• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Copa América 2011

  Przeczytaj także...
  Aldo Sebastián Corzo Chávez (ur. 20 maja 1989 w Limie) – peruwiański piłkarz występujący najczęściej na pozycji prawego obrońcy, obecnie zawodnik Universidadu San Martín.Neymar da Silva Santos Júnior (ur. 5 lutego 1992 w Moji das Cruzes) – brazylijski piłkarz, występujący na pozycji napastnika, reprezentant Brazylii, piłkarz FC Barcelony.
  José Paolo Guerrero Gonzales (ur. 1 stycznia 1984 w Limie) – peruwiański piłkarz występujący na pozycji napastnika. Obecnie jest zawodnikiem Corinthians São Paulo.

  Copa América 2011 jest 43. edycją turnieju, który organizowany jest przez CONMEBOL i miał miejsce w Argentynie. Mecz otwarcia odbył się 1 lipca 2011 w La Placie, zagrały w nim reprezentacje gospodarzy i Boliwii. W meczu finałowym, rozegranym 24 lipca 2011 w Buenos Aires Urugwaj zwyciężył Paragwaj w stosunku 3:0. Obrońcą tytułu była Brazylia.

  Justo Wilmar Villar (30 czerwca 1977 w Cerrito), piłkarz paragwajski grający na pozycji bramkarza. Mierzy 181 cm wzrostu, waży 78 kg.Paragwaj, Republika Paragwaju (hiszp. Paraguay, República del Paraguay, guarani Paraguay, Paraguay Retan) – państwo w Ameryce Południowej nieposiadające dostępu do morza.

  Uczestnicy turnieju[]

  Stadiony[]

  Składy uczestników[]

   Osobny artykuł: Copa América 2011 (składy).

  Faza grupowa[]

  Grupa A[]

   Osobny artykuł: Copa América 2011 Grupa A.

  Grupa B[]

   Osobny artykuł: Copa América 2011 Grupa B.

  Grupa C[]

   Osobny artykuł: Copa América 2011 Grupa C.

  Drużyny z 3 miejsc[]

  Faza finałowa[]

  Drabinka[]


  Ekwador (Republika Ekwadoru; hiszp. Ecuador, República del Ecuador) – państwo w Ameryce Południowej położone nad Oceanem Spokojnym, jedno z czterech powstałych w wyniku rozpadu Wielkiej Kolumbii w 1830 r. Sąsiaduje od północy z Kolumbią a od południa z Peru. W skład Ekwadoru wchodzą także położone na Oceanie Spokojnym Wyspy Galapagos - są jego największą atrakcją turystyczną. Nazwa pochodzi od hiszpańskiego słowa oznaczającego równik.Argentyna (Argentina, Republika Argentyńska – República Argentina) – państwo w Ameryce Południowej, nad południowym Atlantykiem. Graniczy z Chile na zachodzie, Boliwią i Paragwajem na północy, Brazylią i Urugwajem na północnym wschodzie. Argentyna rości pretensje do archipelagu Falklandów oraz części Antarktydy. Nazwa pochodzi od łacińskiego argentum (srebro), którym Indianie obdarowali hiszpańskich rozbitków Juana Díaza de Solís. Pod względem wielkości Argentyna jest ósmym krajem na świecie i drugim w Ameryce Południowej (biorąc pod uwagę liczbę ludności i powierzchnię), jednakże biorąc pod uwagę także terytoria sporne do których Argentyna rości pretensje: Falklandy/Malwiny, Georgię Południową, Sandwich Południowy, Islas Auroras wraz z Orkadami Południowymi, Szetlandami Południowymi oraz z częścią Antarktydy administrowanej przez Argentynę na mocy Traktatu Antarktycznego powierzchnia łączna kraju wynosi 3 761 274 km², co czyni kraj ten ósmym na świecie pod względem powierzchni. Terytorium kraju podzielone jest na 23 prowincje i jedno miasto autonomiczne – stolica kraju Buenos Aires. Argentyna jest członkiem – założycielem Unii Narodów Południowoamerykańskich oraz Mercosur, a także członkiem Organizacji Państw Iberoamerykańskich, Banku Światowego, Światowej Organizacji Handlu, grupy krajów G15 oraz G20. Kraj uznawany jest za mocarstwo lokalne z bardzo wysokim wskaźnikiem rozwoju społecznego. W Ameryce Łacińskiej kraj ten ma piąty nominalny PKB na mieszkańca i najwyższy PKB mierzony parytetem siły nabywczej. Według analityków kraj ten zaklasyfikowany jest do rynków wschodzących, ze względu na wielkość, wysoki wzrost gospodarczy, poziom bezpośrednich inwestycji zagranicznych czy eksport w całości wytworzonych usług i towarów.

