• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Clancy Brown  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Korupcja (łac. corruptio – zepsucie) – nadużycie stanowiska publicznego w celu uzyskania prywatnych korzyści. Korupcja może w praktyce powstawać niezależnie od formy rządów. Poziom korupcji może być bardzo różny, od drobnych przypadków wykorzystania wpływu lub faworyzowania w celu wyświadczenia lub oddania przysługi, do kleptokracji (rządów złodziei), gdzie porzucone zostają nawet zewnętrzne pozory uczciwości.Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

  Clancy Brown, właściwie Clarence J. Brown III (ur. 5 stycznia 1959 w Urbana) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny. Podkłada często głos w grach komputerowych. Wysoki (192 cm) z głębokim głosem, często obsadzany jest w rolach czarnych charakterów.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodził się w Urbana w stanie Ohio. Jego matka, Joyce, była dyrygentem, kompozytorką i koncertującą pianistką, podczas gdy jego ojciec, Clarence J. „Bud” Brown Jr., był kongresmenem stanu Ohio i przewodniczącym rady nadzorczej Brown Publishing Company, rodzinnej własności gazety biznesowej, zapoczątkowanej przez jego dziadka, kongresmena Clarence’a J. Browna. Miał brata Roya i siostrę Beth Brown (zm. 1964 na wczesnodziecięcą białaczkę nielimfocytową).

  Ostry dyżur – (tytuł oryginalny ER) amerykański serial telewizyjny autorstwa Michaela Crichtona. Pokazuje pracę w fikcyjnym szpitalu County General Hospital w Chicago. Serial został wyprodukowany przez Constant C Productions i Amblin Television we współpracy z Warner Bros. Television Production, Inc..Tom Berenger, właściwie Thomas Michael Moore (ur. 31 maja 1949 roku w Chicago, w stanie Illinois) – amerykański aktor, scenarzysta producent filmowy, nominowany do nagrody Oscara.

  Ukończył St. Albans School w Waszyngtonie i w 1981 otrzymał stypendium z Northwestern University, gdzie stał się członkiem Bractwa Sigma Chi. Zainspirowany przez sąsiada sztuką szekspirowską podjął decyzję, że zostanie aktorem.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Debiutował na dużym ekranie w dramacie kryminalnym Niegrzeczni chłopcy (Bad Boys, 1983) z Seanem Pennem. Zwrócił na siebie uwagę rolą Victora Krugera (Kurgana), urodzonego na terenach obecnej Rosji, antagonisty Connora MacLeoda (Christopher Lambert) w filmie fantasy Nieśmiertelny (Highlander, 1986). W westernie Nienawiść (Extreme Prejudice, 1987) u boku Nicka Nolte wystąpił w roli skorumpowanego żołnierza sierżanta Larry’ego McRose. W dreszczowcu sensacyjnym W pogoni za śmiercią (Shoot to Kill, 1988) z Sidneyem Poitier, Tomem Berengerem i Kirstie Alley zagrał groźnego psychopatycznego przestępcę, który porwał przewodniczkę wycieczki.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Sean Justin Penn (ur. 17 sierpnia 1960 w Santa Monica, Kalifornia) – amerykański aktor, producent, scenarzysta, reżyser i dziennikarz. Dwukrotny laureat Oscara.

  W dramacie Skazani na Shawshank (Shawshank Redemption, 1994) był strażnikiem więziennym, któremu poniekąd skazany bankier (Tim Robbins) pomagał w prywatnych sprawach bankowych. W serialu HBO Carnivale (Carnivàle, 2003–2005) pojawił się jako złowrogi kaznodzieja brat Justin Crowe.

  Użyczył głosu Raidenowi w serialu Mortal Kombat: Defenders of the Realm (1992) oraz Panu Freeze’owi w serialu animowanym Warner Bros. Batman (The Batman, 2005, 2006, 2007).

  Earth 2 – 22-odcinkowy, amerykański serial science-fiction nadawany oryginalnie na kanale NBC od 6 listopada 1994 do 4 czerwca 1995.Superman (ang: Superman: The Animated Series) – amerykański serial animowany wyprodukowany przez Warner Bros. emitowany w latach 1996-2000. W Polsce serial nadawany był przez Canal+ w ramach programu Rozkodowany Bugs Bunny. Jest to ekranizacja przygód znanego z komiksów DC superbohatera Supermana.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Nieśmiertelny (ang. Highlander), film fantasy produkcji amerykańsko brytyjskiej z 1986 roku, z Christopherem Lambertem i Seanem Connerym w rolach głównych. Film opowiada historię górala ze Szkocji, który został obdarzony nieśmiertelnością. Muzykę do filmu nagrał zespół Queen. Zdjęcia zostały zrealizowane m.in. w okolicach zamku Eilean Donan, na wyspie Skye, w dolinie Glen Nevis, w Glenfinnan i okolicach Mallaig.
  Dubbing (dawniej dublaż) – tworzenie ścieżki dialogowej filmu, serialu lub gry, polegające na podłożeniu ścieżki z lokalną wersją językową. Głosy podkładają często wyspecjalizowani aktorzy głosowi. Mianem dubbingu potocznie określa się również dogrywanie w studiu dialogów do już udźwiękowionego materiału w celu polepszenia jego jakości.
  Waszyngton, D.C., formalnie Dystrykt Kolumbii (ang. Washington, D.C. /ˈwɒʃɪŋtən ˌdiːˈsiː/, District of Columbia), potocznie nazywany Waszyngtonem lub D.C. – założona 16 lipca 1790 stolica Stanów Zjednoczonych.
  Nick Nolte, właściwie Nicholas King Nolte (ur. 8 lutego 1941 w Omaha, w stanie Nebraska) – amerykański aktor i producent filmowy, model.
  Kaznodzieja – duchowny zajmujący się wygłaszaniem kazań. Do najwybitniejszych kaznodziejów w dziejach Polski należą:
  HBO (akronim od Home Box Office) – komercyjna, płatna, amerykańska stacja telewizyjna nadająca głównie filmy największych wytwórni filmowych z Hollywood oraz produkująca własne seriale telewizyjne. Transmituje też wiele walk boksu zawodowego. Dostępna jest głównie przez sieci kablowe. W skład HBO na terenie Polski wchodzi 5 kanałów: HBO HD, HBO 2 HD, HBO, HBO 2 i HBO Comedy. Spółka HBO jest też właścicielem kanału Cinemax.. Dodatkowo jest dostępna wypożyczalnia filmów HBO ON DEMAND (dawniej HBO Digital). W Polsce HBO jest producentem programów rozrywkowych HBO Na Stojaka i HBO Stand Up Comedy Club.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.041 sek.