• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • City of Cambridge

  Przeczytaj także...
  Cambridgeshire – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne we wschodniej Anglii, w regionie East of England, położone na zachodnim skraju Anglii Wschodniej.Newnham – dzielnica miasta Cambridge, w Anglii, w Cambridgeshire, w dystrykcie Cambridge. W 2011 roku dzielnica liczyła 7867 mieszkańców.
  Arbury – dzielnica miasta Cambridge, w Anglii, w Cambridgeshire, w dystrykcie Cambridge. W 2011 roku dzielnica liczyła 9070 mieszkańców.

  Cambridgedystrykt w hrabstwie Cambridgeshire w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 123 867 mieszkańców.

  Kings Hedges lub King’s Hedges – dzielnica miasta Cambridge, w Anglii, w Cambridgeshire, w dystrykcie Cambridge. W 2011 roku dzielnica liczyła 9142 mieszkańców.Trumpington – wieś w Anglii, w Cambridgeshire, w dystrykcie Cambridge. W 2011 miejscowość liczyła 8034 mieszkańców. Trumpington jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Trunpinton(e).

  Miasta[]

 • Cambridge
 • Inne miejscowości[]

 • Abbey, Arbury, Castle, Cherry Hinton, Coleridge, East Chesterton, King’s Hedges, Market, Newnham, Petersfield, Queen Edith’s, Romsey, Trumpington i West Chesterton.
 • Przypisy

  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Dystrykt (od łac. districtus) to nazwa jednostki administracyjnej, a także okręgu sądowego, wyborczego lub innego, stosowana współcześnie lub dawniej w wielu państwach. Dystrykty mogą być zarówno jednostkami administracyjnymi najwyższego rzędu (np. w Izraelu, Luksemburgu, czy na Cyprze), jak i niższych rzędów (np. w RPA, czy Indii).Cambridge (IPA /ˈkeɪmbrɪdʒ/) – miasto w Wielkiej Brytanii (południowa Anglia), stolica hrabstwa Cambridgeshire, położone nad rzeką Cam, około 80 km (50 mil) na północny wschód od Londynu.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.
  Cherry Hinton – część miasta Cambridge w Anglii, w hrabstwie Cambridgeshire. Leży 5 km na południowy wschód od centrum Cambridge i 79 km na północ od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 8303 mieszkańców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.