• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • CoMix - album

  Przeczytaj także...
  Pytanie na śniadanie – polski magazyn śniadaniowy emitowany od 2 września 2002 roku w TVP2 (od 7 czerwca 2010 roku emitowany także w TVP Polonia).Natalia Maria Kukulska (ur. 3 marca 1976 w Warszawie) – polska piosenkarka, autorka tekstów i producent muzyczny. Córka piosenkarki Anny Jantar i kompozytora Jarosława Kukulskiego. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.
  Realizator dźwięku – osoba zajmująca się realizacją strony elektroakustycznej lub postprodukcją przedsięwzięcia związanego z dźwiękiem, zapewniająca właściwe jego parametry techniczne i estetyczne, czyli np. miksowaniem dźwięków w całość, nagrywaniem, obróbką i rekonstrukcją dźwięku, masteringiem, montażem, nagłaśnianiem itp.

  CoMix - album wokalistki Natalii Kukulskiej oraz instrumentalisty Michała Dąbrówki. Wydawnictwo ukazało się 18 maja 2010 roku nakładem wytwórni muzycznej EMI Music Poland.

  26 kwietnia 2010 roku na antenie Radia Zet odbyła się premiera singla pt. "To jest komiks" promującego płytę Dąbrówki i Kukulskiej. 4 maja artystka udostępniła na profilu MySpace sześć utworów do odsłuchania za darmo w formie digital stream.

  Natomiast 18 maja w dniu premiery albumu wokalistka wraz z mężem wystąpiła w programie Pytanie na śniadanie emitowanym na antenie stacji telewizyjnej TVP2. Podczas emisji został wyemitowany po raz pierwszy teledysk do utworu "To jest komiks" w reżyserii Bartka Prokopowicza. Obraz wyprodukowała Magdalena Prokopowicz, zdjęcia wykonał Jeremi Prokopowicz. Z kolei stylizacje, makijaż oraz fryzury wykonali odpowiednio Sławomir Blaszewski, Iza Wójcik i Marcin Patalon.

  Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.Miksowanie muzyki - mieszanie, połączenie w jeden strumień kilku sygnałów dzwiękowych, z których każdy jest nośnikiem informacji muzycznej.

  W lipcu 2010 roku pochodząca z płyty kompozycja "To jest komiks" została nominowana do nagrody Superjedynki w kategorii "Przebój Roku".

  Lista utworów[]

  Opracowano na podstawie materiału źródłowego.

  1. "Black & White" - 3:47
  2. "To jest komiks" - 3:42
  3. "Love Is Salvation" - 3:48
  4. "Wierzę w nas" - 4:59
  5. "Funk With U" (feat. Nick Sinckler) - 3:23
  6. "Emergency" - 4:50
  7. "Coś więcej" - 4:35
  8. "Part Of It" - 5:10
  9. "Niewidzialna" - 3:47
  10. "Będzie jak ma być" - 4:54

  Twórcy[]

  Opracowano na podstawie materiału źródłowego.

  Radio ZET – polska komercyjna stacja radiowa. Jedna z pierwszych prywatnych stacji radiowych działających w Polsce. Obecnie należy do holdingu Eurozet. Redaktorem naczelnym stacji jest Rafał Olejniczak. Obok RMF FM jest to najchętniej słuchana rozgłośnia radiowa w Polsce.Adam Marcin Sztaba (ur. 15 lutego 1975 w Koszalinie) – polski kompozytor, pianista, aranżer, dyrygent i producent muzyczny, a także osobowość telewizyjna. Ukończył Liceum Muzyczne w Koszalinie, a potem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale kompozycji w klasie prof. Zbigniewa Rudzińskiego.
 • Natalia Kukulska - wokal prowadzący, produkcja muzyczna, muzyka, słowa
 • Michał Dąbrówka - instrumenty klawiszowe, perkusja, programowanie instrumentów, produkcja muzyczna, muzyka, realizacja dźwięku
 • Adam Sztaba - aranżacje smyczków
 • Marek Piotrowski - miksowanie
 • Polska Orkiestra Radiowa - realizacja partii smyczkowych
 • Listy sprzedaży[]

