• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • City of Plymouth

  Przeczytaj także...
  Compton – dzielnica miasta Plymouth, w Anglii, w Devon, w dystrykcie (unitary authority) Plymouth. W 2011 miejscowość liczyła 12 677 mieszkańców.Honicknowle – dzielnica miasta Plymouth, w Anglii, w Devon, w dystrykcie (unitary authority) Plymouth. W 2011 miejscowość liczyła 13 939 mieszkańców. Honicknowle jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Hanechelole/Hanenchelola.
  Devonport – dzielnica miasta Plymouth, w Anglii, w Devon, w dystrykcie (unitary authority) Plymouth. W 2011 miejscowość liczyła 14 788 mieszkańców.

  Plymouth – dystrykt (unitary authority) w hrabstwie Devon w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 256 384 mieszkańców.

  Stoke – dzielnica miasta Plymouth, w Anglii, w Devon, w dystrykcie (unitary authority) Plymouth. W 2011 miejscowość liczyła 13 861 mieszkańców. Stoke jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Stoghes.Eggbuckland – dzielnica miasta Plymouth, w Anglii, w Devon, w dystrykcie (unitary authority) Plymouth. W 2011 miejscowość liczyła 13 351 mieszkańców. Eggbuckland jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Bocheland/Bochelanda.

  Miasta[ | edytuj kod]

 • Plymouth
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

 • Budshead, Compton, Devonport, Drake, Efford and Lipson, Eggbuckland, Ham, Honicknowle, Moor View, Peverell, Plympton Chaddlewood, Plympton Erle, Plympton St. Mary, Plymstock Dunstone, Plymstock Radford, Southway, Stoke, St. Budeaux, St. Peter and the Waterfront i Sutton and Mount Gould.
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  Ham – dzielnica miasta Plymouth, w Anglii, w Devon, w dystrykcie (unitary authority) Plymouth. W 2011 miejscowość liczyła 13 294 mieszkańców.Devon – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w Anglii, w regionie South West England, położone we wschodniej części Półwyspu Kornwalijskiego, pomiędzy Kornwalią na zachodzie a hrabstwami Somerset i Dorset na wschodzie. Jest jedynym hrabstwem położonym nad dwoma akwenami morskimi – kanałem La Manche na południu i Kanałem Bristolskim na północy – z oddzielną linią brzegową.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Unitary authority - forma samorządu terytorialnego występująca przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, łącząca w sobie kompetencje gminy, dystryktu i hrabstwa. W pewnym uproszczeniu można ją przyrównać do polskiego miasta na prawach powiatu. Status taki otrzymują zazwyczaj miasta i dystrykty na tyle duże, by móc wypełniać we własnym zakresie zadania przypisane zwykle hrabstwom, a także hrabstwa na tyle małe, że niecelowe jest tworzenie w nich niższych szczebli samorządu. Każda z authorities przypisana jest do jednego z hrabstw ceremonialnych (o ile nie stanowi samodzielnego hrabstwa ceremonialnego).
  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.
  Southway – dzielnica miasta Plymouth, w Anglii, w Devon, w dystrykcie (unitary authority) Plymouth. W 2011 miejscowość liczyła 13 029 mieszkańców.
  Plymouth (IPA /ˈplɪməθ/, korn. Aberplymm) – jeden z największych portów Wielkiej Brytanii, położony nad rzeką Plym i Tamar, na granicy między Kornwalią a Devonem. Port nad kanałem La Manche. W 1967 przyłączono do miasta przedmieścia Plympton i Plymstock.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.009 sek.