• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Cole Hauser  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Yellowstone – amerykański serial telewizyjny ( dramat, western) wyprodukowany przez Linson Entertainment, którego twórcą jest Taylor Sheridan. Serial jest emitowany od 20 czerwca 2018 roku przez Paramount Network. Natomiast w Polsce serial jest emitowany od 7 kwietnia 2019 roku przez Paramount Channel. Transcendencja (ang.: Transcendence) – amerykańsko-chińsko-brytyjski dramat fantastycznonaukowy w reżyserii Wallego Pfistera, którego światowa premiera odbyła się 18 kwietnia 2014 roku, a polska 9 maja 2014 roku.

  Cole Kenneth Hauser (ur. 22 marca 1975 w Santa Barbara) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Urodził się w Santa Barbara w Kalifornii jako syn Cass Warner Sperling, która założyła wytwórnię filmową Warner Sisters, wnuczki Harry’ego M. Warnera, i aktora Wingsa Hausera. Jego ojciec był pochodzenia niemieckiego, irlandzkiego, belgijskiego (walońskiego) i francuskiego, a jego matka pochodziła z rodziny żydowskiej (z Austrii, Rosji i Polski). W 1977, kiedy miał dwa lata jego rodzice rozwiedli się. Ma dwie przyrodnie siostry - starszą Tao i młodszą Vanessę oraz młodszego brata przyrodniego Jesse’go. Poznał swojego ojca po raz pierwszy w wieku około 15 lat i przez krótki czas mieszkał z nim.

  Santa Barbara – miasto w zachodniej części Stanów Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, nad Oceanem Spokojnym. Miasto ma 92,3 tys. mieszkańców, a jego obszar metropolitalny (hrabstwo Santa Barbara) 399,3 tys. mieszkańców. W tym mieście urodziła się piosenkarka Katy Perry.Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

  Początkowo chciał zostać profesjonalnym piłkarzem. Został przyjęty do wyselekcjonowanego kręgu talentów na letnim obozie talentów w Nowej Anglii, a następnie zdobył główną rolę w spektaklu Dark of the Moon, który przyniósł mu owacje na stojąco za jego występ. W wieku 16 lat opuścił szkołę średnią, aby rozpocząć karierę aktorską.

  Richard Stuart Linklater (ur. 30 lipca 1960 w Houston w stanie Teksas) – amerykański niezależny reżyser i scenarzysta.Ostry dyżur – (tytuł oryginalny ER) amerykański serial telewizyjny autorstwa Michaela Crichtona. Pokazuje pracę w fikcyjnym szpitalu County General Hospital w Chicago. Serial został wyprodukowany przez Constant C Productions i Amblin Television we współpracy z Warner Bros. Television Production, Inc..

  W 1992 zadebiutował w dramacie sportowym Więzy przyjaźni (School Ties) u boku Brendana Frasera, Matta Damona, Chrisa O’Donnella i Bena Afflecka. Rok potem zagrał w komediodramacie Richarda Linklatera Uczniowska balanga (Dazed and Confused, 1993).

  W 1999 w Austin w Teksasie, w domu Matthew McConaugheya, był aresztowany i oskarżony o posiadanie marihuany, później postępowania w procesie karnym umorzono.

  22 grudnia 2006 poślubił Cynthię Daniel, z którą ma trójkę dzieci: dwóch synów - Colta (ur. 2004) i Rylanda (ur. 12 czerwca 2008) oraz córkę Steely Rose (ur. 2013).

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Pitch Black – film przygodowy z gatunku science fiction wyreżyserowany przez Davida Twohy’ego w 2000 roku. Film doczekał się kontynuacji pt. Kroniki Riddicka.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Buntownik z wyboru (ang. Good Will Hunting) – amerykański film fabularny (dramat obyczajowy) z 1997 roku w reżyserii Gusa Van Santa.
  Harold "Harry" Morris Warner (właśc. Hirsz Wonsal, z matki Eichelbaum; ur. 12 grudnia 1881 w Krasnosielcu, zm. 25 lipca 1958) – jeden z założycieli wytwórni filmowej Warner Bros. Urodził się w Krasnosielcu na Mazowszu w zaborze rosyjskim. Jego ojcem był szewc Beniamin Wonsal (Wąsal?), a matką Perła Eichelbaum; pobrali się w roku 1876. Harry był ich trzecim dzieckiem i najstarszym z siedmiu synów urodzonych już na kontynencie amerykańskim. Zimą 1883 albo 1885 razem z matką i starszą siostrą Anną dołączył w Baltimore do ojca, który wyemigrował za chlebem do USA w 1881 roku.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Austin – miasto w południowej części Stanów Zjednoczonych, nad rzeką Kolorado (nie mylić z inną rzeką Kolorado tworzącą Wielki Kanion), stolica stanu Teksas. Miasto powstało w 1839 roku z osady Waterloo. Nową nazwę nadano mu na cześć zasłużonego dla Teksasu polityka Stephena F. Austina zwanego Ojcem Teksasu.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Kraina Hi-Lo (The Hi-Lo Country) – western z elementami dramatu z 1998 roku w reżyserii Stephena Frearsa. Zagrali w nim m.in. Billy Crudup, Woody Harrelson, Cole Hauser, Sam Elliott, Patricia Arquette, Penélope Cruz i Enrique Castillo. Akcja toczy się po drugiej wojnie światowej w Nowym Meksyku. Ekranizacja powieści autora westernów Maxa Evansa.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.701 sek.