• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Cody Simpson  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  EP (skrót od ang. Extended Play; pot. epka) – minialbum; symbolem tym oznacza się album muzyczny, który jest zbyt długi by nazwać go zwykłym singlem czy też – ze względu na zawarty na nim materiał – nie kwalifikujący się jako maxi singel i który jest jednocześnie zbyt krótki by uznać go za pełnoprawny album długogrający.Gold Coast (ang."Złote Wybrzeże") – szóste co do wielkości miasto Australii, położone w południowo-wschodniej części stanu Queensland, około 78 km na południe od Brisbane. Znane jest przede wszystkim ze słonecznego, subtropikalnego klimatu, złocistych plaż, kwitnącego życia nocnego oraz wielu atrakcji turystycznych. Licznie odwiedzane przez miłośników surfingu oraz wszelkiego rodzaju sportów wodnych.

  Cody Robert Simpson (ur. 11 stycznia 1997 w Gold Coast) – australijski piosenkarz oraz autor tekstów wykonujący utwory pop i R&B, aktualnie współpracujący z amerykańską wytwórnią Atlantic Records.

  Spis treści

 • 1 Młodość
 • 2 Kariera muzyczna
 • 3 Dyskografia
 • 3.1 Studyjne Albumy
 • 3.2 EP
 • 3.3 Single
 • 4 Filmografia
 • 5 Nagrody oraz nominacje
 • 6 Przypisy
 • „4 U” - pierwszy minialbum Cody’ego Simpsona wydany 21 grudnia 2010 nakładem Atlantic. Produkcją zajął się Lucas Secon, DJ Frank E, Shawn Campbell i Blue Wiliams. Utwory zawarte na płycie są głównie popowe.”iYiYi” - to piosenka pop stworzona przez Bei Maejor, Da Coalition i Tramar Dillard, na pierwszy minialbum 4 U (2010) australijskiego piosenkarza Cody’ego Simpsona. Utwór jest wykonywany wspólnie z raperem Flo Ridą.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Atlantic Records (Atlantic Recording Corporation) – amerykańska wytwórnia płytowa będąca własnością Warner Music Group.
  Pływanie – metoda poruszania się w wodzie wykorzystywana przez człowieka, zwierzęta oraz maszyny. Jest popularną aktywnością rekreacyjną, szczególnie w krajach o cieplejszym klimacie i naturalnych zbiornikach wodnych. Pływanie jest też dyscypliną sportową.
  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.
  Sunrise Inc. (jap. 株式会社サンライズ, Kabushiki-gaisha Sanraizu) – studio anime, oddział Bandai Visual, należący do Namco Bandai Holdings. Zostało założone we wrześniu 1972 roku.
  I Want Candy” – piosenka rockowa napisana w 1965 roku przez Berta Russella, Boba Feldmana, Geralda Goldsteina i Richarda Gottehrera. Utwór w wykonywaniu zespołu The Strangeloves, wydany został na singlu w maju 1965 roku, który w na amerykańskiej liście przebojów Billboard Hot 100 dotarł do miejsca #11.
  Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.055 sek.