• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Copa do Brasil  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Linhares Esporte Clube - nieistniejący już brazylijski klub piłkarski z siedzibą w mieście Linhares leżącym w stanie Espírito Santo.Figueirense Futebol Clube – brazylijski klub piłkarski z siedzibą w mieście Florianópolis, stolicy stanu Santa Catarina.

  Copa do Brasil – puchar Brazylii w piłce nożnej rozgrywany z udziałem 64 klubów z 26 stanów i Dystryktu Federalnego. W latach 2001 - 2012 w pucharze, z powodu zbyt napiętego terminarza, nie mogły brać udziału kluby występujące w tym samym roku w Copa Libertadores. Dzięki temu większe szanse na ostateczny sukces miały mniejsze kluby. Obecnie zwycięzca Pucharu automatycznie zdobywa awans do Copa Libertadores.

  Pernambuco (wym. [pɛʁnɐ̃ˈbuku]) – jeden z 26 stanów Brazylii, położonym w Regionie Północno-Wschodnim, na najdalej wysuniętym na wschód krańcu Ameryki Południowej. Od zachodu graniczy ze stanem Piauí, od południa ze stanami Bahia i Alagoas, od północy ze stanami Paraíba i Ceara, wschodnią granicą jest Ocean Atlantycki. Stan rozciąga się wąskim pasem o szerokości ok. 150 km od wybrzeża po wzgórza północnej części Wyżyny Brazylijskiej. Posiada liczne plaże o łącznej dł. 187 km. Fluminense de Feira Futebol Clube – brazylijski klub piłkarski z siedzibą w mieście Feira de Santana leżącym w stanie Bahia.

  Format[ | edytuj kod]

  Turniej rozgrywany jest systemem pucharowym ("przegrywający odpada") mecz i rewanż. W pierwszych dwóch rundach obowiązuje zasada, że jeśli zespół gości wygra różnicą dwóch lub więcej bramek, to automatycznie awansuje do następnej rundy bez konieczności rozgrywania rewanżu. Copa do Brasil jako pierwszy turniej w Ameryce Południowej zastosował znaną w Europie zasadę bramek zdobytych na wyjeździe (którą to zasadę w Copa Libertadores użyto po raz pierwszy w 2005 roku). Copa do Brasil stanowi wyjątkową okazję dla klubów ze słabszych piłkarsko stanów, by zmierzyć się z wielkimi klubami Brazylii. Zwycięzca Copa do Brasil automatycznie uzyskuje prawo gry w następnym roku w Copa Libertadores.

  Fluminense Football Club – brazylijski klub piłkarski z Rio de Janeiro. Ich największym rywalem jest Flamengo. W języku portugalskim Fluminense oznacza rzeczny, a także potoczne określenie mieszkańców stanu Rio de Janeiro.Ceará Sporting Club (znany powszechnie jako Ceará) – brazylijski klub piłkarski z siedzibą w mieście Fortaleza, stolicy stanu Ceará.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Distrito Federal – wydzielona dla stolicy kraju Brasílii jednostka administracyjna Brazylii. Mieści się wewnątrz stanu Goiás.
  Manoel Francisco dos Santos, znany jako Garrincha (ur. 28 października 1933 w Magé, zm. 20 stycznia 1983 w Rio de Janeiro) – brazylijski piłkarz, który zdobywał mistrzostwo świata w 1958 i 1962. Jeden z największych graczy w historii futbolu.
  Esporte Clube Santo André, na ogół znany jako Santo André lub EC Santo André, jest brazylijskim klubem piłkarskim ze stanu São Paulo.
  Clube de Regatas do Flamengo – brazylijski klub piłkarski z Rio de Janeiro. Flamengo jest najbardziej popularnym klubem piłkarskim nie tylko w Brazylii, ale także w całej Ameryce Południowej. Liczbę fanów drużyny szacuje się na ok. 40 mln.
  Club de Regatas Vasco da Gama (wym. [ˈvasku dɐ ˈɡɐmɐ]) – brazylijski klub piłkarski z Rio de Janeiro. Klub ma około 16,5 miliona sympatyków. Jest 2. najpopularniejszym klubem w Rio de Janeiro i 4. co do popularności w całej Brazylii.
  W czterdziestej trzeciej edycji Copa Libertadores udział wzięły 34 kluby reprezentujące wszystkie kraje zrzeszone w CONMEBOL oraz Meksyk, będący członkiem CONCACAF. Dwa najsilniejsze państwa, Brazylia i Argentyna, wystawiły po 4 kluby. Ponadto Argentynę reprezentował piąty klub - broniący tytułu Boca Juniors Buenos Aires. Reszta państw oprócz Meksyku i Wenezueli wystawiła po trzy kluby, natomiast Meksyk i Wenezuela po dwa kluby.
  Botafogo de Futebol e Regatas jest brazylijskim klubem piłkarskim z Rio de Janeiro. Jest jednym z czterech wielkich klubów w Rio de Janeiro obok Flamengo, Fluminense, i Vasco da Gama.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.034 sek.