• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Confessions Tour

  Przeczytaj także...
  Praga (czes. i słow. Praha, niem. Prag) – stolica i największe miasto Czech, położone w środkowej części kraju, nad Wełtawą. Jest miastem wydzielonym na prawach kraju, będąc jednocześnie stolicą kraju środkowoczeskiego.Madonna, właśc. Madonna Louise Veronica Ciccone (ur. 16 sierpnia 1958 w Bay City) – amerykańska artystka, przede wszystkim piosenkarka (głównie popowa i taneczna), ale także autorka i producentka muzyki, tancerka, osobowość filmowa (aktorka, reżyserka, scenarzystka, producentka), pisarka, projektantka ubrań, przedsiębiorca i filantrop. Pod koniec lat 70. przeniosła się z rodzinnego miasta do Nowego Jorku w celu rozpoczęcia kariery tancerki nowoczesnej, jednak tam ukierunkowała się na muzykę. Początkowo grała w zespołach, a potem rozpoczęła karierę solową, w 1983 roku wydając debiutancki album Madonna. Kolejne jej płyty spotykały się z olbrzymim sukcesem komercyjnym i wysokimi wynikami sprzedaży, a single stawały się przebojami. Artystka wpłynęła nie tylko na rozwój muzyki popowej, ale i mody oraz pojęć koncertu i teledysku, stając się ikoną popkultury; zasłynęła ze skandali na tle seksualnym i religijnym. Upowszechniła model piosenkarki łączącej muzykę z wizerunkiem scenicznym oraz gwiazdy-businesswoman. Jej kariera i sukcesy trwają nieprzerwanie do dziś, a sama Madonna nazywana jest „królową popu”.
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.

  Confessions Tour – trasa koncertowa Madonny, która odbyła się w 2006 roku.

  Wykonanie piosenki "Live to Tell"[ | edytuj kod]

  Wykonanie ballady "Live to Tell", podczas trasy wywołało ogromne kontrowersje, ze strony wszelkich grup religijnych. W trakcie wykonywania piosenki Madonna zostaje przytwierdzona do ogromnego, lustrzanego krzyża i ma na głowie koronę cierniową. Pod koniec utworu Madonna schodzi z krzyża, a nad nią na telebimie pojawia się liczba 12 000 000. Jest to szacunkowa liczba osieroconych dzieci przez AIDS.

  Cardiff (wym. [ˈkɑrdɪf]; wal. Caerdydd, wym. [kɑːɨrˈdɨð]) – stolica i największe miasto Walii (region Wielkiej Brytanii), w hrabstwie Cardiff. Jest położone nad rzeką Taff, u jej ujścia do Kanału Bristolskiego. W 2011 roku miasto liczyło 335 145 mieszkańców. Dimitri from Paris, właśc. Dimitri Yerasimos (ur. 1963 w Stambule) – francuski producent, DJ i prezenter radiowy greckiego pochodzenia.

  Scena ukrzyżowania wywołała wiele kontrowersji, zwłaszcza we Włoszech, Niemczech, Holandii, Czechach i Rosji, gdzie grupy religijne próbowały zakazać koncertów.

  Support[ | edytuj kod]

 • Paul Oakenfold (Cardiff, Rzym, Düsseldorf, Hanower, Horsens i Amsterdam)
 • Bob Sinclar (Paryż – 1. koncert)
 • David Guetta (Paryż – 2. koncert)
 • Jean French (Paryż – 3. koncert)
 • Dimitri (Paryż – 4. koncert)
 • Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. „Future Lovers” / „I Feel Love” (mashup)
  2. Get Together
  3. Like a Virgin
  4. Jump
  „Confessions (interludium; z elementami „Live to Tell”)
  1. Live to Tell
  2. „Forbidden Love”
  3. „Isaac”
  4. Sorry” (z elementami Pet Shop Boys Remix)
  5. „Like It Or Not”
  „Sorry” (interludium; remiks)
  1. „I Love New York”
  2. Ray of Light
  3. „Let It Will Be” (Paper Faces Remix)
  4. Drowned World/Substitute for Love
  5. „Paradise (Not for Me)”
  „The Duke Mixes the Hits” (interludium; z elementami „Borderline”, „Erotica”, „Dress You Up”, „Holiday” i „Disco Inferno”)
  1. Music Inferno” (z elementami „Disco Inferno” i „Where’s the Party”)
  2. Erotica” (elementy „You Thrill Me”)
  3. La Isla Bonita
  4. Lucky Star” (z elementami „Hung Up” i „Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight)”)
  5. Hung Up” (z elementami „Lucky Star”)
  Dodatkowe informacje
 • 31 sierpnia w Paryżu Madonna wykonała „I Love New York” w towarzystwie grającego na gitarze Lenny’ego Kravitza.
 • 12 września w Moskwie Madonna wykonała dodatkowo cover „Give Peace a Chance” zespołu Plastic Ono Band.
 • Lista koncertów[ | edytuj kod]

  Oprócz koncertów w Pradze wszystkie zostały w pełni wyprzedane.

