• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Coolio  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Calvin Cordozar Broadus Jr., znany głównie jako Snoop Dogg (ur. 20 października 1971 w Long Beach w Kalifornii) – amerykański raper i aktor. Do 1998 roku znany jako Snoop Doggy Dogg, a od 2012 roku używa także pseudonimu Snoop Lion w kontekście swojej twórczości reggae.The Return of the Gangsta – szósty studyjny album amerykańskiego rapera Coolio. Został wydany 16 października, 2006 roku. Singlem promującym album był utwór "Gangsta Walk" z udziałem Snoop Dogga.

  Coolio, właściwie Artis Leon Ivey Junior (ur. 1 sierpnia 1963 w Los Angeles) – amerykański raper, kompozytor i aktor.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Ukończył Compton Community College. Jego kariera zaczęła się w stacji radiowej KDAY, nagrał tam swój singel „You're Gonna Miss Me”, zainteresował się nim wtedy WC, który założył zespół WC and the Maad Circle. Coolio wziął udział przy nagrywaniu albumu Ain't a Damn Thang Changed. Dołączył do grupy 40Thievez. W 1994 ukazała się debiutancka płyta Coolio It Takes a Thief. Pochodzący z niej utwór „Fantastic Voyage” był nominowany do dwóch nagród: MTV Video Music '94 za najlepszy rapowy teledysk i Grammy Award '95 za najlepszy utwór solowy.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.V.I.P. – serial przygodowo-sensacyjny produkcji USA. Kręcowny w latach 1998 – 2002 w czterech seriach. Wyprodukowano 88 odcinków po około 45 minut każdy. W roli głównej Pamela Anderson. Serial opowiada o przygodach pewnej agencji ochroniarskiej, która podejmuje się rozmaitych zadań.

  W następnym roku, we współpracy z L.V nagrał utwór „Gangsta’s Paradise”, dzięki któremu uzyskał popularność. Piosenka ta została umieszczona na ścieżce dźwiękowej do filmu Młodzi gniewni (1995), a także na nowej płycie Coolio o tym samym tytule. Utwór ten jest coverem piosenki Stevie Wondera „Pastime Paradise” pochodzącej z albumu „Songs in the Key of Life”.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Pomoc domowa (ang. The Nanny) – amerykański serial telewizyjny, realizowany w latach 1993-1999 przez sieć CBS. Nakręcono 146 odcinków. Serial w wersji oryginalnej emitowano w 90 krajach, w tym w Polsce w Polsacie, TVN 7, TV Puls i TV6. W kilkunastu krajach nakręcono też lokalne wersje tego serialu. W Polsce powstał na jego podstawie serial Niania, emitowany przez TVN.

  W 1996 Coolio zagrał w komedii Phat Beach z muzyką Josepha Williamsa.

  5 sierpnia 1996 podczas europejskiej trasy koncertowej wystąpił z jedynym koncertem w Polsce na lodowisku Torsan w Sanoku. W 1997 nagrał płytę zatytułowaną My Soul, z promującym ją singlem „C U When U Get There”, który początkowo został wydany na soundtracku do filmu Nic do stracenia. W 1999 wystąpił gościnnie w serialu V.I.P.

  Spalić Hollywood (tytuł oryg. An Alan Smithee Film: Burn Hollywood Burn) – amerykański film komediowy z 1997 roku w reżyserii Arthura Hillera.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Po dziesięciu latach Coolio przypomniał o sobie płytą zatytułowaną The Return of the Gangsta. Płytę promował singel „Gangsta Walk”, nagrany wspólnie ze Snoop Doggiem.

  W drugiej połowie 2014 wziął udział w koreańskim show pt.: American Hustle Life, gdzie wcielił się w nauczyciela młodych, koreańskich raperów z popularnej k-popowej grupy BTS i pomagał im poprawić swoją technikę jak i pogłębiał ich wiedzę na temat hip-hopu.

  18 maja 1996 ożenił się z Josefa Salinas, z którą ma troje dzieci: córkę Zhaneand i dwóch synów - Milana i Dariusa. Do 1996 został siedmiokrotnie ojcem

  Hip-hop – miejska kultura i gatunek muzyczny, powstały w afroamerykańskich społecznościach w Nowym Jorku w latach siedemdziesiątych XX wieku.Poniżej przedstawiona jest dyskografia amerykańskigo rapera Coolia. Wydał on osiem solowych albumów, dwa wspólne albumy razem z grupą WC and the Maad Circle, jedną kompilację. Spis zawiera również single.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Batman i Robin (tytuł oryg. Batman & Robin) – amerykańsko-brytyjski film fantastyczny, czwarty i ostatni z pierwszej serii cyklu przygód komiksowego bohatera Batmana, zrealizowany w gwiazdorskiej obsadzie w 1997 r. przez Joela Schumachera.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Nagrody Grammy (ang. Grammy Award) − przyznawane corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara.
  Cudowna noc w Splicie (chorw. Ta divna splitska noć) – chorwacki film fabularny z roku 2004 w reżyserii Arsena Antona Ostojicia. Film został wyselekcjonowany jako chorwacki kandydat do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, ale nie uzyskał nominacji.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.038 sek.