• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • CivCity: Rome

  Przeczytaj także...
  Komputer osobisty (ang. personal computer) – mikrokomputer przeznaczony przede wszystkim do użytku osobistego w domu i biurze. Służy głównie do uruchamiania oprogramowania biurowego, dostępu do zasobów Internetu, prezentacji treści multimedialnych (tekst, obrazy, dźwięki, filmy i inne), jak i gier.Ten artykuł opisuje ważne wydarzenia w 2006 roku w grach komputerowych i wideo. Zapoznaj się również z: Historia gier komputerowych.
  Firefly Studios – producent komputerowych gier strategicznych. Firma powstała w 1999 roku. Jej założycielami są Simon Bradbury i Eric Ouellette. Pierwszy oddział firmy powstał w Londynie w 1999 roku. W lutym 2004 roku Firefly Studios otworzyło swój oddział w USA w mieście Canton, w stanie Connecticut, a w listopadzie tego samego roku w Szkockim Aberdeen.

  CivCity: Romegra ekonomiczna, przygotowana przez Firefly Studios i Firaxis Games która wyszła w 24 lipca 2006 na komputery osobiste. Gra przenosi gracza do w czasy Cesarstwa rzymskiego a jego celem jest zarządzanie zbudowanym przez siebie miastem.

  Rozgrywka[]

  Gra kładzie bardzo duży nacisk na kwestię rozwoju miasta. Gracz może skorzystać z około siedemdziesięciu różnych wynalazków, mogących podnieść poziom życia mieszkańców, jak i poprawić wygląd miasta. Duże znaczenie w grze ma interakcja z mieszkańcami, którzy zdradzą swoje zdanie dotyczące życia w mieście. Dzięki ich sugestiom możesz na bieżąco poprawiać kondycję metropolii i sprawiać, że mieszkańcy będą żyć w lepszych warunkach. Dostępne są również badania (zaczerpnięte z serii gier Civilization, tych samych twórców), które trzeba odkrywać by nasze miasto kwitło. W CivCity: Rome można również tworzyć „cuda świata”, które przynoszą określone korzyści. By ułatwić grę została stworzona Civilopedia, w której opisane są tajniki życia Rzymian.

  Cesarstwo rzymskie – starożytne państwo obejmujące obszary basenu Morza Śródziemnego, powstałe z przekształcenia republiki rzymskiej w system monarchiczny. Przyjmuje się, że początkiem cesarstwa był rok 27 p.n.e., kiedy Gajusz Oktawiusz otrzymał od senatu tytuł augusta (wywyższony przez bogów). Potwierdzało to pozycję Oktawiana jako najważniejszej osoby w państwie i przyniosło definitywny koniec republice rzymskiej.Gra ekonomiczna – gra strategiczna, w której czynnik ekonomiczny jest równie ważny lub ważniejszy od czynnika bitewnego; często nawet nie zawierająca żadnych elementów militarnych.

  Linki zewnętrzne[]

  Oficjalna strona gry Recenzja gry (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.