• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Coliseum Theatre

  Przeczytaj także...
  Royal Opera House – jeden z najważniejszych (obok English National Opera) gmachów operowych w Londynie, znajdujący się w centralnej części miasta – w dzielnicy Covent Garden. Siedziba Opery Królewskiej (The Royal Opera House) i Królewskiego Baletu (The Royal Ballet).Architektura (gr. αρχιτεκτονική architektonike) – nauka i sztuka projektowania, konstruowania i wykonywania budynków oraz innych budowli przestrzennych.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.

  Coliseum Theatre (znany także jako London Coliseum) – siedziba angielskiej opery narodowej i jednocześnie jeden z najważniejszych, obok Royal Opera House budynków operowych w Londynie, otwarty w 1904. Budynek opery znajduje się przy St. Martin’s Lane w dzielnicy Westminster. Budynek zaprojektował architekt teatralny Frank Matcham (autor London Palladium). London Coliseum jest jednym z największych i najlepiej wyposażonych teatrów Londynu.

  Akustyka – dział fizyki i techniki obejmujący zjawiska związane z powstawaniem, propagacją i oddziaływaniem fal akustycznych. Ze względu na różnorodność działów akustyka jest obecnie traktowana jako nauka interdyscyplinarna obejmująca oprócz akustyki ogólnej, zajmującej się zagadnieniami podstawowymi, również szereg działów akustyki stosowanej, zajmujących się praktycznym zastosowaniem zjawisk akustycznych.London Palladium – teatr rozrywkowy znajdujący się przy Argyll Street w dzielnicy Westminter w Londynie. Z powodu wielu nagrań telewizyjnych, które tam zrealizowano oraz gwiazd muzyki, które występowały w tym miejscu, London Palladium uznawany jest jako jeden z najsłynniejszych teatrów Londynu, jak i Wielkiej Brytanii.

  Inauguracyjne przedstawienie odbyło się 24 grudnia 1904 roku.

  Między 1931 a 1968 rokiem teatr zmienił nazwę z London Coliseum na Coliseum Theatre.

  W latach 2000 i 2004 w teatrze zostały przeprowadzone rozległe prace remontowe. Zespół projektowy remontu składał się z firmy RHWL (architektura), Arup Acoustics (akustyka) oraz Arup (inżynieria budownictwa).

  City of Westminster – gmina Wielkiego Londynu położona w środkowej części miasta, nad Tamizą, w sąsiedztwie City of London. Wraz z 11 innymi gminami wchodzi w skład tzw. Londynu Wewnętrznego. Władzę stanowi Rada Gminy Westminster (ang. Westminster City Council). W City of Westminster znajduje się, oprócz Buckingham Palace – oficjalnej siedziby królowej, także większość centralnych instytucji rządowo-politycznych, ambasady, liczne teatry, kina, muzea, sklepy i główne siedziby wielu firm o zasięgu globalnym.Arup – biuro projektowe z siedzibą w Londynie założone w 1947 roku przez Ove Arupa, świadczące usługi w zakresie projektowania, budowy i zarządzania. Firma jest obecna w Afryce, Amerykach, Australii, Wschodniej Azji, Europie, Bliskim Wschodzie i zatrudnia ponad 10 tys. pracowników w 92 biurach projektowych w 37 państwach. Arup uczestniczył w projektach w ponad 160 państwach.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.008 sek.