• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Comes with the Fall  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Azja Południowa – region Azji obejmujący kraje subkontynentu indyjskiego na południe od Himalajów, czyli: Indie, Pakistan, Afganistan, Nepal, Bhutan, Bangladesz oraz wyspiarskie państwa Sri Lankę i Malediwy.EP (skrót od ang. Extended Play; pot. epka) – minialbum; symbolem tym oznacza się album muzyczny, który jest zbyt długi by nazwać go zwykłym singlem czy też – ze względu na zawarty na nim materiał – nie kwalifikujący się jako maxi singel i który jest jednocześnie zbyt krótki by uznać go za pełnoprawny album długogrający.

  Comes with the Fall - amerykańska grupa muzyczna utworzona w roku 1999 w Atlancie w stanie Georgia w Stanach Zjednoczonych. Powstała z inicjatywy wokalisty oraz gitarzysty Williama DuValla. Skład zespołu sformułował się w 2001 roku, i oprócz DuValla w składzie znaleźli się jeszcze: Adam Stranger (gitara basowa) oraz Bevan Davies (perkusja, instrumenty perkusyjne). Drugi gitarzysta grupy, Nico Constantine opuścił grupę przed 2001 rokiem. Zespół występował w 2002 roku w roli supportu przed gitarzystą Jerrym Cantrellem, który promował album Degradation Trip. Następnie wokalista William DuVall dołączył do reaktywowanej grupy Alice in Chains w 2005 roku, a od 2006 roku został oficjalnym wokalistą formacji.

  Alice in Chains – amerykańska grupa muzyczna utworzona w 1987 roku z inicjatywy wokalisty Layne’a Staleya oraz gitarzysty Jerry’ego Cantrella. Jest kolejnym zespołem wywodzącym się z Seattle, który osiągnął sukces komercyjny. Grupa bardzo często zaliczana jest do tzw. „Wielkiej Czwórki z Seattle”, wraz z takimi wykonawcami jak Pearl Jam oraz Soundgarden. Muzyka stworzona przez zespół jest mroczna i ciężka, lecz bardzo melodyjna. Odznacza się różnorodnością brzmienia, sprawiającą że zespół trudno jest przypisać do konkretnego gatunku. Grupa powszechnie identyfikowana jest z nurtem grunge, lecz czerpiąca inspirację z szeroko pojętej muzyki metalowej lat 70. Zawiera w sobie elementy ciężkich metalowych riffów spod znaku Black Sabbath oraz melodyjnego hard rocka spod znaku Led Zeppelin, przeplatanego łagodniejszymi i utrzymanymi w stylistyce muzyki akustycznej kompozycjami. Charakterystyczną cechą zespołu są rozbudowane aranżacyjnie utwory, oraz odrębny styl wokalny, który często zawiera zharmonizowane linie wokalne.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.

  Zespół Comes with the Fall wydał trzy albumy studyjne: Comes with the Fall (2000), The Year is One (2001) oraz Beyond the Last Light (2007), jeden album EP The Reckoning (2006), oraz jeden koncertowy Live 2002 (2002).

  Historia[ | edytuj kod]

  Początki, Comes with the Fall (1999 - 2000)[ | edytuj kod]

  W roku 1996 gitarzysta oraz wokalista William DuVall był członkiem grupy muzycznej Madfly, w której występował również gitarzysta Nico Constantine, basista Jeffery Blount oraz perkusista Bevan Davies. Po wydaniu dwóch albumów Get the Silver oraz White Hot in the Black, zespół w roku 1999 zmienił nazwę na Comes with the Fall. Wtedy też nastąpiła zmiana personalna w zespole. Grającego na basie Blounta zastąpił Adam Stranger.

