• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • City of Sheffield

  Przeczytaj także...
  Ecclesfield – osada i civil parish w Anglii, w South Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Sheffield. W 2011 civil parish liczyła 32073 mieszkańców. Ecclesfield jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Eclesfeld/Eclesfelt.Sheffield – miasto (city) i dystrykt metropolitalny (metropolitan borough) w północnej Anglii w hrabstwie metropolitalnym South Yorkshire. Liczba ludności przekracza 0,5 mln (530,3 tys. w 2007), co czyni je piątym co do wielkości miastem w Anglii. Dawniej miasto silnie uprzemysłowione, które dzisiaj bardziej przemienia się w akademickie. Uniwersytet w Sheffield (University of Sheffield) może się pochwalić 5 noblistami.
  South Yorkshire – hrabstwo ceremonialne i metropolitalne w północnej Anglii, w regionie Yorkshire and the Humber. Hrabstwo obejmuje silnie zurbanizowany obszar w południowej części historycznego hrabstwa Yorkshire.

  Sheffielddystrykt metropolitalny (unitary authority) w hrabstwie ceremonialnym South Yorkshire w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 552 698 mieszkańców.

  Miasta[]

 • Sheffield i Stocksbridge.
 • Civil parishes[]

 • Bradfield, Ecclesfield i Stocksbridge.
 • Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Strona internetowa
 • Bradfield – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym South Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Sheffield. Leży 11 km na północny zachód od miasta Sheffield i 236 km na północny zachód od Londynu. Miejscowość liczy 14 915 mieszkańców.Unitary authority - forma samorządu terytorialnego występująca przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, łącząca w sobie kompetencje gminy, dystryktu i hrabstwa. W pewnym uproszczeniu można ją przyrównać do polskiego miasta na prawach powiatu. Status taki otrzymują zazwyczaj miasta i dystrykty na tyle duże, by móc wypełniać we własnym zakresie zadania przypisane zwykle hrabstwom, a także hrabstwa na tyle małe, że niecelowe jest tworzenie w nich niższych szczebli samorządu. Każda z authorities przypisana jest do jednego z hrabstw ceremonialnych (o ile nie stanowi samodzielnego hrabstwa ceremonialnego).  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.
  Stocksbridge – miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie South Yorkshire. W 2001 roku miasto to zamieszkiwało 13 663 osób.
  Dystrykt metropolitalny (metropolitan district) – jednostka podziału administracyjnego, występująca w Anglii, ale tylko na terenie hrabstw metropolitalnych. W takich hrabstwach jest to zwykle najniższy szczebel samorządu terytorialnego (choć fakultatywnie możliwe jest również tworzenie civil parishes).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.026 sek.