• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Civilization III

  Przeczytaj także...
  Strategiczne gry turowe (ang. turn-based strategy, w skrócie TBS) – rozgrywany w turach podgatunek komputerowych gier strategicznych. Każdy gracz może w swojej turze przemieszczać swoje jednostki (w zależności od określonych współczynników, np. ilości punktów ruchu), rozgrywać bitwy czy ulepszać fortyfikacje. Gry strategiczne rozgrywane w turach są najbliższe pierwowzorom wywodzącym się z planszowych gier strategicznych.Microsoft Windows (ang. windows „okna”, IPA: [maɪkɹoʊsɑːft ˈwɪndoʊz]) – rodzina systemów operacyjnych stworzonych przez firmę Microsoft. Systemy rodziny Windows działają na serwerach, systemach wbudowanych oraz na komputerach osobistych, z którymi są najczęściej kojarzone.
  Gry-Online (zapis stylizowany GRY-OnLine) – polska strona internetowa poświęcona grom komputerowym. Strona została założona 1 stycznia 2001 jako serwis informacyjny. Jego redaktorem naczelnym jest Łukasz Malik. Siedziba redakcji znajduje się w Krakowie. Jedną z większych części serwisu jest Encyklopedia Gier. Wielka Encyklopedia Gier co roku (do 2009) była wydawana przez firmy Gry-OnLine S.A. i Axel Springer w wersji płytowej.

  Civilization IIIstrategiczna gra turowa amerykańskiego studia Firaxis Games. Gra została wydana 30 października 2001 na platformy Windows i Mac. Jest to trzecia część serii Civilization. Podobnie jak w poprzednich odsłonach serii, gracz rozwija cywilizację począwszy od 4000 p.n.e. aż po czasy współczesne. Zmianą w stosunku do poprzednich części było wprowadzenie dowódców armii, którzy mogli zwiększać swoje doświadczenie w czasie rozgrywki. Gra spotkała się z pozytywną reakcją recenzentów uzyskując 90 punktów na 100 według serwisu Metacritic.

  Mac OS – system operacyjny komputerów Macintosh. Od wydania wersji 10.0 (OS X), starsze wersje znane są jako Mac OS Classic.Ten artykuł opisuje ważne wydarzenia w 2001 roku w grach komputerowych i wideo. Zapoznaj się również z: Historia gier komputerowych.

  Dodatki[ | edytuj kod]

   Osobny artykuł: Civilization III: Conquests.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Civilization III (ang.). IGN, 2001-10-29. [dostęp 2013-06-13].
  2. Sid Meier's Civilization III PC (ang.). Metacritic. [dostęp 2013-06-13].
  3. Sid Meier's Civilization III - recenzja gry (pol.). Gry-Online. [dostęp 2014-07-10].
  4. Tom Chick: Sid Meier's Civilization III Review (ang.). GameSpot, 2001-10-30. [dostęp 2013-06-13].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona gry Civilization III (archiwum)
 • Firaxis Games – producent gier komputerowych z siedzibą w Hunt Valley, w stanie Maryland w Stanach Zjednoczonych. Firma została założona w 1996 roku przez odchodzących z MicroProse twórców gier: Sida Meiera, Jeffa Briggsa oraz Briana Reynoldsa. Pierwszą grą wyprodukowaną przez Firaxis Games była gra strategiczna Sid Meier’s Gettysburg!, wydana w 1997 roku przez Electronic Arts.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.009 sek.