• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Christian Keglevits

  Przeczytaj także...
  Fußball Club Red Bull Salzburg – austriacki klub piłkarski założony 6 kwietnia 2005 w Salzburgu, po przejęciu Austria Salzburg przez firmę Red Bull. Klub obecnie gra w Bundeslidze austriackiej.SportClub (SC) Eisenstadt – nieistniejący już austriacki klub piłkarski, grający w niegdyś w pierwszej lidze austriackiej, mający siedzibę w mieście Eisenstadt.
  XIV Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 1990 po raz drugi odbyły się we Włoszech. Uprzednio Włochy gościły mundial w 1934 roku. Wtedy to Włosi po raz pierwszy zdobyli mistrzostwo świata. Rozpoczęcie mistrzostw zaplanowano na 8 czerwca, a mecz finałowy na 8 lipca 1990 roku.

  Christian Keglevits (ur. 29 stycznia 1961 w Weiden bei Rechnitz) – piłkarz austriacki grający na pozycji napastnika.

  Kariera klubowa[]

  Karierę piłkarską Keglevits rozpoczął w klubie SC Eisenstadt. W 1979 roku został piłkarzem Rapidu Wiedeń i w sezonie 1979/1980 zadebiutował w austriackiej Bundeslidze. W debiutanckim sezonie wywalczył miejsce w podstawowym składzie Rapidu grając potem w ataku między innymi z Hansem Kranklem i reprezentantem ZSRR Anatolijem Zinczenką. W 1982 roku wywalczył z Rapidem swój pierwszy tytuł mistrza Austrii, a w 1983 roku wywalczył z nim dublet (mistrzostwo i Puchar Austrii. Z kolei w 1984 roku zdobył krajowy puchar.

  Piłkarz – sportowiec uprawiający piłkę nożną (futbolista), ręczną (szczypiornista), wodną (waterpolista) lub siatkową (siatkarz).Austriacka Bundesliga (Österreichische Fußball-Bundesliga, A Bundesliga lub T-Mobile Bundesliga) – najwyższa klasa rozgrywek ligowych w piłce nożnej w Austrii, po raz pierwszy zorganizowana w 1974 roku, będąca kontynuacją rozgrywek o Mistrzostwo Austrii ustanowionych po raz pierwszy w roku 1911. W rozgrywkach bierze udział 10 klubów, które rozgrywają ze sobą po cztery mecze w sezonie.

  Latem 1984 roku Keglevits przeszedł do innego wiedeńskiego klubu, Wiener Sport Club. W 1985 roku spadł z nim do drugiej ligi, gdzie grał przez rok. Po awansie Wiener Sport Club do zespołu przybył Hans Krankl i Keglevits, podobnie jak w Rapidzie, grał z nim w ataku.

  W 1989 roku Keglevits wrócił do Rapidu i grał w nim przez dwa sezony zdobywając 19 goli. W 1991 roku przeszedł do Austrii Salzburg. W sezonie 1991/1992 wywalczył z Austrią mistrzostwo kraju, jednak po sezonie odszedł do LASK Linz. Tam grał przez jeden sezon i w 1993 roku wrócił do Wiener Sport Club, w którym w 1994 roku zakończył karierę.

  Reprezentacja Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich w piłce nożnej funkcjonowała w czasie istnienia ZSRR, w latach 1922-1991. W barwach reprezentacji ZSRR grali głównie, obok Rosjan, Ukraińcy, Białorusini, Gruzini czy Ormianie, w mniejszym stopniu zawodnicy pochodzący z pozostałych republik radzieckich.Weiden bei Rechnitz (węg. Bándol, burg.-chorw. Bandol, rom. Bandula) – gmina w Austrii, w kraju związkowym Burgenland, w powiecie Oberwart. 1 stycznia 2014 liczyła 817 mieszkańców.

  Kariera reprezentacyjna[]

  W reprezentacji Austrii Keglevits zadebiutował 8 października 1980 roku w wygranym 3:1 towarzyskim spotkaniu z Węgrami i w debiucie zdobył dwa gole. W 1990 roku został powołany do kadry na Mistrzostw Świata we Włoszech. Tam był rezerwowym i nie rozegrał żadnego spotkania. Od 1980 do 1991 roku rozegrał w kadrze narodowej 18 spotkań i zdobył 3 gole.

  Johann "Hans" Krankl (ur. 14 lutego 1953 w Wiedniu), austriacki piłkarz, napastnik (do 1989), obecnie trener piłkarski, w latach 2002-2005 selekcjoner piłkarskiej austriackiej kadry narodowej.LASK Linz (często zwany Linzer ASK) – austriacki klub piłkarski ze stolicy Górnej Austrii Linzu, grający w austriackiej pierwszej lidze. LASK jest najstarszym klubem w Górnej Austrii. Posiada także kobiecą drużynę piłkarską, która w sezonie 2006/2007 gra w kobiecej pierwszej lidze piłkarskiej Austrii ÖFB-Frauenliga. W 2011 roku LASK spadł do drugiej ligi.

  Bibliografia[]

 • Statystyki na National Football Teams (ang.) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Wiedeń (niem. Wien, dialekt Wean) – stolica i największe miasto Austrii. Znajduje się w północno-wschodniej części kraju, nad Dunajem. Jest miastem statutarnym, tworząc jednocześnie odrębny kraj związkowy.
  Wiener Sport-Club (zwykle znany jako WSC lub Wiener SC) – austriacki klub piłkarski z siedzibą w Wiedniu w dzielnicy Dornbach.
  Reprezentacja Austrii w piłce nożnej – narodowy zespół piłkarski Austrii. Od 1902 roku reprezentuje Austrię w międzynarodowych rozgrywkach piłkarskich.
  Puchar Austrii (niem. Der Cup des Österreichischen Fußball-Bundes, w skrócie ÖFB-Cup), a ze względów sponsorskich Samsung Cup — krajowy puchar piłkarski odbywający się co roku w Austrii.
  Austriacka Pierwsza Liga (niem. Erste Liga) - to drugi profesjonalny poziom w austriackiej piłce nożnej. Zawiera 10 zespołów i prowadzona jest w taki sam sposób jak Bundesliga. Mistrz ligi jest promowany do Bundesligi, a ostatni zespół spada do ligi regionalnej. Liga jest obecnie znana jako Sky Go Erste Liga z powodu sponsorowania przez telewizję Sky.
  Napastnik – zawodnik w piłce nożnej, który gra na pozycji najbliższej do przeciwnej bramki i dlatego w drużynie głównie to on jest odpowiedzialny za zdobywanie bramek.
  Anatolij Aleksiejewicz Zinczenko, ros. Анатолий Алексеевич Зинченко (ur. 8 sierpnia 1949 w Stalinsku, Rosyjska FSRR) – rosyjski piłkarz, grający na pozycji napastnika, reprezentant Związku Radzieckiego, trener piłkarski.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.068 sek.