• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ciacho

  Przeczytaj także...
  Lessdress – polski zespół rockowy, specjalizujący się w muzyce softmetalowej. Aktywny w latach 1984–1994 i od 2007.Krzysztof Kononowicz (ur. 21 stycznia 1963 w Kętrzynie) – mieszkaniec Białegostoku, który kandydował na prezydenta tego miasta oraz do Rady Miejskiej Białegostoku z okręgu wyborczego numer 4 w wyborach samorządowych w roku 2006, startując z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Podlasie XXI wieku. Z wykształcenia kierowca-mechanik.
  Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP, CBŚ) – jednostka organizacyjna Policji służby śledczej realizująca na obszarze całego kraju zadania w zakresie rozpoznawania, zapobiegania i zwalczania przestępczości zorganizowanej. Do 9 października 2014 roku, jako Centralne Biuro Śledcze Komendy Głównej Policji, było komórką organizacyjną polskiej Komendy Głównej Policji, mającą za zadanie zwalczanie przestępczości zorganizowanej, transgranicznej, kryminalnej, narkotykowej, ekonomicznej oraz związanej z aktami terrorystycznymi, a także rozpoznawanie i rozpracowywanie szczególnie groźnych grup przestępczych. Pracuje w niej 1800 osób.

  Ciacho – polska komedia w reżyserii Patryka Vegi, której premiera odbyła się na początku 2010. Zdjęcia trwały 27 dni i zakończyły się w sierpniu 2009.

  W przeciągu 31 dni emisji w polskich kinach wpływy ze sprzedaży biletów osiągnęły wielkość 15 539 950 zł.

  Anna Monika Dąbrowska, znana też jako Ania (ur. 7 stycznia 1981 w Chełmie) – polska wokalistka wykonująca muzykę oscylującą w granicach popu, często inspirowaną brzmieniami retro. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Zadebiutowała w 2004 roku albumem Samotność po zmierzchu, który zdobył wysokie uznanie krytyki i publiczności. Wydawnictwo Kilka historii na ten sam temat z 2006 roku było jej pierwszym albumem nawiązującym do tradycji polskiej muzyki lat 60., co artystka kontynuowała na kolejnych dwóch płytach. Ania wydała dotąd pięć albumów studyjnych, z których cztery trafiły na pierwsze miejsce listy sprzedaży OLiS w Polsce i cztery uzyskały status platynowych. Jest jedną z najczęściej nominowanych artystek do Nagrody Muzycznej Fryderyk i obecnie ma na swoim koncie 8 wygranych statuetek. Do 2011 roku, łączna sprzedaż jej płyt w Polsce przekroczyła liczbę 250 tys. egzemplarzy.Kokaina (metylobenzoiloekgonina) – substancja pobudzająca pochodzenia roślinnego. Odznacza się dużym potencjałem uzależniającym psychicznie. Jest to alkaloid tropanowy, otrzymywany z liści krasnodrzewu pospolitego (koki) (Erythroxylon coca), który pierwotnie porastał tereny Andów w Ameryce Południowej.

  Opis fabuły[]

  Basia (Marta Żmuda Trzebiatowska) pracuje jako podkomisarz w Centralnym Biurze Śledczym. Jest szaleńczo zakochana w swoim szefie – inspektorze Janie Kępskim, jednym z największych autorytetów w polskiej policji.

  Tymczasem dochodzi do napadu na transport kokainy. Podczas akcji ceniony oficer Kępski ujawnia swoje prawdziwe oblicze. Towarzysząca mu Basia zostaje aresztowana pod zarzutem współpracy z organizacją przestępczą oraz zabójstwa dwóch gangsterów i policjanta na służbie.

  Tomasz Sapryk (ur. 17 listopada 1966 w Warszawie), polski aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, na stałe związany z Teatrem Syrena.Trzeci Wymiar – polska grupa muzyczna wykonująca hip-hop. Powstała w 1998 roku w Wałbrzychu początkowo pod nazwą Poetikanonim, powstała z inicjatywy raperów Patrycjusza "Nullo" Kochanowskiego i Michała "Szada" Baryły.

  Obciążające dziewczynę zeznania składa gangster o pseudonimie „Ciasny Wiesiek” (Wojciech Mecwaldowski). Pięknej podkomisarz grozi 25 lat pozbawienia wolności. Dziewczyna dostaje obrońcę z urzędu. Niestety, adwokat Elżbieta Rudnicka (Marieta Żukowska) do tej pory prowadziła jedynie sprawy rozwodowe. W tej sytuacji bracia Basi – ginekolog Dawid (Tomasz Karolak), informatyk Krzyś (Marcin Bosak) oraz miłośnik sztuk walki Karolek (Paweł Małaszyński) – postanawiają zrobić wszystko, by uratować siostrę. Na początek zamierzają zmusić przebywającego w szpitalu „Ciasnego Wieśka” do zmiany zeznań.

  Pezet, właściwie Jan Paweł Kapliński (ur. 18 kwietnia 1980 r. w Warszawie) – polski raper i osobowość telewizyjna, a także przedsiębiorca.Marcin Bosak (ur. 9 września 1979 w Łodzi) – polski aktor filmowy, teatralny i teatru telewizji. Aktor Teatru Studio w Warszawie.

