Cisi ludzie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cisi ludzie (ang. Shy People) – amerykański film dramatyczny z 1987 roku w reżyserii Andrieja Konczałowskiego.

Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

Światowa premiera filmu miała miejsce w maju 1987 roku.

Obsada[ | edytuj kod]

 • Jill Clayburgh jako Diana Sullivan
 • Barbara Hershey jako Ruth
 • Martha Plimpton jako Grace
 • Merritt Butrick jako Mike
 • John Philbin jako Tommy
 • Don Swayze jako Mark
 • Pruitt Taylor Vince jako Paul
 • Mare Winningham jako Candy
 • John Phillip Philbin (ur. 27 kwietnia 1960 w Carmel-by-the-Sea w Kalifornii) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny, a także surfer. Adam Garbicz (ur. 1943) - polski dziennikarz, krytyk filmowy i historyk kina. Zaangażowany w ruch klubów filmowych. Autor i współautor m.in. wielotomowego przewodnika Kino. Wehikuł magiczny, Encyklopedii kina i Światowej encyklopedii filmu religijnego.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Independent Spirit Awards − ufundowana w 1984 roku nagroda zwana potocznie Nagrodą FINDIE (od "Friends of Independents") przyznawana jest corocznie twórcom kina niezależnego. Nagroda przyznawana jest przez organizację non-profit Film Independent, zrzeszającą niezależnych twórców.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Merritt Richie Butrick, bardziej znany jako Merritt Butrick (ur. 3 września 1959 r. w Gainesville na Florydzie, zm. 17 marca 1989 r. w Hollywood w stanie Kalifornia) - amerykański aktor telewizyjny i filmowy.
  Donald Carl Swayze, bardziej znany jako Don Swayze (ur. 10 sierpnia 1958 w Houston, w stanie Teksas) – amerykański aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, kaskader.
  Marek Lis (ur. 29 listopada 1967 w Opolu) – dr nauk komunikacji społecznej, dr hab. teologii, polski duchowny katolicki.
  40. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes odbył się w dniach 7-19 maja 1987 roku. Imprezę otworzył pokaz francuskiego filmu Zakochany mężczyzna w reżyserii Diane Kurys.

  Reklama