• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Corby

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Châtellerault – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Akwitania-Limousin-Poitou-Charentes, w departamencie Vienne.
  Middleton – wieś w Anglii, w hrabstwie Northamptonshire, w dystrykcie Corby. Leży 31 km na północ od miasta Northampton i 119 km na północ od Londynu. Miejscowość liczy 328 mieszkańców.

  Corby - miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia), w hrabstwie Northamptonshire, w dystrykcie Corby, około 120 km na północ od Londynu i 70 km na południowy zachód od The Wash - dużego estuarium kilku rzek uchodzącego do Morza Północnego. W 2011 roku miasto liczyło 54 927 mieszkańców. Kod pocztowy ( postcode ) NN17 i NN18. Corby jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Corb(e)i.

  Velbert - miasto w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Düsseldorf, w powiecie Mettmann, w Zagłębiu Ruhry. W 2010 miasto na powierzchni 74,92 km² zamieszkiwały 84 033 osoby.The Wash – estuarium i zatoka na wschodnim wybrzeżu Anglii (Wielka Brytania), zasilane wodami rzek Witham, Welland, Nene oraz Great Ouse. Zbliżone kształtem do kwadratu. Jest jednym z największych spośród estuariów Wielkiej Brytanii.
  Corby miasto w Corby (borough)

  Współpraca[]

 • Francja Châtellerault, Francja
 • Niemcy Velbert, Niemcy
 • Przypisy

  Rockingham – wieś w Anglii, w hrabstwie Northamptonshire, w dystrykcie Corby. Leży 33 km na północ od miasta Northampton i 119 km na północ od Londynu. Miejscowość liczy 115 mieszkańców.Estuarium (z łaciny aestuarium ‘droga morska’) – poszerzone, lejkowate ujście rzeki, powstałe w wyniku działania pływów morskich.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Gretton – wieś w Anglii, w hrabstwie Northamptonshire, w dystrykcie Corby. Leży 38 km na północny wschód od miasta Northampton i 121 km na północ od Londynu. Miejscowość liczy 1240 mieszkańców.
  Weldon – wieś w Anglii, w hrabstwie Northamptonshire, w dystrykcie Corby. Leży 34 km na północny wschód od miasta Northampton i 116 km na północ od Londynu. Miejscowość liczy 1644 mieszkańców.
  Stanion – wieś w Anglii, w hrabstwie Northamptonshire, w dystrykcie Corby. Leży 31 km na północny wschód od miasta Northampton i 113 km na północ od Londynu. Miejscowość liczy 873 mieszkańców.
  Domesday Book – napisany po łacinie rodzaj katastru gruntowego sporządzonego na żądanie Wilhelma Zdobywcy w podbitej przez niego Anglii, ukończony w 1086. Księga zawierała spis posiadłości ziemskich należących w każdym hrabstwie do króla oraz duchownych i świeckich feudałów, podawała ilość wasali każdego barona, rozmiary posiadłości, przybliżone dochody w gotówce, rodzaj gleby, liczbę chłopów, wysokość danin, powierzchnię lasów, pastwisk, ilość młynów, bydła + przybliżone dochody z poszczególnych posiadłości.
  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.
  Cottingham – wieś w Anglii, w hrabstwie Northamptonshire, w dystrykcie Corby. Leży 32 km na północ od miasta Northampton i 119 km na północ od Londynu. Miejscowość liczy 912 mieszkańców.
  East Carlton – wieś w Anglii, w hrabstwie Northamptonshire, w dystrykcie Corby. Leży 30 km na północ od miasta Northampton i 119 km na północ od Londynu. Miejscowość liczy 270 mieszkańców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.03 sek.