• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Compton - Kalifornia

  Przeczytaj także...
  MC Eiht, właściwie Aaron Tyler (ur. 22 maja 1971 w Compton) – amerykański raper. Członek grupy Compton’s Most Wanted. Użyczył głos Ryderowi w grze GTA San Andreas. Samoa (pełna oficjalna nazwa: Niezależne Państwo Samoa) – państwo w Oceanii, obejmujące zachodnią część Wysp Samoa (pozostałe stanowią terytorium Stanów Zjednoczonych jako Samoa Amerykańskie). Do 1997 znane było jako Samoa Zachodnie.
  Coolio, właściwie Artis Leon Ivey Junior (ur. 1 sierpnia 1963 w Los Angeles) – amerykański raper, kompozytor i aktor.

  Compton – miasto położone w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Los Angeles.

  Dr. Dre, właściwie Andre Romelle Young (ur. 18 lutego 1965 w Compton, Los Angeles w Kalifornii) – amerykański producent muzyczny i raper. Jest przyrodnim bratem Warrena G.DJ Quik, właściwie David Martin Blake (ur. 18 stycznia 1970 w Compton, Kalifornia) – amerykański raper, producent muzyczny i DJ.

  Z Compton pochodzi wielu raperów, m.in. Coolio, DJ Quik, Dr. Dre, Tyga, Game, YG, Eazy-E, Kendrick Lamar, Jaba, MC Eiht, WC, Boogie czy Sean Kingston.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Hrabstwo Los Angeles (ang. Los Angeles County) – hrabstwo w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych. Jest najbardziej zaludnionym hrabstwem w tym kraju. Według danych United States Census Bureau z roku 2009 populacja wynosiła 9 848 011 mieszkańców, podczas gdy cały stan Kalifornia miał 36 961 664 ludności. Hrabstwo powstało w 1850, a jego siedzibą administracyjną jest miasto Los Angeles.

  Miasta partnerskie[ | edytuj kod]

 • Nigeria Onitsha, Nigeria (2010)
 • Samoa Apia, Samoa (2010)
 • Bułgaria Tyrgowiszte, Bułgaria (2010)
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. 15 Other Things Straight Outta Compton - Los Angeles Magazine, „Los Angeles Magazine”, 7 sierpnia 2015 [dostęp 2018-06-23] (ang.).

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • oficjalna strona miasta Compton (ang.)
 • Nigeria, Republika Federalna Nigerii (ang. Federal Republic of Nigeria) – państwo w Afryce Zachodniej nad Zatoką Gwinejską, najludniejsze na kontynencie afrykańskim. Nazwa państwa pochodzi od rzeki Niger, a pierwszy raz pojawiła się w artykule gazety The Times z 1897 roku. Sąsiaduje z Beninem, Nigrem, Czadem i Kamerunem.Bułgaria, Republika Bułgarii (България, Република България) – państwo położone w południowo-wschodniej Europie, na Bałkanach. Graniczy z Serbią oraz Macedonią od zachodu, Grecją i Turcją od południa, Morzem Czarnym od wschodu i Rumunią od północy.
  Warto wiedzieć że... beta

  Sean Kingston, właśc. Kisean Anderson (ur. 3 lutego 1990 roku w Kingston, Jamajka) – amerykański piosenkarz, R&B i pop oraz reggae. W wieku 6 lat wyjechał na Jamajkę gdzie się wychował. Zadebiutował w 2007 roku singlem "Beautiful Girl". Jego pierwszy album został wydany 31 lipca 2007 roku. Znamy również jako "Yamayka B.I.G. Boyfriend" i "Fat men". Nagrał wiele duetów min. z Tiësto, Three 6 Mafia i Flo-Rida ("Feel It"), Justinem Bieberem ("Eenie Meenie" i "Shawty Lets Go") czy z Mannem ("Ghetto Girl"). W 2010 roku wystąpił gościnnie w serialu komediowym Suite Life: Nie ma to jak statek (odc. 59). 29 maja 2011 Sean Kingston został ciężko ranny w wyniku uderzenia skuterem wodnym o filar mostu; 24 czerwca 2011 Sean został wypisany ze szpitala i kontynuował rekonwalescencję w domu.
  Tyrgowiszte (bułg. Търговище, do 1934 roku Eski Dżumaja) – miasto w północno-wschodniej Bułgarii, stolica obwodu Tyrgowiszte i gminy Tyrgowiszte; położone nad rzeką Warną. Według danych Narodowego Instytutu Statystycznego w Bułgarii, 31 grudnia 2011 roku miasto liczyło 37341 mieszkańców.
  Jayceon Terrell Taylor (ur. 29 listopada 1979 w Los Angeles), lepiej znany jako Game (pierwotnie The Game) – amerykański raper.
  Eric Lynn Wright (7 września 1963 - 26 marca 1995) - bardziej znany pod pseudonimem Eazy-E, amerykański raper grający solo oraz w grupie hip-hopowej NWA, uważany za ojca chrzestnego gangsta rapu. Urodzony przez Richard i Kathie Wright w Compton, w Kalifornii. Był członkiem gangu "Crips". Jego najstarszy syn także jest raperem, działa pod pseudonimem Lil Eazy-E. Po rzuceniu szkoły w dziesiątej klasie, utrzymywał się głównie z sprzedaży narkotyków, a pozyskane pieniądzę inwestował w wytwórnie, którą nazwał "Ruthless Records". Po pewnym czasie dołączli do niej DJ Yella, MC Ren, i Arabian Prince. W 1988 roku ukazał się ich najbardziej kontrowersyjny album, "Straight Outta Compton". Grupa wydała dwa albumy, po czym się rozwiązała.
  Apia – stolica i jedyne miasto Samoa. Położone na północnym brzegu wyspy Upolu, jest także największym portem Samoa. Liczy 38 800 mieszkańców (2001). Na półwyspie Mulinuu znajduje się siedziba Rady Legislacyjnej, rozgłośnia radiowa i obserwatorium.
  Michael Stevenson (ur. 19 listopada 1989 r. w Compton w stanie Kalifornia), bardziej znany jako Tyga - amerykański raper. Podpisał umowę z Young Money Entertainment.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.