  Trzęsienie ziemi na Oceanie Indyjskim – podwodne trzęsienie ziemi o magnitudzie 9,1 w skali Richtera, którego hipocentrum znajdowało się ok. 30 km pod dnem Oceanu Indyjskiego w pobliżu zachodniego wybrzeża północnej Sumatry (3°31′64″N, 95°85′43″E) 250 km na południowy wschód od Banda Aceh. Główny wstrząs nastąpił 26 grudnia 2004 o godzinie 01:58:53 czasu warszawskiego (00:58:53 UTC, 07:58:53 czasu lokalnego w Dżakarcie i Bangkoku). Według sejsmologów było to czwarte pod względem siły trzęsienie ziemi od roku 1900, od kiedy to prowadzi się ciągłe obserwacje sejsmiczne. Trzęsienie ziemi wywołało fale tsunami, które w ciągu trzech godzin uderzyły w wybrzeża kilku państw Azji Południowo-Wschodniej, a później także Afryki. Sięgające 15 m fale zniszczyły nadmorskie wsie i miasteczka, a także kąpieliska odwiedzane o tej porze roku przez zagranicznych turystów.Cover band – to zespół muzyczny, często rockowy, grający piosenki skomponowane i wcześniej znane z występów innych grup lub solistów.

  Debiutancki album Comes with the Fall zespół nagrał w całości w Atlancie. Po roku działalności oraz aktywnej trasie koncertowej na terenie Atlanty, zespół postanowił przenieść się do Los Angeles. W miesiąc po przeprowadzce do miasta, grupa aktywnie koncertowała. Gitarzysta formacji Alice in Chains, Jerry Cantrell przedstawiał się jako fan zespołu i kilka razy gościnnie wystąpił z grupą na scenie. Debiutancki album został wydany pod szyldem wytwórni DuValla - DVL Records.

  Blabbermouth.net – wortal internetowy poświęcony muzyce rockowej i metalowej. Serwis został utworzony 3 marca 2001 roku przez Borivoja Krgina. Na stronie, oprócz wiadomości muzycznych znajdują się recenzje płyt CD i DVD oraz forum dyskusyjne.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  The Year is One, oraz Jerry Cantrell (2001 - 2005)[ | edytuj kod]

  Na początku 2001 roku zespół opuścił gitarzysta Nico Constantine, który postanowił się skupić na innych projektach. W tym samym roku Comes with the Fall oraz grupa Swarm zostały zaproszone do supportowania solowego projektu muzycznego Cantrella. Zespół gitarzysty występował w zmienionym składzie. Zamiast basisty Roberta Trujillo oraz perkusisty Mike Bordina występowali Stranger i Davies. Przez cały 2001 rok grupa koncertowała wraz z Cantrellem.

  Rooster” – ballada rockowa, będąca czwartym singlem amerykańskiego zespołu muzycznego Alice in Chains, pochodzącym z drugiego albumu studyjnego Dirt. Utwór został zamieszczony na szóstej pozycji. Czas trwania wynosi 6 minut i 15 sekund, co sprawia, że jest on najdłuższą kompozycją wchodzącą w skład płyty. Autorem tekstu i kompozytorem jest Jerry Cantrell. Na singlu utwór ukazał się 22 lutego 1993 nakładem wytwórni Columbia. Rozszerzone edycje singla zawierały na stronach B kompozycje „It Ain’t Like That” „Dam That River” i „Sickman”. Szatan (hebr. שטן satan – oskarżyciel; arab.الشيطان Szejtan – przeciwnik, złe moce) – w chrześcijaństwie, judaizmie i islamie jest to jeden z aniołów, który zbuntował się przeciwko Bogu i pociągnął do buntu inne anioły, główny sprawca zła na świecie. Niekiedy bywa utożsamiany z Lucyferem. Najczęściej uważany jest za najwyższego rangą demona, przywódcę wszystkich złych duchów. Inne imiona Szatana to: Mastema, Gadriel, Satanael, Samaël, Samiel, Siegel, Satan, anioł Edomu. W tradycji rabinicznej nosi on przydomek "szpetny".

