• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • City of Sunderland

  Przeczytaj także...
  Burdon – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Tyne and Wear, w dystrykcie (unitary authority) Sunderland. Leży 20 km na południowy wschód od centrum Newcastle i 381 km na północ od Londynu. Miejscowość liczy 971 mieszkańców.Warden Law – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Tyne and Wear, w dystrykcie (unitary authority) Sunderland. Leży 19 km na południowy wschód od centrum Newcastle i 381 km na północ od Londynu. Miejscowość liczy 33 mieszkańców.
  Sunderland – miasto przemysłowe i port w Wielkiej Brytanii, w północno-wschodniej Anglii, nad Morzem Północnym, u ujścia rzeki Wear. Wchodzi w skład hrabstwa Tyne and Wear.

  Sunderlanddystrykt metropolitalny w hrabstwie ceremonialnym Tyne and Wear w Anglii.

  Tyne and Wear – hrabstwo ceremonialne i metropolitalne w północno-wschodniej Anglii, w regionie North East England, położone nad ujściami rzek Tyne i Wear do Morza Północnego. Hrabstwo, obejmujące aglomerację miasta Newcastle upon Tyne, utworzone zostało w 1974 roku na pograniczu historycznych hrabstw Northumberland i Durham.High Moorsley – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Tyne and Wear, w dystrykcie (unitary authority) Sunderland. Leży 22 km na południowy wschód od centrum Newcastle i 377 km na północ od Londynu.

  Miasta[ | edytuj kod]

 • Hetton-le-Hole
 • Houghton-le-Spring
 • Sunderland
 • Washington
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Albany, Burdon, Cox Green, East Rainton, Fence Houses, High Moorsley, Lambton, Low Moorsley, Newbottle, Penshaw, Philadelphia, Warden Law.

  East Rainton – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Tyne and Wear, w dystrykcie (unitary authority) Sunderland. Leży 19 km na południowy wschód od centrum Newcastle i 379 km na północ od Londynu.Philadelphia – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Tyne and Wear, w dystrykcie (unitary authority) Sunderland. Leży 15 km na południowy wschód od centrum Newcastle i 384 km na północ od Londynu.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Houghton-le-Spring – miasto w Anglii, w hrabstwie metropolitalnym Tyne and Wear, w dystrykcie metropolitalnym Sunderland. Leży 18 km na południowy wschód od centrum Newcastle i 381 km na północ od Londynu. Miasto liczy 36 746 mieszkańców.Washington – miasto w północno-wschodniej Anglii, w hrabstwie Tyne and Wear, w dystrykcie metropolitalnym Sunderland, położone na północnym brzegu rzeki Wear. W 2011 roku ludność miasta wynosiła 67 085 mieszkańców.
  Warto wiedzieć że... beta

  Newbottle – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Tyne and Wear, w dystrykcie (unitary authority) Sunderland. Leży 16 km na południowy wschód od centrum Newcastle i 383 km na północ od Londynu.
  Penshaw – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Tyne and Wear, w dystrykcie (unitary authority) Sunderland. Leży 14 km na południowy wschód od centrum Newcastle i 385 km na północ od Londynu.
  Fence Houses – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Tyne and Wear, w dystrykcie (unitary authority) Sunderland. Leży 17 km na południowy wschód od centrum Newcastle i 382 km na północ od Londynu. W 2018 miejscowość liczyła 6859 mieszkańców.
  Low Moorsley – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Tyne and Wear, w dystrykcie (unitary authority) Sunderland. Leży 22 km na południowy wschód od centrum Newcastle i 377 km na północ od Londynu.
  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.
  Dystrykt metropolitalny (metropolitan district) – jednostka podziału administracyjnego, występująca w Anglii, ale tylko na terenie hrabstw metropolitalnych. W takich hrabstwach jest to zwykle najniższy szczebel samorządu terytorialnego (choć fakultatywnie możliwe jest również tworzenie civil parishes).
  Hetton-le-Hole - miasto w Wielkiej Brytanii. w Anglii w hrabstwie Tyne and Wear, położone między hrabstwem Durham a Sunderland. Miasto liczy 20 600 mieszkańców

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.