• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Conrado Moreno

  Przeczytaj także...
  Kościół św. Stanisława Biskupa Męczennika w Kramsku – rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się we wsi Kramsk na ulicy Kościelnej. Kościół jest najstarszy w dekanacie konińskim II.Unia Europejska, UE – gospodarczo-polityczny związek 27 demokratycznych państw europejskich. Unia powstała 1 listopada 1993 roku – na mocy podpisanego 7 lutego 1992 traktatu z Maastricht – jako efekt wieloletniego procesu integracji politycznej, gospodarczej i społecznej. Korzenie współczesnej integracji europejskiej sięgają okresu powojennego i ograniczały się do 6 państw zachodnioeuropejskich. Państwa te tworzyły wiele form i mechanizmów współpracy, powoływały organizacje, instytucje i organy, których celem było wzmocnienie jedności między nimi. W 1993 nadrzędną wobec wszystkich poprzednich organizacji została Unia Europejska, sama otrzymując nieznaną wcześniej hybrydową formułę sui generis.
  Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami (dawniej w TVN: Taniec z gwiazdami, ang. Strictly Come Dancing) – program rozrywkowy nadawany przez TVN od 2005 do 2011 roku, a od 2014 roku w Telewizji Polsat. Program produkowany jest na podstawie formatu Dancing with the Stars na licencji BBC Worldwide.

  Conrado Segismundo Moreno Szypowski (ur. 22 listopada 1981 w Madrycie) – polsko-hiszpański konferansjer, osobowość medialna i telewizyjna, aktor i prezenter telewizyjny. Zyskał rozpoznawalność dzięki występom w programie TVP2 Europa da się lubić.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Jest synem Hiszpana i Polki. Dzieciństwo spędził w Hiszpanii, a jako dziecko uczęszczał na zajęcia do szkoły baletowej w Madrycie. W wieku 12 lat przeniósł się z rodziną do Polski. Jest prawnukiem ppłk. Jana Szypowskiego.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Kramsk – dawne miasto, a obecnie wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie konińskim, w gminie Kramsk.

  Jest absolwentem XLVII Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie. Studiował na warszawskiej Collegium Civitas na kierunku stosunki międzynarodowe. Komunikuje się w językach: hiszpańskim, polskim, angielskim i hebrajskim. Przed rozpoczęciem kariery medialnej dorabiał, udzielając korepetycji z języka hiszpańskiego.

  Fort Boyard – polski program telewizyjny typu reality show oparty na francuskim formacie Fort Boyard, emitowany w latach 2008–2009 przez TVP2 i prowadzony wtedy przez Roberta Gonerę oraz Katarzynę Glinkę. W roku 2021 zapowiedziano jego powrót i dołączenie do oferty platformy internetowej Viaplay. Producentem pierwszej polskiej wersji była ATM Grupa, drugiej natomiast – Endemol Shine Polska. Madryt (hiszp. Madrid) – stolica i największe miasto Hiszpanii, położony w środkowej części kraju u podnóża Sierra de Guadarrama (Wyżyna Kastylijska) nad rzeką Manzanares.

  W latach 2003–2008 występował w programie rozrywkowym TVP2 Europa da się lubić, promującym przystąpienie Polski do Unii Europejskiej. W następnych latach uczestniczył w programach rozrywkowych Taniec z gwiazdami (2005) i Gwiazdy tańczą na lodzie (2008), był także zawodnikiem w jednym odcinku Fort Boyard (2008). W 2008 współprowadził program turystyczny Okno na świat w TVP Info. 1 kwietnia 2011 dołączył do grona prowadzących losowania Totalizatora Sportowego w Studiu Lotto.

  Polacy – naród zamieszkujący głównie obszar Rzeczypospolitej Polskiej i będący jej głównym składnikiem ludnościowym, a poza granicami Polski tworzący Polonię.Totalizator Sportowy – przedsiębiorstwo powołane uchwałą Prezydium Rządu 17 grudnia 1955 roku, które rozpoczęło działalność 25 stycznia 1956 roku. Jego głównymi obszarami działalności są gry liczbowe, loterie pieniężne i zakłady wzajemne. Zgodnie z ustawą o grach i zakładach wzajemnych jest monopolistą w dziedzinie gier liczbowych i loterii pieniężnych w Polsce.

  Występował w przedstawieniu estradowym Rozśpiewana Europa. Od 2009 jest współorganizatorem Festiwalu Flamenco w Warszawie. W 2010 nakładem wydawnictwa Pascal ukazała się jego książka pt. „Mój Madryt”.

  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  Jest rozwiedziony. W 2009 w kościele św. Stanisława Biskupa w Kramsku poślubił Katarzynę Jurzyk. Mają syna Gabriela (ur. 14 października 2011). Z obecną partnerką doczekał się córki Maribel (ur. 14 grudnia 2019).

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Monika Richardson: Moja Europa da się lubić. Publicat, 2008, s. 66. ISBN 978-83-245-1571-4.
  2. Oficjalna strona internetowa > O mnie.
  3. Monika Richardson: Moja Europa da się lubić. Publicat, 2008, s. 125. ISBN 978-83-245-1571-4.
  4. Taniec z gwiazdami II – Uczestnicy – Para II: Conrado i Magdalena (pol.). tanieczgwiazdami.onet.pl. [dostęp 2019-04-13].
  5. Na podstawie www.itvp.pl.
  6. Conrado Moreno: uwielbiam być mężem.
  7. Moreno wziął ślub.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona internetowa Conrado Moreno
 • International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. 22 listopada jest 326. (w latach przestępnych 327.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 39 dni.
  Warto wiedzieć że... beta

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Język hiszpański (hiszp. idioma español, castellano) – język należący do rodziny romańskiej języków indoeuropejskich. Współczesne standardy literackie (z Hiszpanii i Ameryki hiszpańskojęzycznej) wywodzą się ze średniowiecznego języka kastylijskiego. Jeszcze dziś język hiszpański bywa nazywany kastylijskim, dla odróżnienia go od innych języków używanych w Hiszpanii (zob. niżej).
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Studio Lotto – telewizyjna transmisja losowania ogólnopolskiej loterii Lotto. Program nadawany jest od 11 marca 1973 roku, najpierw w TP1, potem w TP2 / TVP2, następnie w Polsacie, od 1996 roku do końca 2009, a od początku 2010 Studio emitowane jest ponownie na kanale publicznym TVP, tym razem w TVP Info.
  Gwiazdy tańczą na lodzie – program rozrywkowy nadawany przez stację TVP 2 od 28 września 2007 roku do 12 grudnia 2008.
  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.
  Hiszpanie – naród romański zamieszkujący głównie Hiszpanię (73% ludności), posługujący się językiem hiszpańskim.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.86 sek.