• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Come on Over Baby - All I Want Is You  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6]
  Przeczytaj także...
  Teledysk (wideoklip) – forma sztuki filmowej towarzysząca utworowi muzycznemu, inspirowana filmem reklamowym. Z reguły fabuła teledysku nawiązuje do tematu utworu. Rozpowszechniony od początku lat 80., m.in. za sprawą amerykańskiej telewizji muzycznej MTV.Funk – jest stylem muzycznym, powstałym w Ameryce w drugiej połowie lat sześćdziesiątych, kiedy to muzycy pochodzenia afroamerykańskiego połączyli muzykę soul, jazz, rhythm and blues, tworząc nowy, rytmiczny i energetyczny styl muzyczny wzbogacony o psychodeliczne brzmienie.
  Shelly Peiken, współautorka piosenki.

  "Come on Over Baby (All I Want Is You)" to piosenka popowa stworzona na pierwszy album studyjny amerykańskiej piosenkarki Christiny Aguilery zatytułowany, po prostu, Christina Aguilera (1999). Wyprodukowany przez Rona Faira i trio producenckie Celebrity Status, utwór wydany został jako czwarty i ostatni singel promujący krążek dnia 26 września 2000 roku.

  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Muzyka akustyczna - muzyka, którą wykonuje się przy użyciu instrumentów akustycznych, tj. takich które wytwarzają dźwięk przy użyciu wibratora, a nie poprzez syntezę elektroniczną. Podczas koncertów akustycznych zazwyczaj używa się wzmacniaczy elektroakustycznych dźwięku w celu osiągnięcia właściwego nagłośnienia sali, jednakże pozostają one odseparowane od instrumentu i ich funkcją pozostaje jedynie właściwe nagłośnienie jego naturalnego brzemienia. Natomiast instrumenty elektroniczne zamienione zostają przez ich klasyczne odpowiedniki, np. gitary elektryczne przez gitary akustyczne, syntezatory przez fortepian, itd. Dodatkowo wykonawcy często wzbogacają brzmienie ludowymi instrumentami tradycyjnymi (np. harmonijka ustna). Przykłady instrumentów wykorzystywanych w muzyce akustycznej to fortepian, gitara akustyczna, bęben, akordeon, chordofony, instrumenty dęte. Ten styl muzyczny jest często wykorzystywany w muzyce bluegrass i folk. Także muzycy na co dzień korzystający z instrumentów elektronicznych często nagrywają akustyczne wersje swoich przebojów (np. podczas serii koncertów MTV Unplugged).

  Singel odniósł sukces komercyjny. Osiągnął pozycje #1 listy Billboard Hot 100 oraz #8 na UK Singles Chart. Uplasował się w Top 10 oficjalnych notowań przebojów singlowych licznych krajów, w tym w Australii, Hiszpanii, Holandii i Japonii. Między innymi dzięki swojej przebojowości piosenka została doceniona przez krytyków muzycznych i zyskała korzystne recenzje.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Petronas Twin Towers – bliźniacze wieże w Kuala Lumpur, stolicy Malezji. Wysokość 452 m. Są to jedne z najwyższych budowli (wież) świata. Wieżowce z Malezji zachowały tytuł najwyższych bliźniaczych wież świata i budowli zbudowanych przed końcem XX wieku. Wieże Petronas Towers były najwyższymi budynkami świata (nie licząc iglicy) od roku 1998 do 2004. Dwa drapacze chmur są połączone mostem o długości 58 m na poziomie 41. i 42. piętra.

  Spis treści

 • 1 Informacje o utworze
 • 1.1 Kontrowersje
 • 2 Wydanie singla
 • 3 Opinie
 • 3.1 Recenzje
 • 4 Teledysk
 • 5 Promocja i wykonania koncertowe
 • 6 Nagrody i wyróżnienia
 • 7 Listy utworów i formaty singla
 • 7.1 Oficjalne wersje
 • 8 Twórcy
 • 9 Pozycje na listach przebojów
 • 9.1 Listy końcoworoczne
 • 10 Sprzedaż i certyfikaty
 • 11 Historia wydania
 • 12 Linki zewnętrzne
 • 13 Przypisy
 • Teledysk (wideoklip) – forma sztuki filmowej towarzysząca utworowi muzycznemu, inspirowana filmem reklamowym. Z reguły fabuła teledysku nawiązuje do tematu utworu. Rozpowszechniony od początku lat 80., m.in. za sprawą amerykańskiej telewizji muzycznej MTV.Stripped World Tour jest to światowa trasa koncertowa Christiny Aguilery. Tournée promuje drugi studyjny album wokalistki Stripped.