  Amsterdam – największe miasto Holandii i jej stolica konstytucyjna. Wszystkie instytucje rządowe oraz przedstawicielstwa obcych państw znajdują się w Hadze.The Confessions Tour – drugi koncertowy album amerykańskiej wokalistki Madonny wydany 26 stycznia 2007 nakładem Warner Bros. Records. DVD, którego reżyserem został Jonas Åkerlund przedstawia jeden z koncertów, który odbył się w ramach trasy Confessions Tour w 2006. Materiał zarejestrowano na Wembley Arena, podczas dwóch koncertów w Londynie. Płyta została wydana w formacie CD i DVD. Na pakiet składa się płyta DVD z całym występem oraz krążek CD z trzynastoma utworami wykonanymi na żywo. Na płycie CD nie zamieszczono kontrowersyjnej wersji przeboju piosenkarki z 1986 - Live to Tell, z powodu silnego sprzeciwu wszelkich grup religijnych. Za pierwsze wydanie odpowiada Semtex Films - firma Madonny, założona w 2006.

  Galeria zdięć[ | edytuj kod]

 • Future Lovers/I Feel Love
 • Madonna-get together-confessions2.jpg
 • Madonna-jump-confessions2.jpg
 • Madonna-jump-confessions3.jpg
 • MadonnaLiveToTellConfessionsTour.jpg
 • Madonna aan kruis.jpg
 • Madonna-cross.jpg
 • LiveToTell-background.jpg
 • Zapis video[ | edytuj kod]

   Osobny artykuł: The Confessions Tour.
  Hung Up – singel i piosenka amerykańskiej piosenkarki Madonny. Pochodzi z albumu Confessions on a Dance Floor, wydanego 15 listopada 2005 roku. Został wydany jako pierwszy singel z tego albumu i stał się jednym z najlepiej sprzedających się singli Madonny, plasując się na szczytach list przebojów w czterdziestu jeden krajach.Music – pierwszy singel pochodzący z ósmego albumu Madonny o tym samym tytule. Piosenka stworzona na bazie muzyki klubowej z francuskim producentem Mirwaisem Ahmadzaï bardzo szybko stała się jednym z najlepiej sprzedających się singli Madonny. Utwór stał się także dwunastym numerem jeden wokalistki w Stanach Zjednoczonych, sprzedając się tam w nakładzie ponad 1,1 mln egzemplarzy.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Jump (z ang. skakać) – czwarty i jednocześnie ostatni singel z płyty Madonny Confessions on a Dance Floor. Autorami piosenki są: Madonna, Stuart Price i Joe Henry.
  Krzyż (etymologicznie z łac. crux) – znak, kształt lub przedmiot w postaci dwóch linii (lub wielu) przecinających się, na ogół pod kątem prostym (†).
  Live to Tell - pierwszy singel z albumu Madonny pt. True Blue. Piosenka znajduje się także na ścieżce dźwiękowej do filmu At Close Range, w którym zagrał pierwszy mąż Madonny - Sean Penn. Podczas promowania fimu Evita w 1996 roku w programie Oprah Winfrey Show Madonna nazwała ten utwór najlepszą piosenką jaką kiedykolwiek nagrała. Pierwsza poważna piosenka Madonny stała się zarazem jej kolejnym hitem.
  Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight) – niealbumowy singel zespołu ABBA. Pierwszy raz pojawił się w składance Greatest Hits Vol. 2. W późniejszych wydaniach piosenka dodana została do albumu Voulez-Vous jako bonus. Utwór szybko stał się hitem podbijając światowe listy przebojów. Do piosenki nagrany został teledysk, który pokazuje jak ABBA pracowała w studiu nagraniowym.
  Hanower (niem. Hannover) – miasto w Niemczech, stolica kraju związkowego Dolna Saksonia (niem. Niedersachsen) oraz związku komunalnego Region Hanower. Leży nad rzeką Leine. Rozwinięty przemysł środków transportu (samochody, lokomotywy, wagony), elektrotechniczny (zakłady Telefunken), chemiczny, włókienniczy, gumowy Continental AG i spożywczy (czekolada). Siedziba Stowarzyszenia Krajowego (Landesverbände) Technisches Hilfswerk obejmującego swym zasięgiem landy Dolna Saksonia oraz Brema.
  Lenny Kravitz, właściwie Leonard Albert Kravitz (ur. 26 maja 1964 roku w Brooklynnie, w stanie Nowy Jork) – amerykański muzyk łączący w swojej twórczości rock, pop i funk; wokalista, gitarzysta, basista, perkusista, autor tekstów i kompozytor, producent. Wśród jego wzorców muzycznych są m.in. Jimi Hendrix, John Lennon, Curtis Mayfield i Stevie Wonder. Jest muzycznym samoukiem.
  Paul Oakenfold (ur. 30 sierpnia 1963 w Londynie) – brytyjski DJ i producent muzyczny. Z wykształcenia jest kucharzem. Uznawany za ikonę muzyki klubowej, jako jeden z pierwszych spopularyzował ten typ muzyki. Mimo ukończenia 50 lat - po ponad 30 latach kariery nadal jest aktywnym producentem i didżejem. Oakenfold uznawany jest za jednego, z najdroższych DJ-ów świata (średnio 25 000 funtów za występ).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.