  Jeszcze w tym samym roku grupa wydała drugi album studyjny The Year is One, który zdobył pozytywne recenzje. W 2002 roku grupa ponownie została zaproszona do supportowania zespołu Cantrella, tym razem na trasie promującej drugi album gitarzysty Degradation Trip. Przed rozpoczęciem trasy, 20 kwietnia wokalista grupy Alice in Chains Layne Staley został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu w Seattle. Zapytany w wywiadzie o tę sytuację, DuVall stwierdził:

  Danzig – amerykańska grupa heavymetalowa założona w 1987 roku przez Glenna Allena Anzalone bardziej znanego pod pseudonimem Glenn Danzig.Seattle – miasto w stanie Waszyngton. Leży pomiędzy Zatoką Puget a jeziorem Waszyngtona z ujściem na Pacyfik, prawie 108 mil (174 km) na południe od granicy z Kanadą.
  .mw-parser-output div.cytat{display:table;padding:0}.mw-parser-output div.cytat.box{margin-top:0.5em;margin-bottom:0.8em;border:1px solid #aaa;background:#f9f9f9}.mw-parser-output div.cytat>blockquote{margin:0;padding:0.5em 1.5em}.mw-parser-output div.cytat-zrodlo{text-align:right;padding:0 1em 0.5em 1.5em}.mw-parser-output div.cytat-zrodlo::before{content:"— "}.mw-parser-output div.cytat.cudzysłów>blockquote{display:table}.mw-parser-output div.cytat.klasyczny::before{float:left;content:"";background-image:url("//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b9/Quote-alpha.png/20px-Quote-alpha.png");background-repeat:no-repeat;background-position:top right;width:2em;height:2em;margin:0.5em 0.5em 0.5em 0.5em}.mw-parser-output div.cytat.klasyczny>blockquote{border:1px solid #ccc;background:white;color:#333;padding-left:3em}.mw-parser-output div.cytat.cudzysłów>blockquote::before{display:table-cell;color:rgb(178,183,242);font:bold 40px"Times New Roman",serif;vertical-align:bottom;content:"„";padding-right:0.1em}.mw-parser-output div.cytat.cudzysłów>blockquote::after{display:table-cell;color:rgb(178,183,242);font:bold 40px"Times New Roman",serif;vertical-align:top;content:"”";padding-left:0.1em}.mw-parser-output div.cytat.środek{margin:0 auto}.mw-parser-output div.cytat.prawy{float:right;clear:right;margin-left:1.4em}.mw-parser-output div.cytat.lewy{float:left;clear:left;margin-right:1.4em}.mw-parser-output div.cytat.prawy:not([style]),.mw-parser-output div.cytat.lewy:not([style]){max-width:25em}

  Kiedy umarł Layne, to było dla nas trudne bo musieliśmy wyjść na scenę i grać przez [...] Straciłem w tym samym tygodniu dziadka, więc razem z Cantrellem pojechaliśmy w trasę z ogromną stratą osobową. Podczas koncertu w Charlotte było już bardzo ciężko. Kiedy byłem na scenie ledwo udawało mi się powstrzymywać łzy, podobnie zresztą jak i Jerry. To był dla nas ogromnie ciężki okres

  Gitara prowadząca lub gitara solowa (ang. lead guitar lub solo guitar) jest to rola gitary w zespołach muzycznych, najczęściej rockowych, która ma zapewnić utrzymanie melodii.Circle of Snakes to ósmy album amerykańskiego zespołu muzycznego Danzig, wydany 24 sierpnia 2004 roku przez należącą do lidera zespołu wytwórnię płytową Evilive Records. Płyta była nagrywana od listopada 2003 do kwietnia 2004 w studiach nagraniowych Ocean Studios w Glendale w Kalifornia oraz w Paramount w Hollywood.

  Oba zespoły koncertowały wspólnie przez cały 2002 rok. W międzyczasie grupa Comes with the Fall wydała album koncertowy zatytułowany Live 2002.

  W 2003 roku Comes with the Fall koncertował wspólnie wraz z zespołem Dropsonic. W trakcie trasy, grupę opuścił Bevan Davies by dołączyć do zespołu Danzig. Perkusista grupy Dropsonic Brian Hunter, występował podczas trasy w obu zespołach, aby można było dokończyć trasę. Pomimo tego że Davies został ogłoszony oficjalnym członkiem grupy Danzig, to pozostał członkiem grupy Comes with the Fall. DuVall stwierdził w wywiadzie że jego odejście było tymczasowe. Pod koniec roku, zespół wydał album video Live Underground 2002, oraz ogłosił że zamierza nagrać nowy materiał w 2004 roku.