  Przypisy

  1. Dominika Węcławek: Kukulska/ Dąbrówka „Comix” (pol.). www.zw.com.pl. [dostęp 2010-06-01].
  2. Bartek Kot: KUKULSKA & DĄBRÓWKA – "Comix" (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2010-06-17].
  3. poniedziałek, wtorek, CoMix, CoMix (pol.). www.nataliakukulska.pl. [dostęp 2010-05-17].
  4. Oficjalna premiera singla "To jest komiks" (pol.). www.nataliakukulska.pl. [dostęp 2010-05-18].
  5. MySpace'owy odsłuch, CoMix'owy posłuch (pol.). www.nataliakukulska.pl. [dostęp 2010-05-18].
  6. Pytania w Rytmie Expressowym (pol.). www.nataliakukulska.pl. [dostęp 2010-05-18].
  7. Komiks także u nas (pol.). www.nataliakukulska.pl. [dostęp 2010-06-01].
  8. SuperJedynki 2010: ogłoszono nominacje (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2010-07-27].
  9. CoMix (pol.). www.nataliakukulska.pl. [dostęp 2010-06-01].
  10. OLiS - sprzedaż w okresie 17.05.2010 - 23.05.2010 (pol.). olis.onyx.pl. [dostęp 2010-05-28].

  Linki zewnętrzne[]

 • Okładka
 • Bartosz Prokopowicz (ur. 24 lipca 1972) – polski operator filmowy, współtwórca takich filmów jak Komornik, Jak to się robi z dziewczynami, Przedwiośnie, Dług, Strefa ciszy.Programowanie – czynność polegająca na programowaniu partii instrumentów, np. przy użyciu sekwencera, zamiast nagrywania ich w czasie rzeczywistym. Programowaniem możemy nazwać ułożenie różnego rodzaju efektów dźwiękowych towarzyszących utworowi.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Michał Dąbrówka (ur. 13 lutego 1972 w Warszawie) – polski perkusista, muzyk sesyjny, kompozytor i aranżer. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.
  Aranżacja - "ogół czynności twórczych i technicznych, związanych z rozwinięciem utworu muzycznego i nadaniem mu nowego obrazu dźwiękowego. W węższym znaczeniu, w jakim używa się tego terminu w muzyce rozrywkowej, aranżacją (opracowaniem) nazywamy przystosowanie utworu [...] do konkretnych warunków wykonania i tendencji panujących aktualnie w muzyce" .
  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.
  Instrumenty klawiszowe – instrumenty muzyczne pochodzące z różnych grup: strunowych, dętych, samobrzmiących, elektrycznych i elektronicznych mających jedną wspólną cechę posiadania klawiatury (zazwyczaj w stroju równomiernie temperowanym).
  Perkusja – ogólna nazwa zestawu instrumentów perkusyjnych, posiadająca różne znaczenie w zależności od rodzaju muzyki. W szkolnictwie muzycznym oraz muzyce poważnej jest to grupa instrumentów, na których muzyk może grać używając jednego instrumentu, lub dowolnie skompletowanego zestawu, natomiast w muzyce rockowej i często jazzowej tą nazwą określany jest dość typowy podstawowy zestaw instrumentów, który w miarę potrzeby może być uzupełniany o mniej reprezentatywne składniki. W tym drugim znaczeniu (rock, jazz) polskie określenie perkusja jest odpowiednikiem angielskiego drums lub drum kit, natomiast muzyk (najczęściej towarzyszący), grający na różnego rodzaju „przeszkadzajkach” (żargonowa nazwa instrumentów perkusyjnych takich jak shaker, tamburyn, triangel, conga, bongosy, itp.), określany jest w języku angielskim jako osoba grająca na percussion – percussionist (perkusjonista).
  Superjedynki – polski muzyczny plebiscyt telewizyjny organizowany w Opolu od 2000 roku przez TVP1 i Radio RMF FM. Wykonawcy są nagradzani za osiągnięcia w ciągu 12 miesięcy poprzedzających imprezę.
  TVP2 (Program Drugi Telewizji Polskiej, potocznie Dwójka, do 23 marca 1992 oficjalny skrót TP2) – polska publiczna stacja telewizyjna, utworzona 2 października 1970. Początkowo część programu była retransmisją TVP1.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.036 sek.