  Informacje o utworze[]

  Istnieją dwie wersje piosenki: podstawowa, zawarta na albumie Christina Aguilera, oraz wideoklipowa. Autorami pierwszej, powstałej na jesieni 1998 roku, są Paul Rein i Johan Aberg. Gdy zarządcy RCA Records postanowili o nagraniu piosenki − w oryginale nieuznanej przez siebie za efektywny materiał singlowy − na nowo, Rein i Aguilera zwrócili się prośbą o ponowną produkcję kompozycji do tria Celebrity Status (C. Blackmon, R. Cham, E. Dawkins). Miało to miejsce w maju 2000. Urozmaicono aranżację utworu, a w melodię wkomponowano teen-popowy klimat i hip-hopowe beaty. Dodane zostało "przejście" z wstawką raperską Aguilery, a tekst piosenki został wzbogacony o treści seksualne. Podczas gdy oficjalną, singlową edycję utworu zatytułowano "Come on Over Baby (All I Want Is You)", tytuł wersji pierwotnej był uproszczony i brzmiał "Come on Over (All I Want Is You)". Teledyskowa wersja różni się od tej z debiutanckiego albumu Aguilery, podobnie, jak w przypadku jednego z poprzednich singli wykonawczyni, "What a Girl Wants". Zmiana ta zdała się pomóc piosence, której finalnie opublikowana wersja uzyskała mocną promocję airplayową. Aguilera nagrała też hiszpańskojęzyczny odpowiednik singla zatytułowany "Ven conmigo (Solamente tú)"; cover znajduje się na trackliście krążka Mi Reflejo (2000), pierwszego albumu wokalistki z muzyką latynoską.

  Miksowanie muzyki - mieszanie, połączenie w jeden strumień kilku sygnałów dzwiękowych, z których każdy jest nośnikiem informacji muzycznej.Chile (Republika Chile, hiszp. República de Chile) – państwo w Ameryce Południowej, ciągnące się długim pasem na zachodnim wybrzeżu kontynentu nad Oceanem Spokojnym. Stolicą Chile jest Santiago. Graniczy z Peru, Boliwią i Argentyną. Do Chile należą liczne wyspy przybrzeżne i wyspy na otwartym oceanie (w sumie ok. 3 tys.): Juan Fernández, Wyspa Wielkanocna (najbardziej oddalona od innych wysp i lądów zamieszkana wyspa na świecie), Sala y Gómez, San Ambrosio, San Félix, Chiloé, Campana, Santa Inés, Chonos.

  Kontrowersje[]

  Podobnie, jak w przypadku pierwszego singla z debiutanckiego albumu Aguilery, "Genie in a Bottle", pojawiły się kontrowersje wokół tekstu utworu, który został uznany za zbyt erotyczny i przekazujący odbiorcom we wczesnym wieku dojrzewania (wśród których fanów zdobyła wokalistka) negatywne treści. Piosenka została poddana cenzurze przez stację Radio Disney, która emitowała − na przemian − jej ocenzurowaną wersję (z wyciętym rapem oraz jednym z wersów) oraz wersję albumową.

  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.UK Singles Chart – notowania opracowywane przez The Official Charts Company, w oparciu o aktualną sytuację na brytyjskim rynku muzycznym. Obejmują one okres od niedzieli (godz. 0:01) do soboty (północ) każdego tygodnia, a sporządzone na podstawie otrzymanych danych listy drukowane są w magazynie Music Week oraz publikowane w Internecie na stronie internetowej radia BBC Radio 1. Dane dotyczące sprzedaży poszczególnych singli czy albumów pochodzą ze współpracy z ok. 6,500 sklepów oraz części internetowych stron, oferujących muzykę cyfrowo. W przeciwieństwie do amerykańskich zestawień statystyki radiowe i telewizyjne nie są brane pod uwagę przy tworzeniu notowań.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.
  Radio Disney – radio internetowe będące własnością The Walt Disney Company, z siedzibą w Dallas. Radio zostało założone 18 listopada 1996. Nadaje muzykę dla dzieci i nastolatków.
  Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.
  Fortepian – strunowy (chordofon), młoteczkowy, klawiszowy instrument muzyczny, zaliczany do rodziny cytr. Współczesny fortepian dysponuje skalą od A2 (czasami najlepsze koncertowe od F2; instrumenty z pocz. XIX wieku od C1 ) do c (88 dźwięków/klawiszy).
  Meksyk (Meksykańskie Stany Zjednoczone, hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico, nah. Mēxihco) – kraj w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi (na północy), z Oceanem Spokojnym (na zachodzie i południu), Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim (na wschodzie) oraz z Gwatemalą i Belize (na południu i południowym wschodzie).
  Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.
  Billboard (The International Music-Record-Tape Newsweekly) – amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu w Stanach Zjednoczonych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.06 sek.