  William DuVall (ur. 6 września 1967 w Atlancie) – amerykański muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów, a także producent muzyczny. Założyciel rockowej formacji Comes with the Fall. Od 2006 członek amerykańskiej grupy muzycznej Alice in Chains. W pierwszej połowie lat 80. był silnie związany z nurtem hardcore punk, gdzie występował w formacjach Awareness Void of Chaos oraz Neon Christ. W latach 90. był członkiem zespołów czerpiących z tradycyjnego rocka No Walls oraz Madfly. Od 1999 do 2008 był frontmanem grupy Comes with the Fall, z którą nagrał trzy albumy studyjne. DuVall zdobył dyplom z filozofii, specjalizując się w tematach religijnych.Dziecko Rosemary (ang. Rosemary’s Baby) − film fabularny Romana Polańskiego z 1968 roku, ekranizacja powieści Iry Levina o tym samym tytule z 1967 roku. Czwarty pełnometrażowy film Polańskiego zrealizowany na Zachodzie.

  Davies nagrał z grupą Danzig album zatytułowany Circle of Snakes, wydany 24 sierpnia 2004 roku. W następnym roku Davies dołączył do cover bandu Cardboard Vampyres, założonego przez Cantrella oraz Billy’ego Duffy.

  The Reckoning, Beyond the Last Light, Alice in Chains (2006–2008)[ | edytuj kod]

  W listopadzie 2005 roku DuVall zapowiedział że zespół nagrał materiał na nowy album, którego robocza nazwa brzmi Beyond the Last Light, i że będzie on wydany w styczniu 2006 roku. Kilka nowych utworów grupy pojawiło się w lutym 2006 roku na oficjalnym profilu na MySpace. W międzyczasie DuVall występował wraz z grupą Alice in Chains, podczas charytatywnego koncertu na rzecz ofiar tsunami, które nawiedziło Azję Południową. Na koncercie DuVall wystąpił wraz z wokalistką grupy Heart Ann Wilson w piosence „Rooster”.

  Gitara basowa − instrument strunowy szarpany, najczęściej elektryczny, z progami na podstrunnicy (gryfie); stosuje się także gitary basowe bezprogowe (fretles, z ang. fretless). Gitara basowa — podobnie jak kontrabas — transponuje o oktawę w dół. Tradycyjne gitary basowe mają cztery struny E1, A1, D, G, czyli wydają dźwięki odpowiednio: 41,2 Hz, 55 Hz, 73,4 Hz i 98 Hz. Łączna skala gitary basowej obejmuje dźwięki (w brzmieniu) od E1 do g, jest więc identyczna ze skalą kontrabasu 4-strunowego. Oprócz tradycyjnego stroju EADG, głównie w muzyce cięższej stosuje się strój obniżony, gdzie o ton niżej stroi się całą gitarę (DGCF) lub tylko najniższą strunę (DADG). Oprócz czterostrunowych, istnieją także modele pięciostrunowe (z dodatkową dolną struną H2 lub C1) (jak kontrabas 5-strunowy, orkiestrowy), sześciostrunowe (jak pięciostrunowy plus górna struna C), ośmiostrunowe (gdzie dla każdej struny, takiej jak w gitarze czterostrunowej jest dodana druga strojona o oktawę wyżej) oraz dwunastostrunowe, spokrewnione z Chapman stickami. Firma Modulus wyprodukowała w latach 80 XX w. osiemnastostrunową gitarę basową (jej szyjka ma 6 cali szerokości). Osoba grająca na gitarze basowej to basista. Gitara basowa zazwyczaj należy do sekcji rytmicznej zespołu muzycznego w muzyce rozrywkowej, jednak obecnie jest często wykorzystywana jako instrument solowy.Robert Trujillo, właściwie Roberto Agustín Miguel Santiago Samuel Trujillo Veracruz (ur. 23 października 1964 w Santa Monica) – amerykański gitarzysta basowy. Grał w zespołach: Suicidal Tendencies, Infectious Grooves, Black Label Society oraz Ozzy’ego Osbourne’a. Obecnie jest basistą zespołu Metallica, do którego dołączył po nagraniu, a przed wydaniem, płyty St. Anger.

