• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Comedy Central Polska  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  The Daily Show – telewizyjny program satyryczny, w USA emitowany przez stację Comedy Central. Jon Stewart, gospodarz programu w prześmiewczy sposób prezentuje i komentuje bieżące wydarzenia ze świata polityki, sportu i pop-kultury. W latach 1996-1998 gospodarzem programu był Craig Kilborn.Sarah Silverman (ang. The Sarah Silverman Program, 2007-??) – amerykański serial telewizyjny, w którym występuje Sarah Silverman, amerykańska aktorka oraz komik. Nadawany przez stację Comedy Central od 1 lutego 2007 roku. W Polsce nadawany przez kanał Comedy Central Polska.

  Comedy Central Polska – telewizyjny kanał komediowy. Jest obecny w Polsce od 19 października 2006 roku. Comedy Central Polska był czwartym z kolei lokalnym oddziałem MTV Networks w Polsce i pierwszym oddziałem Comedy Central poza Stanami Zjednoczonymi. W Polsce jest również emitowany kanał Comedy Central Family, który zastąpił VH1 Polska. 14 stycznia 2015 uruchomiono kanał w jakości HD.

  Duża przerwa – serial komediowy emitowany przez telewizję Polsat w latach 2000-2001 oraz powtórzeniowo 2005 w TV4 i 2012 na ATM Rozrywka. Serial składa się z 16 odcinków.Blok Ekipa – polski komediowy serial animowany, tworzony przez zespół GIT Produkcja (jako SPInka Film Studio). Kreskówka ta jest serialem internetowym, a jej odcinki są umieszczane w serwisie YouTube- pierwszy odcinek pojawił się tam 10 czerwca 2013 roku. Serial obfituje w dużą liczbę wulgaryzmów oraz odniesień do rzeczywistych sytuacji w Polsce i filmików w internecie. Twórcą serii jest szef Git Produkcji - Bartosz Walaszek, który użycza głosu wszystkim występującym w niej postaciom.

  Historia[ | edytuj kod]

  Pierwotnie emitowane były jedynie produkcje amerykańskie. Od kwietnia 2007 kanał zawiera także polskie produkcje satyryczne oraz więcej nowości serialowych i programów rozrywkowych. W Polsce stacja dostępna jest w ofercie wybranych telewizji kablowych (np. UPC Polska, Multimedia Polska, Netia, Sat Film (telewizja kablowa)) i na platformie cyfrowej (NC+, Cyfrowego Polsatu) oraz w ofercie Orange TV. Od 19 marca 2017 ta stacja na platformach satelitarnych jest dostępna tylko w jakości HD. Wersję SD nadal mają użytkownicy sieci kablowych.

  Co się dzieje w Hidden Hills? (ang. Hidden Hills, 2002-2003) – amerykański serial telewizyjny nadawany przez stację NBC od 24 września 2002 roku do 21 stycznia 2003 roku. W Polsce emitowany na kanale Comedy Central Polska.Futurama – amerykański serial animowany tworzony przez Matta Groeninga, autora serialu Simpsonowie. Nadawany w latach 1999-2003 dla stacji Fox Broadcasting Company. W Polsce ukazywał się na antenie TV4 także pod tytułem Przygody Frya w kosmosie. Obecnie, pod oryginalnym tytułem na Comedy Central.

  W styczniu 2012 roku nadawca zapowiedział przejście na format 16:9, które miało mieć miejsce w maju. Ostatecznie stacja zmieniła format obrazu, wraz z siostrzanym Comedy Central Family na 16:9 12 czerwca 2012. Starsze programy, których nadawca nie posiada w formacie 16:9 są ucinane z góry i dołu tak, by nie uciąć napisów w programach.

  Przypadek zgodny z planem (ang. Accidentally on Purpose) – serial telewizyjny amerykańskiej sieci telewizyjnej CBS emitowany w latach 2009-2010. Serial powstał na podstawie książki Mary F. Pols.Jak rozkochać milionera (ang. Kristin, 2001) – amerykański serial komediowy nadawany przez stację NBC od 5 czerwca do 10 lipca 2001 roku. W Polsce nadawany przez Comedy Central Polska. Serial został zdjęty z anteny po emisji szóstego odcinka. Powodem była niska oglądalność serialu.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  American Pie 2 to wydany w 2001 sequel komedii American Pie, czyli dowCipna sprawa. Został wyreżyserowany przez Jamesa B. Rogersa. Film o budżecie 30 mln dolarów zarobił łącznie ok. 290 mln dolarów.
  Zwariowany świat Malcolma (Malcolm in the middle) – amerykański serial komediowy (tzw. ang. sitcom) stworzony przez Linwooda Boomera dla Fox Broadcasting Company. W Polsce emitowany przez telewizję Polsat, Comedy Central Family i Comedy Central.
  Telewizja kablowa (pot. nazywana "kablówką") – nowoczesna sieć telekomunikacyjna, która pozwala na oferowanie abonentom pakietu programów radia i telewizji oraz szerokiego asortymentu interaktywnych usług multimedialnych (tj. Internet, telefon), realizowana za pomocą techniki hybrid fibre-coaxial (HFC). Telewizje kablowe wykorzystują do transmisji pasmo od ~50 do ~900 MHz. Każdy program zajmuje 8 MHz (w standardzie PAL D/K, D1), więc przez kabel koncentryczny można przesłać do 94 programów stacji telewizyjnych.
  Przyjaciółki (ang. Girlfriends, 2000-2008) – amerykański serial komediowy nadawany przez stację UPN od 11 września 2000 roku do 11 lutego 2008 roku na kanale The CW. W Polsce nadawany przez Comedy Central Polska.
  Gliny (tytuł org. Popoz, od 2013) – holenderski serial komediowy w reżyserii Martijna Smitsa i Erwina van den Eshofa. Wyprodukowany przez Alain de Levita.
  1000 złych uczynków – serial animowany dla dorosłych w reżyserii Bartosza Kędzierskiego. Emitowany od 2 marca do 18 maja 2009 w TV 4. Obecnie serial można obejrzeć dzięki ipla (dostęp darmowy). Tytuł nawiązuje do serialu 100 dobrych uczynków.
  Camera Café (Camera Cafe) – to polska wersja popularnego francuskiego serialu telewizyjnego (formatu) o tej samej nazwie, kręcona w 2004 r. Od 16 marca 2009 roku emitowany jest na kanale Comedy Central.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.054 sek.