  Ćwierćfinały[]

  Półfinały[]

  O 3. miejsce[]

  Finał[]

  Widok z trubun podczas finału.
  Piłkarze Urugwaju po zdobyciu mistrzostwa.
  Cristian Rodríguez z pucharem.

  Zwycięzca Copa America:
  Flag of Uruguay.svg
  URUGWAJ

  Strzelcy[]

  5 goli
 • Peru José Guerrero
 • 4 gole
 • Urugwaj Luis Suárez
 • 3 gole
 • Argentyna Sergio Agüero
 • 2 gole
 • Brazylia Alexandre Pato
 • Brazylia Neymar
 • Ekwador Felipe Caicedo
 • Kolumbia Radamel Falcao
 • Urugwaj Álvaro Pereira
 • Urugwaj Diego Forlán
 • 1 gol Gole samobójcze
 • Peru Aldo Corzo (dla Chile)
 • Nagrody[]

 • MVP: Urugwaj Luis Suárez
 • Najlepszy strzelec: Peru Paolo Guerrero
 • Najlepszy młody gracz: Urugwaj Sebastián Coates
 • Najlepszy bramkarz: Paragwaj Justo Villar
 • Nagroda Fair Play: Urugwaj Diego Lugano
 • Reprezentacja Boliwii należy do zdecydowanych outsiderów spośród wszystkich piłkarskich reprezentacji Ameryki Południowej. Mimo iż trzykrotnie grała w mistrzostwach świata (1930, 1950 i 1994) nigdy nie wyszła z grupy, a jej bilans występów na światowym czempionacie przedstawia się następująco – zero zwycięstw, jeden remis i pięć porażek, bramki 1:20. Dość powiedzieć, że jedynego gola Boliwia na Mundialu zdobyła w swoim ostatnim, jak dotąd, meczu na tej imprezie. W przegranym 1:3 spotkaniu z Hiszpanią historycznym strzelcem był Erwin Sánchez.Składy drużyn biorących udział w turnieju Copa América 2011, odbywających się w Argentynie w dniach od 1 lipca do 24 lipca 2011 roku. Każda z dwunastu drużyn biorących udział w tych mistrzostwach musiała zgłosić po 23 zawodników. Wszyscy zawodnicy zostali podzieleni numerami koszulek od 1 do 23.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kolumbia (hiszp. Colombia, Republika Kolumbii – República de Colombia) – państwo w północno-zachodniej części Ameryki Południowej leżące nad Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym.
  Diego Alfredo Lugano Moreno (ur. 2 listopada 1980 w Canelones) – urugwajski piłkarz, obrońca. Obecnie gra w West Bromwich Albion.
  Urugwaj (Uruguay, Wschodnia Republika Urugwaju – República Oriental del Uruguay) – państwo w Ameryce Południowej, nad Atlantykiem, graniczące z Argentyną od zachodu i Brazylią od północy. Stolicą państwa jest Montevideo, port atlantycki u ujścia La Platy. Po drugiej stronie tego estuarium leży stolica Argentyny – Buenos Aires. Dawniej Urugwaj stanowił część Wicekrólestwa La Platy i nosił nazwę Banda Oriental (Brzeg Wschodni).
  Alexandre Rodrigues da Silva (ur. 2 września 1989 roku w Pato Branco) – brazylijski piłkarz grający na pozycji napastnika lub skrzydłowego w zespole Corinthians. Znany jest pod pseudonimem Alexandre Pato (port. Kaczor Aleksander). Wzięło się to od miejsca jego urodzin – słowo pato w języku portugalskim oznacza „kaczor”, zaś pato branco znaczy dosłownie biały kaczor.
  Peru (Perú, Republika Peru – República del Perú) – państwo w zachodniej części Ameryki Południowej, nad Oceanem Spokojnym. Jest to trzecie co do wielkości państwo kontynentu po Brazylii i Argentynie oraz drugi co do wielkości kraj andyjski po Argentynie. Stolicą Peru jest Lima.
  CONMEBOL (Confédéración Sudaricana de Fútbol) – południowoamerykańska konfederacja piłki nożnej, powstała 9 lipca 1916 roku.
  Buenos Aires (hiszp. Pomyślne Wiatry) – stolica Argentyny, największe miasto tego kraju i jedno z największych w Ameryce Południowej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.034 sek.