  Kiedy grupa Alice in Chains koncertowała w północnych Stanach, DuVall zrealizował wraz z grupą Comes with the Fall minialbum EP pt. The Reckoning, który ukazał się latem tego samego roku.

  W lutym 2007 roku grupa zapowiedziała i ogłosiła daty swoich nowych koncertów. Podczas trwania trasy, zespół grał materiał z poprzednich płyt, oraz z minialbumu EP, oraz niewydanej jeszcze płyty Beyond the Last Light. Ostatecznie album ukazał się w tym samym roku, nakładem DVL Records. Płyta uzyskała pozytywne recenzje, również od serwisu AllMusic.

  Roman Polański (ur. 18 sierpnia 1933 w Paryżu) – francusko-polski, oraz przez kilka lat hollywoodzki reżyser, scenarzysta, aktor oraz producent filmowy, który w 1975 przyjął obywatelstwo francuskie. W czasie swojej kariery kręcił filmy w Polsce, Wielkiej Brytanii, Ameryce i Francji. Wykształcony w łódzkiej szkole filmowej jest jej najbardziej rozpoznawalnym na świecie absolwentem. Jego pierwszy film pełnometrażowy Nóż w wodzie (1962) otrzymał nominację do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny, lecz przegrał z 8½ Federico Felliniego. Otrzymał łącznie pięć nominacji do Oscara, a także wiele innych nagród w tym Złotą Palmę w Cannes za film Pianista (2002). W tym samym roku za ten sam film otrzymał również Oscara za najlepszą reżyserię.Atlanta – stolica i jednocześnie najbardziej zaludnione miasto amerykańskiego stanu Georgia, z populacją liczącą ok. 420 tysięcy mieszkańców (2010). Atlanta stanowi kulturalne i ekonomiczne centrum obszaru metropolitalnego Atlanta, zamieszkiwanego przez ponad 5 milionów osób, a także najważniejszy komponent rozrastającego się megapolis, znanego jako Piedmont Atlantic Megaregion.

  W tym samym roku DuVall został nowym wokalistą grupy Alice in Chains, i wystąpił z nią podczas trasy ReEvolution Tour wraz z grupą Velvet Revolver. W tym samym czasie perkusista Davies dołączył tymczasowo do grupy Static-X, zastępując niedysponowanego Nicka Oshiro. Ponadto Davies dołączył tymczasowo do grupy Invitro, występując na trasie Family Values Tour. DuVall nagrał z Alice in Chains nowy, pierwszy od 14 lat studyjny album zatytułowany Black Gives Way to Blue, wydany 29 września 2009 roku.

