczesnej populacji Europy, ogólnie zaś przyczyniła się do spadku ogólnoświatowej liczebności ludzkiej z 450 milionów do 350-375 milionów w XIV wieku.
  Stephen Fry (ur. 24 sierpnia 1957 w Londynie) – brytyjski aktor i komik, pisarz i reżyser, w Polsce znany przede wszystkim z roli Melchetta w serialu Czarna Żmija.
  Edward III (ur. 13 listopada 1312 w zamku Windsor, zm. 21 czerwca 1377 w Sheen Palace) – najstarszy syn króla Anglii Edwarda II i jego żony Izabeli Francuskiej. Król Anglii od 25 stycznia 1327 do śmierci. Jest jednym z najdłużej panujących monarchów angielskich (50 lat). Jego panowanie zostało zdominowane przez wojny z Francją (wojna stuletnia) i Szkocją.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.