  Obsada aktorska[]

  W filmie wystąpili:

 • Marta Żmuda Trzebiatowska – Basia
 • Tomasz Karolak – Dawid
 • Paweł Małaszyński – Karolek
 • Marcin Bosak – Krzyś
 • Tomasz Kot – Jan Kępski
 • Joanna Liszowska – Magda, żona Krzysia
 • Danuta Stenka – Urszula
 • Marieta Żukowska – Ela Rudnicka
 • Wojciech Mecwaldowski – Ciasny Wiesiek
 • Cezary Żak – Komendant
 • Krzysztof Kononowicz – Prokurator
 • Adam Zdrójkowski – Antoś
 • Jakub Zdrójkowski – Gabryś
 • Barbara Rogowska – Pani Krysia
 • Tomasz Sapryk - Kapciak
 • Grzegorz Ciągardlak - Wienia
 • Maciej Łuczkowski - Karzeł
 • Yury Tsykun - Alosza
 • Justyna Sieniawska - Reporterka
 • Danuta Borsuk - więźniarka
 • Gościnnie:

  Right Said Fred – brytyjska grupa popowa, założona w 1989 w East Grinstead w Anglii przez dwóch braci: Richarda Fairbrassa i Freda Fairbrassa.Danuta Borsuk (ur. 15 października 1963) – polska aktorka filmowa i teatralna. W latach 1982-85 występowała w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. W 1985 zdobyła wykształcenie (Studium Aktorskie przy Teatrze Wybrzeże w Gdańsku). Od 1985 do 1986 grała w Teatrze Dramatycznym im. Węgierki w Białymstoku. W latach 1986-93 aktorka warszawskiej Pracowni "Teatr".
 • Jacek Czachor, Marek Dąbrowski, Jakub Przygoński - ORLEN Team.
 • Ścieżka dźwiękowa[]

  Ciacho – album z muzyką do filmu Ciacho, wydany w dniu premiery filmu – 8 stycznia 2010 roku.

  Lista piosenek[]

  1. Tomasz Karolak, Danuta Stenka, Joanna Liszowska, Tomasz Kot, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Marcin Bosak, Marieta Żukowska, Paweł Małaszyński – "Ciacho"
  2. Village People – "Y.M.C.A"
  3. Sandra – "Everlasting Love"
  4. Hurt – "Załoga G"
  5. Right Said Fred – "I’m Too Sexy"
  6. Reni Jusis – "It's Not Enough"
  7. Shaun Baker – "Hey Hi Hello"
  8. Ania Dąbrowska – "Bardzo lubię opowiadania o miłości"
  9. Alchemist Project – "Tell Me"
  10. Lessdress – "Who’s Fucking Who?"
  11. Trzeci Wymiar – "Dla mnie masz stajla"
  12. Lessdress – "Can’t Be Real"
  13. Pezet ft. Wdowa – "Niegrzeczna"

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Plakat reklamowy filmu
 • Ciacho w bazie filmweb.pl
 • Ciacho w bazie filmpolski.pl
 • Ciacho w bazie stopklatka.pl
 • Ciacho w bazie dobry-portal.pl
 • Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).WdoWA, właściwie Małgorzata Jaworska (ur. 13 października 1985 w Warszawie) – polska raperka. Wykonywany przez nią rap cechuje klimat braggadocio.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Wojciech Mecwaldowski (ur. 5 kwietnia 1980 w Dusznikach) – polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. W 2004 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego we Wrocławiu.
  Jakub Przygoński (ur. 24 marca 1985 w Warszawie) – polski motocyklista rajdowy, członek zespołu Orlen Team. Absolwent warszawskiego XXII Liceum Ogólnokształcącego im. José Martí.
  Tomasz Karolak (ur. 21 czerwca 1971 w Radomiu) – polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, piosenkarz oraz wokalista zespołu Pączki w Tłuszczu. Dyrektor artystyczny Teatru IMKA.
  Stopklatka.pl to pierwszy i zarazem najstarszy, polski internetowy portal filmowy , który zawiera informacje o filmach, serialach i aktorach. Serwis powstał w sierpniu 1996 (17 lat temu) jednak jego historia rozpoczęła się dużo wcześniej, bo w październiku 1986 roku (blisko 27 lat temu), kiedy to wyemitowano pierwszą audycję radiową o nazwie "Stopklatka" .
  Cezary Żak (ur. 22 sierpnia 1961 w Brzegu Dolnym) – polski aktor, znany z ról w serialach telewizyjnych Miodowe lata, Ranczo oraz Ludzie Chudego. Jest mężem Katarzyny Żak (aktorki), z którą ma dwie córki, Aleksandrę i Zuzannę. Cioteczny brat satyryka Tadeusza Drozdy. Właściciel szkoły językowej w Gliwicach.
  Jakub Zdrójkowski (ur. 29 maja 2000 roku) - polski aktor młodzieżowy. Ma brata bliźniaka, również aktora dziecięcego Adama Zdrójkowskiego.
  Adam Zdrójkowski (ur. 29 maja 2000) – polski aktor młodzieżowy. Ma brata bliźniaka Jakuba Zdrójkowskiego, również aktora dziecięcego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.04 sek.