• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Christine Kaufmann

  Przeczytaj także...
  Kosmetyki – grupa produktów służących do pielęgnacji, oczyszczania, ochrony i upiększania ciała. Wg rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009 z dnia 30 listopada 2009 r. dotyczące produktów kosmetycznych (CELEX: 32009R1223) produkt kosmetyczny oznacza każdą substancję lub mie­szaninę przeznaczoną do kontaktu z zewnętrznymi częścia­mi ciała ludzkiego (naskórkiem, owłosieniem, paznokciami, wargami oraz zewnętrznymi narządami płciowymi) lub z zę­bami oraz błonami śluzowymi jamy ustnej, którego wyłącz­nym lub głównym celem jest utrzymywanie ich w czystości, perfumowanie, zmiana ich wyglądu, ochrona, utrzymywanie w dobrej kondycji lub korygowanie zapachu ciała. Natomiast według uchylonej w 2019 roku ustawy z dnia 30 marca 2001 r. o kosmetykach, kosmetykiem jest każda substancja przeznaczona do zewnętrznego kontaktu z ciałem człowieka: skórą, włosami, wargami, paznokciami, zewnętrznymi narządami płciowymi, zębami i błonami śluzowymi jamy ustnej, którego wyłącznym lub głównym celem jest utrzymywanie ich w czystości, pielęgnowanie, ochrona, perfumowanie lub upiększanie. Lotnictwo – ogół zagadnień związanych z wszelkiego rodzaju statkami powietrznymi, pojazdami zdolnymi do samodzielnego lotu w powietrzu.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Christine Maria Kaufmann (ur. 11 stycznia 1945 w Lengdorf, zm. 28 marca 2017 w Monachium) – niemiecka aktorka.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Urodziła się 11 stycznia 1945 roku w Lengdorfie (Austria). Jej ojciec Johannes był niemieckim oficerem lotnictwa. Jej matka Genevieve Gavaert była francuskim lekarzem i to właśnie ona szczególnie przyczyniła się do rozwoju kariery córki.

  Hamburg (łac. Hammonia; dolnoniem. Hamborg [ˈhaˑmbɔːχ]), właściwie Wolne i Hanzeatyckie Miasto Hamburg (niem. Freie und Hansestadt Hamburg) – miasto w północnych Niemczech na prawach kraju związkowego niedaleko ujścia Łaby do Morza Północnego. Wolne miasto i zarazem związkowy kraj niemiecki (pow. 755 km², ludność 1,74 mln – drugie po Berlinie). Największy port morski kraju (75 mln ton przeładunku), wielki ośrodek przemysłowy (statki, elektrotechnika, przetwórstwo ropy, przemysł spożywczy) i finansowy. W 2011 roku miasto to otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Czystości.Playboy - ilustrowany magazyn erotyczny i publicystyczny dla mężczyzn, założony w 1953 przez Hugh Hefnera w Stanach Zjednoczonych. Jego logo to głowa króliczka z muszką. Właścicielem magazynu jest Playboy Enterprises.

  W 1999 roku, w wieku 54 lat, pozowała do magazynu Playboy. Nazwano ją wówczas najpiękniejszą niemiecką babcią.

  Była dobrą przyjaciółką Candice Bergen.

  Miała rezydencje w Hamburgu i Monachium. Miała też własną linię kosmetyków w niemieckiej sieci sprzedaży internetowej.

  Christine Maria Kaufmann była czterokrotnie zamężna:

  Candice Patricia Bergen (ur. 9 maja 1946 w Beverly Hills, w stanie Kalifornia) – amerykańska aktorka i producentka telewizyjna i filmowa, fotograf, pisarka i modelka pochodzenia szwedzkiego.Fdb.pl Internetowa baza filmowa (fdb.pl) - polski serwis internetowy, poświęcony filmom i ludziom kina. Jedna z największych baz filmowych w Polsce, której autorami są sami użytkownicy. W dniu 19 marca 2012 roku zawierał informacje o 271.324 filmach i 13.659 serialach.
 • Tony Curtis (8 lutego 1963 – 1967) (rozwód) – 2 dzieci: Alexandra Theodora Dido Curtis (ur. 19 czerwca 1964) i Allegra Curtis (ur. 12 czerwca 1966)
 • Reno Eckstein (1979 – ?) (rozwód)
 • Achim Lenz (? – 1982) (rozwód)
 • Klaus Zey (1997–2017; jej śmierć)
 • Filmografia (wybór)[ | edytuj kod]

 • 1952: Im weißen Rößl
 • 1953: Der Klosterjäger jako Vronerl
 • 1958: Pierwsza miłość jako Silvia
 • 1959: Gli ultimi giorni di Pompei jako Ione
 • 1961: Miasto bez litości jako Karin Steinhof
 • 1962: Taras Bulba jako Natalia Dubrov
 • 1978: Enigma rosso jako Cristina
 • 1983: Die Wilden Fünfziger jako Natascha
 • 1987: Bagdad Café jako Debby
 • 1990: Trudno być Bogiem jako Okana
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Christine Kaufmann, Actress in ‘Town Without Pity,’ Dies at 72 (ang.). W: Associated Press [on-line]. nytimes.com, 2017-03-28. [dostęp 2017-03-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-03-29)].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Christine Kaufmann w bazie IMDb (ang.)
 • Christine Kaufmann w bazie Filmweb
 • Christine Kaufmann w Internetowej Bazie Filmowej (fdb.pl)
 • Rozwód – rozwiązanie ważnego związku małżeńskiego przez sąd na żądanie jednego lub obojga małżonków. Rozwód oprócz owdowienia i unieważnienia małżeństwa jest jedną z okoliczności kończących małżeństwo. Wśród rozwodów możemy wyróżnić dwa typy:International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Warto wiedzieć że... beta

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Tony Curtis, właśc. Bernard Schwartz (ur. 3 czerwca 1925 w Nowym Jorku, zm. 29 września 2010 w Las Vegas) – amerykański aktor filmowy.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Oficer − żołnierz zawodowy lub żołnierz rezerwy posiadający stopień wojskowy co najmniej podporucznika, pełniący zazwyczaj służbę na stanowisku dowódcy, instruktora, członka sztabu, a także na stanowisku szczególnym (np. sędzia sądu wojskowego, prokurator wojskowy, lekarz, pilot) lub na innym stanowisku.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Taras Bulba - film produkcji amerykańsko - jugosłowiańskiej z 1962, na podstawie powieści M.Gogola pod tym samym tytułem.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.745 sek.