Citizens Bank Park

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Citizens Bank Park – stadion baseballowy w Filadelfii, na którym swoje mecze rozgrywa zespół Philadelphia Phillies.

Bruce Frederick Joseph Springsteen alias The Boss (ur. 23 września 1949 w Long Branch, New Jersey) – amerykański gitarzysta, piosenkarz i kompozytor rockowy.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

Budowę obiektu rozpoczęto w czerwcu 2002, a pierwszy mecz odbył się 3 kwietnia 2004, gdy Philadelphia Phillies podejmowali Cincinnati Reds. Obiekt posiada 43 647 miejsc. Rekordową frekwencję zanotowano 2 stycznia 2012 podczas meczu rozegranego w ramach NHL Winter Classic pomiędzy Philadelphia Flyers a New York Rangers. Spotkanie obejrzało 46 967 widzów.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Bon Jovi – amerykański zespół rockowy założony w 1983 roku przez Johna Bongioviego (później Jon Bon Jovi) w Sayreville w New Jersey. W 2018 wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

Na obiekcie miały miejsce również koncerty, między innymi Bon Jovi, The Police, Billy’ego Joela, Eltona Johna, Rogera Waters, Bruce’a Springsteena oraz Paula McCartneya.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Citizens Bank Park (ang.). ballparksofbaseball.com. [dostęp 5 marca 2017].
  2. Citizens Bank Park Philadelphia Phillies (ang.). sportsinformationtraders.com. [dostęp 5 marca 2017].
  3. Rupp's pair helps Rangers edge Flyers (ang.). nhl.com. [dostęp 5 marca 2017].
  4. Citizens Bank Park Philadelphia Gigography, Concert History, Past Events (ang.). songkick.com. [dostęp 3 marca 2017].
Cincinnati Reds – drużyna baseballowa grająca w centralnej dywizji National League, ma siedzibę w Cincinnati w stanie Ohio. Pięciokrotny zwycięzca w World Series.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
Warto wiedzieć że... beta

Philadelphia Phillies – drużyna baseballowa grająca we wschodniej dywizji National League, ma siedzibę w Filadelfii w stanie Pensylwania.
NHL Winter Classic – tradycjne spotkania ligi NHL rozgrywane w okresie noworocznym na otwartych stadionach w ramach sezonu regularnego. Pierwszy mecz z cyklu NHL Winter Classic rozegrany został 1 stycznia 2008 roku pomiędzy drużynami Buffalo Sabres i Pittsburgh Penguins. W roku 2013 z powodu lokautu zawody nie odbyły się. Dotychczas wszystkie spotkania odbyły się na terenie Stanów Zjednoczonych. W meczach drużyny występują w strojach retro nawiązujących do lat poprzednich, specjalnie przygotowanych na tę okazję.
Major League Baseball (MLB) − najważniejsza amerykańska liga baseballu. Uczestniczy w niej 30 drużyn. Składa się z dwóch lig: National League i American League, a każda dzieli się na trzy dywizje (wschodnia, centralna i zachodnia).
The Police to zespół rockowy składający się z basisty i wokalisty Stinga, gitarzysty Andy’ego Summersa oraz perkusisty Stewarta Copelanda. Grupa stała się znana na całym świecie we wczesnych latach 80. grając muzykę rockową z elementami jazzu, reggae oraz punk rocka. Ich piąty i obecnie ostatni album Synchronicity, wydany w 1983 roku, dotarł do pierwszego miejsca list w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych sprzedając się tam w ponad ośmiomilionowym nakładzie.
Roger Waters (ur. 6 września 1943) – brytyjski progresywny muzyk i kompozytor rockowy. Gra na gitarze basowej, gitarze akustycznej, śpiewa, komponuje i pisze teksty. Najbardziej znany ze swej kariery w angielskiej grupie rockowej Pink Floyd (1965-1985).
Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
Billy Joel, właśc. William Martin Joel (ur. 9 maja 1949 w Nowym Jorku) – amerykański piosenkarz, muzyk rockowy i kompozytor muzyki popularnej i poważnej.

Reklama