• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Collegium Varsoviense

  Przeczytaj także...
  Wyższa Szkoła Biznesu - National-Louis University — niepubliczna uczelnia wyższa, jedna z pierwszych w Polsce. Oferuje studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: informatyka, zarządzanie, politologia, psychologia i zarządzanie oraz studia podyplomowe, w tym studia MBA. Jako pierwsza w Polsce oferowała obok polskiego dyplomu licencjata amerykański dyplom Bachelor of Arts oraz wprowadziła udogodnienia dla studentów w postaci wirtualnego dziekanatu oraz elektronicznego indeksu. Uczelnia posiada pozytywną ocenę Państwowej Komisji Akredytacyjnej dla wszystkich akredytowanych kierunków. Uczelnia posiada dwa kampusy: w Nowym Sączu i w Tarnowie.Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Warszawie - Uczelnia niepubliczna założona w 2001 roku, mieści się na terenie Instytutu Łączności. WSTE założyła i prowadzi grupa profesorów i doktorów habilitowanych z Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Warszawskiego a także Instytutu Łączności. W celach dydaktycznych poza własną bazą dydaktyczną wykorzystuje urządzenia Instytutu Łączności z zakresu teleinformatyki. Od 2011 roku należy do Konsorcjum Futurus.
  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.

  Collegium Varsoviense (do 2007 Szkoła Wyższa Warszawska) – szkoła wyższa z siedzibą w Warszawie. Założona w roku 2001. Prowadzona przez Fundację Rozwoju Edukacji i Nauki. W 2010 roku wraz z Warszawską Wyższą Szkołą Ekonomiczną im. E. Wiszniewskiego, Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną w Warszawie oraz Wyższą Szkołą Biznesu-National Louis University utworzyła konsorcjum uczelni "Futurus".

  Uczelnia prowadzi zajęcia na Wydziale Nauk Stosowanych, na następujących kierunkach: administracja, elektronika i telekomunikacja, inżynieria środowiska, zdrowie publiczne. Posiada własne wydawnictwo. W latach 2002 - 2010 wydawała zeszyty naukowe "Cogitatus".

  Przypisy[ | edytuj kod]
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.009 sek.