• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • City of Canterbury - Anglia  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Bridge – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Canterbury. Leży 5 km na południowy wschód od miasta Canterbury i 92 km na wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1467 mieszkańców.High Speed 1 – linia kolei dużej prędkości o długości 108 km biegnącej od Londynu, poprzez Kent do Eurotunelu. Celem budowy było uzyskanie szybkiego połączenia pasażerskiego ruchu międzynarodowego z Wielkiej Brytanii do Europy kontynentalnej, dodatkowo służy ruchowi krajowemu do i z miast w Kent. Linia poprowadzona jest przez rzeki Medway i pod Tamizą do stacji kolejowej London St Pancras. Linię otwarto 14 listopada 2007. Linia pozwala na rozwinięcie prędkości do 300 km/h, a jej budowa kosztowała 5,2 mld funtów. Na linii znajdują się stacje pośrednie: Stratford International, Ebbsfleet International i Ashford International.
  West Gate Canterbury
  Molo w Herne Bay
  Ruiny kościoła St Mary
  Zamek Whitstable
  Howletts Wild Animal Park

  City of Canterbury – dystrykt w Anglii, w północnej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Canterbury.

  Dystrykt ma powierzchnię 308,84 km, od wschodu graniczy z dystryktami Thanet i Dover, od zachodu z dystryktem Swale, zaś od południa z dystryktami Ashford i Shepway w hrabstwie Kent. Zamieszkuje go 151 145 osób.

  Upper Hardres – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Canterbury. Leży 5 km na południe od miasta Canterbury i 90 km na wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 389 mieszkańców.Ickham – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Canterbury. Leży 7 km na wschód od miasta Canterbury i 95 km na wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 417 mieszkańców.

  W stolicy dystryktu – Canterbury będącego siedzibą arcybiskupstwa znajduje się wiele zabytków m.in. Katedra w Canterbury, najstarszy zachowany w Anglii kościół parafialny – St. Martin, ruiny opactwa Św. Augustyna oraz Zamku Canterbury i pozostałości murów miejskich wraz z jedyną ocalałą bramą miejską w której znajduje się muzeum – Westgate Towers Museum. W tym samym mieście w 2011 roku oddano do użytku nowy budynek Marlowe Theatre z widownią na 1200 osób.

  Adisham – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Canterbury. Leży 9 km na południowy wschód od miasta Canterbury i 97 km na wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 620 mieszkańców.Swale District - dystrykt w Anglii, w północnej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Sittingbourne.

  Na wybrzeżu w Reculver znajdują się ruiny kościoła St Mary który został zbudowany w VII wieku na terenie dawnego fortu rzymskiego i z wykorzystaniem pozostałych po nim materiałów (pozostałe do dnia dzisiejszego wieże pochodzą z XII wieku). W Bekesbourne znajduje się Howletts Wild Animal Park, zaś w Whitstable wybudowany w XVIII wieku zamek Whitstable.

  Hales Place – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Canterbury. Leży 3 km na północ od miasta Canterbury i 88 km na wschód od centrum Londynu.Southeastern - brytyjski przewoźnik kolejowy posiadający koncesję na obsługę połączeń pasażerskich w południowo-wschodniej Anglii. Okres koncesyjny rozpoczął się 1 kwietnia 2006 i potrwa do 31 marca 2014. Podobnie jak korzystająca z sąsiedniego obszaru koncesyjnego firma Southern, Southeastern jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch grup transportowych: brytyjskiej Go-Ahead Group i francuskiej Keolis (za pośrednictwem ich spółki Govia). Pociągi przewoźnika zatrzymują się na 203 stacjach, z czego na 182 pełni on rolę administratora.

  W Canterbury swoją siedzibę ma najstarsza szkoła w Wielkiej Brytanii – The King's School, znajduje się tutaj także kilka wyższych uczelni: Canterbury Christ Church University, University of Kent, University for the Creative Arts i Girne American University.

  Spis treści

 • 1 Podział administracyjny
 • 2 Demografia
 • 3 Transport i komunikacja
 • 4 Inne miejscowości
 • 5 Przypisy
 • Sturry – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Canterbury. Leży 4 km na północny wschód od miasta Canterbury i 90 km na wschód od centrum Londynu. Miejscowość liczy 4843 mieszkańców.Patrixbourne – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Canterbury. Leży 5 km na południowy wschód od miasta Canterbury i 93 km na wschód od centrum Londynu.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.
  Upper Harbledown – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Canterbury. Leży 5 km na zachód od miasta Canterbury i 85 km na wschód od centrum Londynu.
  Hoath – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Canterbury. Leży 9 km na północny wschód od miasta Canterbury i 92 km na wschód od centrum Londynu.
  Islam (arab. الإسلام ; al-islām) – religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie. Świętą księgą islamu jest Koran, a zawarte w niej objawienie ma stanowić ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi.
  Buddyzm (inna nazwa to: sanskr. Buddha Dharma; pāli. Buddha Dhamma lub Buddha Sasana – "Nauka Przebudzonego") – nonteistyczny system filozoficzny i religijny, którego założycielem i twórcą jego podstawowych założeń był żyjący od około 560 do 480 roku p.n.e. Siddhārtha Gautama (pāli. Siddhattha Gotama), syn księcia z rodu Śākyów, władcy jednego z państw-miast w północnych Indiach. Buddyzm bywa zaliczany do religii dharmicznych oraz do religii nieteistycznych.
  Chestfield – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Canterbury. Leży 10 km na północ od miasta Canterbury i 85 km na wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 2915 mieszkańców.
  Womenswold – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Canterbury. Leży 10 km na południowy wschód od miasta Canterbury i 98 km na wschód od centrum Londynu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.124 sek.