• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Cincinnati  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Etniczność (od gr. ethnos oznaczającego rasę) zasadnicza cecha określonej zbiorowości etnicznej, stanowiąca zespół wzajemnie i silnie z sobą powiązanych cech społeczno-kulturowych, określających odmienność i specyfikę konkretnej zbiorowości ("swoich") wobec zbiorowości innych ("obcych"). Termin ten jednak nie jest jednoznacznie ujmowany i ciągle w naukach społecznych trwają próby jego odpowiedniego zdefiniowania.Robert Henri (ur. 25 czerwca 1865 w Cincinnati, Ohio, Stany Zjednoczone, zm. 12 lipca 1929 w Nowym Jorku) – amerykański malarz realista.

  Cincinnatimiasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Ohio, nad rzeką Ohio. Według danych z 2018 miasto liczyło 302 605 mieszkańców; zespół miejski Cincinnati obejmujący m.in. miejscowości: Norwood, St Bernard i Elmwood Place w 2010 liczył 1,6 mln mieszkańców.

  Miasto jest węzłem drogowym i kolejowym, w pobliżu funkcjonuje międzynarodowy port lotniczy Cincinnati/Northern Kentucky. Ośrodek naukowo–kulturalny oraz przemysłowy w sektorze m.in. maszynowym, samochodowym, elektrotechnicznym, poligraficznym i chemicznym (Procter & Gamble).

  Ohio – rzeka w środkowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Długość 1579 km, powierzchnia dorzecza 528 tys. km².Fontanna (wodotrysk) – urządzenie wodne, najczęściej ozdobne, wyrzucające pod ciśnieniem wodę z dysz lub dyszy. Jest jednym z elementów tzw. małej architektury.

  Położenie[ | edytuj kod]

  Miasto położone jest w środkowo–wschodniej części Stanów Zjednoczonych w Hrabstwie Hamilton, graniczy od południa ze stanem Kentucky.

  Przemysł maszynowy - jest to produkcja maszyn i sprzętu ciężkiego, zwykle na potrzeby innych gałęzi przemysłu. Przemysł maszynowy jest gałęzią przemysłu ciężkiego. Do przemysłu maszynowego nie zalicza się zwykle produkcji pojazdów, statków, urządzeń AGD, oraz przemysłu zbrojeniowego.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Historia[ | edytuj kod]

  Cincinnati (1841)

  Miejscowość Cincinnati powstała w 1788. Nazwę wybrano by uczcić Lucjusza Kwinkcjusza Cyncynata, jako wzór obywatela poświęcającego się dla dobra publicznego. Jako miasto funkcjonuje od 1819.

  W XIX w. otwarto uczelnię University of Cincinnati oraz muzeum sztuki Cincinnati Art Museum. W 1875 udostępniono dla publiczności ogród zoologiczny Cincinnati Zoo (ang. Cincinnati Zoo & Botanical Garden) – druga najstarsza tego typu placówka w kraju.

  W 2001 po zamieszkach na tle rasowym, na kilka dni wprowadzono stan wyjątkowy (godzinę policyjną). W 2016 ponownie zaczęły funkcjonować tramwaje w Cincinnati (po 65 latach przerwy) oraz kręcono tu film Zabicie świętego jelenia.

  John Andrew Boehner (ur. 17 listopada 1949 w Cincinnati, Ohio) – amerykański polityk, działacz Partii Republikańskiej. W latach 2006–2007 lider większości republikańskiej w Izbie Reprezentantów, a w okresie 2007-2011 lider mniejszości tej izby. Obecnie jest jej marszałkiem.Thomas Samuel Kuhn (ur. 18 lipca 1922 w Cincinnati, zm. 17 czerwca 1996 w Cambridge) – amerykański badacz nauki, twórca pojęcia paradygmatu naukowego.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Zabicie świętego jelenia (ang. The Killing of a Sacred Deer) – brytyjsko-irlandzki film dramatyczny z 2017 roku w reżyserii Jorgosa Lantimosa, wyprodukowany przez wytwórnię Curzon Artificial Eye. Główne role w filmie zagrali Colin Farrell i Nicole Kidman.
  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.
  Steve Tucker (ur. 12 marca 1971 w Cincinnati w stanie Ohio) – amerykański basista, gitarzysta, wokalista i autor tekstów. Tucker działalność artystyczną rozpoczął w latach 90. XX w. w grupie muzycznej Ceremony. W latach 1997-2001 i 2003-2004 występował w formacji Morbid Angel. W 2005 roku jako muzyk sesyjny na krótko dołączył do zespołu Nile. W międzyczasie współpracował z Undercurrent, w którym grał na gitarze i śpiewał. Rok później Tucker nawiązał współpracę z Jardem Andersonem - byłym basistą i wokalistą Morbid Angel. Efektem współpracy był projekt As One..., którego działalność przerwała nagła śmierć Andersona w październiku 2006 roku.
  Ogród zoologiczny, zoo – urządzony i zagospodarowany teren wraz z infrastrukturą techniczną i budynkami funkcjonalnie z nim związanymi, gdzie przetrzymywane są oraz eksponowane publicznie przez co najmniej 7 dni w roku żywe zwierzęta gatunków dziko występujących, z wyjątkiem:
  Mysore, Majsur ( Kannada: ಮೈಸೂರು (wym. Maisūru), hindi: मैसूर , trl. Maisūr ) – drugie co do wielkości miasto w południowej części Indii, w stanie Karnataka, w dystrykcie Mysore na wyżynie Dekan, na wysokości 770 metrów, nad rzeką Kaweri. Położone 135 km od Bangalore. Majsur zamieszkuje 1 mln mieszkańców. Miasto rozciąga się na obszarze 128 km².
  Poligrafia jest dziedziną techniki zajmującą się procesami wytwarzania druków. Na przestrzeni wieków zachodziły w niej zmiany, aż osiągnęła ona dzisiejszy etap przemysłowy, którego rozwój zachodzi w jeszcze szybszym tempie. Przemysł poligraficzny jest szczególną dziedziną produkcyjną – obejmuje on opracowywanie wzorców (form drukowych) oryginałów tekstowych i rysunkowych, i drukowanie za ich pomocą kopii, w większości na potrzeby masowego odbiorcy. Jak każdą dziedzinę produkcyjną, tak i poligrafię można określić poprzez wykorzystywane technologie, charakterystykę wyrobów i powiązania z innymi dziedzinami gospodarki.
  Patricia Anne Wettig (ur. 4 grudnia 1951 w Cincinnati w stanie Ohio) – amerykańska aktorka telewizyjna, teatralna i filmowa.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.049 sek.