• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Conrado Moreno

  Przeczytaj także...
  Magdalena Soszyńska-Michno (ur. 1983 w Gdańsku) – zawodowa tancerka tańca towarzyskiego. Posiadaczka najwyższej międzynarodowej klasy "S" w stylu latynoamerykańskim i standardowym. Szerszej publiczności znana z udziału w show "Taniec z gwiazdami", emitowanego przez TVN.Madryt (hiszp. Madrid) – stolica i największe miasto Hiszpanii, położony w środkowej części kraju u podnóża Sierra de Guadarrama (Wyżyna Kastylijska) nad rzeką Manzanares.
  Konferansjer (fr. conférencier) – osoba prowadząca przedstawienie, zapowiadająca poszczególne punkty programu, nadająca kształt widowiskom artystycznym o charakterze estradowym. Zadaniem konferansjera jest przedstawianie artystów, przygotowanie publiczności na ich występ, urozmaicanie przedstawień anegdotami i dowcipami.

  Conrado Segismundo Moreno Szypowski (ur. 22 listopada 1981 w Madrycie) – konferansjer, uczestnik programów Europa da się lubić, Taniec z gwiazdami, Gwiazdy tańczą na lodzie oraz jeden z prowadzących Studio Lotto w TVP Info.

  Jego ojciec jest Hiszpanem, a matka Polką. Dzieciństwo spędził w Hiszpanii. W wieku 12 lat przeniósł się z rodziną do Polski. Jest absolwentem XLVII Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie. Studiował na warszawskiej Collegium Civitas na kierunku stosunki międzynarodowe.

  Totalizator Sportowy – przedsiębiorstwo powołane uchwałą Prezydium Rządu 17 grudnia 1955 roku, które rozpoczęło działalność 25 stycznia 1956 roku. Jego głównymi obszarami działalności są gry liczbowe, loterie pieniężne i zakłady wzajemne. Zgodnie z ustawą o grach i zakładach wzajemnych jest monopolistą w dziedzinie gier liczbowych i loterii pieniężnych w Polsce.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Europa da się lubić[]

  Na początku 2003 TVP2 rozpoczęła nadawanie programu rozrywkowego Europa da się lubić, który miał promować przystąpienie Polski do Unii Europejskiej. Conrado Moreno wystąpił w odcinku 2 – Karnawał, którego gościem specjalnym była Urszula Dudziak (premiera telewizyjna miała miejsce 1 marca 2003). W programie pojawiał się regularnie, aż do ostatniego odcinka Europa bye, bye wyemitowanego 21 czerwca 2008.

  TVP Info – kanał informacyjny Telewizji Polskiej. Wystartował on 6 października 2007, zastępując TVP3. Do 31 sierpnia 2013 dzielił pasmo programowe z ośrodkami regionalnymi TVP. Z dniem 1 września 2013 TVP Info stał się typowym kanałem informacyjnym, zaś pasmo programowe ośrodków regionalnych TVP zostało przeniesione do nowego kanału TVP Regionalna.13 października jest 286. (w latach przestępnych 287.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 79 dni.

  Taniec z gwiazdami[]

  Wziął udział w drugiej edycji emitowanego przez stację TVN programu Taniec z gwiazdami, w którym – wraz ze swą partnerką Magdaleną Soszyńską – zajął 6. miejsce.

  Gwiazdy tańczą na lodzie[]

  Brał udział w III edycji emitowanego przez stację TVP2 programu Gwiazdy tańczą na lodzie, w którym występował z Magdaleną Komorowską. W trakcie przygotowań do programu (13 października 2008) doznał wstrząśnienia mózgu na skutek upadku. W związku z powyższym musiał zrezygnować z udziału w show i zajął tym samym 10. miejsce.

  Studio Lotto – telewizyjna transmisja losowania ogólnopolskiej loterii Lotto. Program nadawany jest od 11 marca 1973 roku, najpierw w TP1, potem w TP2 / TVP2, następnie w Polsacie, od 1996 roku do końca 2009, a od początku 2010 Studio emitowane jest ponownie na kanale publicznym TVP, tym razem w TVP Info.Gwiazdy tańczą na lodzie – program rozrywkowy nadawany przez stację TVP 2 od 28 września 2007 roku do 12 grudnia 2008.

  Fort Boyard[]

  Wziął również udział w programie Fort Boyard (odc. 12.) produkowanym przez TVP2. Odcinek z udziałem Moreno był emitowany 29 listopada 2008 i 1 grudnia 2008

  Studio Lotto[]

  Od 1 kwietnia 2011 roku dołączył do grona prowadzących losowania Totalizatora Sportowego w Studiu Lotto. Pierwsze losowanie poprowadził 2 kwietnia w internecie o godz. 14:00, a na żywo na antenie TVP Info wystąpił 30 kwietnia 2011 roku.

  Przypisy

  1. Na podstawie strony domowej
  2. Na podstawie www.itvp.pl
  TVN – polska komercyjna stacja telewizyjna, wchodząca w skład Grupy TVN należącej do grupy medialnej ITI. Rozpoczęła ona nadawanie 3 października 1997 o godz. 19:00. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Europa da się lubić – talk-show, emitowany na antenie TVP 2 w latach 2003-2008, prowadzony przez Monikę Richardson. Reżyserem i scenarzystą programu początkowo był Leszek Kumański (odc. 1 ÷ 89), następnie zaś reżyserował Konrad Smuga, a scenarzystą był Maciej Kraszewski.
  Hiszpania, Królestwo Hiszpanii (hiszp. Reino de España, gal. Reino de España, kat. Regne d’Espanya, arag. Reino d’España, bask. Espainiako Erresuma, okc. Regne d’Espanha, ast. Reinu d’España) – największe z trzech państw położonych na Półwyspie Iberyjskim.
  Stosunki międzynarodowe – dziedzina wiedzy i dyscyplina akademicka zaliczana do nauk społecznych, a często także (choć wzbudza to poważne kontrowersje wśród badaczy) do nauk politycznych. Przedmiotem badań są wszelkie "stosunki społeczne, które kształtują się ponad granicami państw i dotyczą relacji między różnymi podmiotami życia międzynarodowego".
  "Taniec z gwiazdami" (ang. "Strictly Come Dancing") – program rozrywkowy nadawany przez TVN od 2005 roku. W Polsce doczekał się, do tej pory, trzynastu edycji.
  TVP2 (Program Drugi Telewizji Polskiej, potocznie Dwójka, do 23 marca 1992 oficjalny skrót TP2) – polska publiczna stacja telewizyjna, utworzona 2 października 1970. Początkowo część programu była retransmisją TVP1.
  Collegium Civitas (CC) – niepubliczna szkoła wyższa w Warszawie, która rozpoczęła działalność w 1997 roku. Zarejestrowana w rejestrze uczelni niepublicznych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod numerem 129, ma pełne uprawnienia do nadawania tytułu magistra i licencjata. W dniu 28 listopada 2005 otrzymało uprawnienia do nadawania stopnia doktora socjologii.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.026 sek.