• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Cinemax

  Przeczytaj także...
  WarnerMedia, LLC (do 2018 roku Time Warner Inc.) – trzecia co do wielkości korporacja mediowa świata (po Comcast i The Walt Disney Company), powstała z połączenia wydawnictwa Time Inc. (wydawcy tygodnika „Time”) i wytwórni Warner Communications Inc. W roku 2014 wartość przychodów spółki osiągnęła około 30 mld USD. Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  HBO (akronim od Home Box Office) – komercyjna, płatna, amerykańska stacja telewizyjna nadająca głównie filmy największych wytwórni filmowych z Hollywood oraz produkująca własne seriale telewizyjne. Transmituje też wiele walk boksu zawodowego. Dostępna jest głównie przez sieci kablowe. W skład HBO na terenie Polski wchodzi 5 kanałów: HBO HD, HBO 2 HD, HBO, HBO 2 i HBO Comedy. Spółka HBO jest też właścicielem kanału Cinemax.. Dodatkowo jest dostępna wypożyczalnia filmów HBO ON DEMAND (dawniej HBO Digital). W Polsce HBO jest producentem programów rozrywkowych HBO Na Stojaka i HBO Stand Up Comedy Club.

  Cinemax (zapis stylizowany: CINEMAX) – marka telewizyjnych kanałów filmowych, należąca do amerykańskiego nadawcy HBO, który z kolei stanowi część koncernu WarnerMedia. Pierwszy kanał pod tą nazwą został uruchomiony w USA w 1980. W 2016 r. na rynku amerykańskim w ramach rodziny Cinemaxu działa 8 kanałów filmowych, prezentujących różne rodzaje kina, od produkcji hollywoodzkich, poprzez kino artystyczne, po filmy erotyczne.

  HBO3 – trzeci kanał telewizyjny należący do HBO, w którym emitowane są głównie seriale produkcji HBO. Stacja nadaje również filmy fabularne amerykańskiego HBO oraz lokalnych oddziałów.HBO2 – drugi kanał z rodziny HBO dostępny na polskim rynku. Rozpoczął nadawanie 1 grudnia 2002 roku. Stacja nie nadaje reklam.

  W Europie Środkowej, Cinemax pełni funkcję czwartego kanału z rodziny HBO (po HBO, HBO2 i HBO3), prezentującego amerykańskie kino niezależne i artystyczne, a także kino europejskie, azjatyckie i latynoamerykańskie. Oprócz tego działa również kanał Cinemax 2. Kanały Cinemax i Cinemax 2 zwykle dostępne są w tym samym pakiecie. Niektórzy operatorzy satelitarni i kablowi oferują także kanał Cinemax HD, który emituje dokładnie ten sam program, co Cinemax, tylko w jakości High Definition.

  HDTV (ang. High Definition TV) – telewizja wysokiej rozdzielczości. Jest ogólnym określeniem sygnału telewizyjnego o rozdzielczości większej niż standardowa (PAL lub NTSC).HDTV (ang. High Definition TV) – telewizja wysokiej rozdzielczości. Jest ogólnym określeniem sygnału telewizyjnego o rozdzielczości większej niż standardowa (PAL lub NTSC).

  Od 1 września 2016 roku kanał zyskał nowe logo oraz nastąpiła zmiana charakteru stacji. Kanał rozpoczął nadawanie głównie amerykańskich i międzynarodowych filmów i seriali, w tym także oryginalnych produkcji Cinemax. Emitowane gatunki obejmują - filmy akcji, przygodowe, kryminalne, horrory, komedie, także filmy historyczne, fantasy oraz science-fiction. Kino niezależne, klasyczne i artystyczne zostało przeniesione na Cinemax 2, który otrzymał niezależną ramówkę (do tej pory nadawał ten sam program co Cinemax z 24-godzinnym opóźnieniem).

  Cinemax 2 - powtórkowy kanał telewizyjny nadawany przez HBO Central Europe. Na polskim rynku pojawił się z początkiem listopada 2005 roku wpierw w ofercie Cyfrowego Polsatu, a rok później także na platformie n oraz Cyfrze+. Podobnie jak Cinemax i Cinemax HD nie emituje reklam.Cinemax HD – kanał telewizyjny należący do HBO, w którym emitowane są filmy w wysokiej rozdzielczości HDTV. Kanał ten, w Polsce wystartował 1 maja 2010, w wersji anglojęzycznej był dostępny od 1 września 2008.

  Kanały marki Cinemax nie emitują reklam.

  Cinemax HD[ | edytuj kod]

  Cinemax HD – kanał telewizyjny należący do HBO, w którym emitowane są filmy w wysokiej rozdzielczości HDTV. Kanał ten, w Polsce wystartował 1 maja 2010, w wersji anglojęzycznej był dostępny od 1 września 2008.

  Kanał emituje tę samą ramówkę co Cinemax.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Strona Cinemax
 • Strona HBO
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Top 100 tematycznych kanałów TV grudnia. Które najpopularniejsze (pol.). media2.pl, 2013-01-02. [dostęp 2013-01-04].
  2. Kanały Cinemax w nowej odsłonie także w Polsce [wideo] | Polonica - SATKurier.pl, satkurier.pl [dostęp 2017-11-22] (pol.).
  3. Cinemax pojawił się w wersji HD, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2017-11-22] (pol.).
  4. Topic: hd articles on Engadget, hd.engadget.com [dostęp 2017-11-22] (ang.).
  5. Telix.Pl - Telefony, Telekomunikacja, Baza Telefonów, Download, Pda, Testy, Dzwonki, Taryfy, Gsm, Sms, www.telix.pl [dostęp 2017-11-22].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.73 sek.