  Black Gives Way to Blue – czwarty studyjny album amerykańskiej grupy muzycznej Alice in Chains. Ukazał się na rynku 29 września 2009 roku. Jest to pierwszy album zespołu, który ukazał się nakładem wytwórni fonograficznej Virgin/EMI. Ponadto jest to również pierwsze studyjne wydawnictwo zespołu od 14 lat, oraz pierwszy album długogrający nagrany z nowym wokalistą Williamem DuVallem, który zastąpił zmarłego w kwietniu 2002 roku Layne’a Staleya. Nagrania odbyły się w 606 Studio w Northridge w stanie Kalifornia oraz w Henson Studios w Los Angeles. Produkcją albumu zajął się Nick Raskulinecz, współpracujący z takimi wykonawcami jak Foo Fighters, Rush czy Stone Sour. W momencie wydania album zadebiutował na 5. pozycji amerykańskiego zestawienia Billboard 200. Black Gives Way to Blue jest także pierwszym wydawnictwem w dorobku grupy, gdzie rolę głównego wokalisty oraz autora tekstów przejął gitarzysta Jerry Cantrell. Wraz ze śmiercią Staleya, zmianom uległa także tematyka większości utworów. Główne wątki poruszane w tekstach pisanych przez Cantrella to odniesienia do przeszłości oraz relacje interpersonalne. W niektórych utworach pojawiają się jednak motywy depresji, osobowości dyssocjalnej, samotności czy śmierci.Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Gitara rytmiczna (ang. rhythm guitar) - jest to rola gitary grającej akompaniament w rozmaitych muzycznych stylach, najczęściej jej zadaniem jest zapewnianie harmonii, rytmu i jego akcentowanie.
  Perkusja – ogólna nazwa zestawu instrumentów perkusyjnych, posiadająca różne znaczenie w zależności od rodzaju muzyki. W szkolnictwie muzycznym oraz muzyce poważnej jest to grupa instrumentów, na których muzyk może grać używając jednego instrumentu, lub dowolnie skompletowanego zestawu, natomiast w muzyce rockowej i często jazzowej tą nazwą określany jest dość typowy podstawowy zestaw instrumentów, który w miarę potrzeby może być uzupełniany o mniej reprezentatywne składniki. W tym drugim znaczeniu (rock, jazz) polskie określenie perkusja jest odpowiednikiem angielskiego drums lub drum kit, natomiast muzyk (najczęściej towarzyszący), grający na różnego rodzaju „przeszkadzajkach” (żargonowa nazwa instrumentów perkusyjnych takich jak shaker, tamburyn, triangel, conga, bongosy, itp.), określany jest w języku angielskim jako osoba grająca na percussion – percussionist (perkusjonista).
  Mike Bordin, właśc. Michael Andrew Bordin (ur. 27 listopada 1962 w San Francisco w Kalifornii) – amerykański perkusista. W latach 1981-1998 występował z Faith No More. Obecnie zespół wznowił działalność. Wystąpił między innymi 4 lipca 2009 na festiwalu "Heineken Music Opener Festival" w Gdyni.
  Layne Staley, właśc. Layne Thomas Staley (ur. 22 sierpnia 1967 w Kirkland, zm. 5 kwietnia 2002 w Seattle) – amerykański muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów. Przez niemalże cały okres swojej działalności muzycznej związany z grupą Alice in Chains, której był współzałożycielem. Znany z szerokiej skali głosu, która wynosiła do 3,5 oktawy. Teksty pisane przez Staleya często miały charakter dekadencki, melancholijny, przez co były określane mianem „mrocznych”, gdyż poruszały takie wątki jak ból, depresja, samobójstwo, samotność czy uzależnienie.
  Degradation Trip – drugi solowy album studyjny Jerry’ego Cantrella, gitarzysty grupy Alice in Chains. Płyta ukazała się na rynku 18 czerwca 2002 roku nakładem holenderskiej wytwórni Roadrunner Records. Wydawnictwo jest w całości poświęcone pamięci zmarłego dwa miesiące przed wydaniem albumu, wokalisty Layne’a Staleya. Płyta była promowana przez dwa single - "Anger Rising" oraz "Angel Eyes". Album został dobrze przyjęty przez krytyków muzycznych. Odniósł większy sukces niż debiutancki album gitarzysty. Cechą charakterystyczną albumu jest powrót do brzmienia znanego z grupy Alice in Chains.
  24 sierpnia jest 236. (w latach przestępnych 237.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 129 dni.
  Anagram – nazwa wywodząca się od słów greckich: ana- (nad) oraz grámma (litera), oznacza wyraz, wyrażenie lub całe zdanie powstałe przez przestawienie liter bądź sylab innego wyrazu lub zdania, wykorzystujące wszystkie litery (głoski bądź sylaby) materiału wyjściowego. W czasopismach szaradziarskich pojawiają się zadania polegające na odgadnięciu wykreskowanego anagramu na podstawie wierszowanego komentarza, a także anagramy rysunkowe polegające na ułożeniu hasła z wszystkich liter właściwego określenia rysunku. Formami spokrewnionymi z anagramem są stenoanagram, egzoanagram i endoanagram.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.047 sek.