City of Sheffield

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Sheffielddystrykt metropolitalny (unitary authority) w hrabstwie ceremonialnym South Yorkshire w Anglii.

South Yorkshire – hrabstwo ceremonialne i metropolitalne w północnej Anglii, w regionie Yorkshire and the Humber. Hrabstwo obejmuje silnie zurbanizowany obszar w południowej części historycznego hrabstwa Yorkshire.Bradfield – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym South Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Sheffield. Leży 11 km na północny zachód od miasta Sheffield i 236 km na północny zachód od Londynu. Miejscowość liczy 14 915 mieszkańców.

Miasta[ | edytuj kod]

 • Sheffield
 • Stocksbridge


 • Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Unitary authority - forma samorządu terytorialnego występująca przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, łącząca w sobie kompetencje gminy, dystryktu i hrabstwa. W pewnym uproszczeniu można ją przyrównać do polskiego miasta na prawach powiatu. Status taki otrzymują zazwyczaj miasta i dystrykty na tyle duże, by móc wypełniać we własnym zakresie zadania przypisane zwykle hrabstwom, a także hrabstwa na tyle małe, że niecelowe jest tworzenie w nich niższych szczebli samorządu. Każda z authorities przypisana jest do jednego z hrabstw ceremonialnych (o ile nie stanowi samodzielnego hrabstwa ceremonialnego).
  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.
  Stocksbridge – miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie South Yorkshire. W 2001 roku miasto to zamieszkiwało 13 663 osób.
  Dystrykt metropolitalny (metropolitan district) – jednostka podziału administracyjnego, występująca w Anglii, ale tylko na terenie hrabstw metropolitalnych. W takich hrabstwach jest to zwykle najniższy szczebel samorządu terytorialnego (choć fakultatywnie możliwe jest również tworzenie civil parishes).

  Reklama