• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Christian - wrestler


  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Przeczytaj także...
  World Heavyweight Championship – pas mistrzowski organizacji World Wrestling Entertainment, należącym do rosteru SmackDown. World Heavyweight Championship dawniej był znany jako WCW Championship. Kiedy WWE wykupiło WCW, połączono WWF Championship z mistrzostwem WCW i powstał WWE Undisputed Championship, który mógł być zdobyty i na Raw i na SmackDown. Gdy Brock Lesnar zdobył ten tytuł, podpisał umowę dzięki której ustalono, że tylko na SmackDown Undisputed Championship może być broniony. W związku z tym General Manager Raw Eric Bischoff zaprezentował pas World Heavyweight Championship jako dawny pas WCW wręczając nowy tytuł Triple H’owi 2 września 2002 roku. World Heavyweight Championship był najważniejszym pasem na Raw do Draftu 2005, kiedy to ówczesny mistrz Batista przeszedł na SmackDown. Mistrzostwo wagi ciężkiej powróciło na Raw 30 czerwca 2008, kiedy to CM Punk jako gwiazda Raw wykorzystał walizkę Money in the Bank na Edge’u. Mistrzostwo przeszło z powrotem na SmackDown 15 lutego 2009 roku, gdy Edge jako zawodnik SmackDown! zdobył pas, lecz tytuł wrócił na Raw 5 kwietnia, gdy John Cena pokonał Edge’a i zabrał znów pas na RAW. Edge odzyskał tytuł 3 tygodnie później, poprzez wygraną z Ceną. Pas wagi ciężkiej dzięki temu znów przeszedł na SmackDown, gdzie jest do dziś.(WWE) Intercontinental Championship – pas mistrzowski organizacji World Wrestling Entertainment. Początkowo był to drugi pod względem ważności pas w federacji. Obecnie jest drugim co do ważności pasem brandu SmackDown!. Do 2009 roku był na RAW, ale po Drafcie Rey Mysterio został przeniesiony razem z pasem do rosteru SmackDown.
  Kanadyjczycy – młody naród, ogromnie zróżnicowany etnicznie, zamieszkujący głównie Kanadę. Liczy ponad 31 milionów, jednak jedynie 6,7 mln osób (23% ogólnej liczby ludności) uznaje siebie za Kanadyjczyków, a ok. 5 mln za Kanadyjczyków o określonym pochodzeniu etnicznym. Pozostali czują się przede wszystkim członkami którejś spośród 200 grup etnicznych. Językiem ojczystym większości Kanadyjczyków jest angielski (59%), następnie francuski (23%). Inny język (gł. chiński, włoski, niemiecki) deklaruje 18% Kanadyjczyków. Spośród ogólnej liczby ludności 2% nie zna żadnego z języków oficjalnych (angielskiego lub francuskiego), natomiast 18% jest dwujęzyczna. Ludność biała stanowi aż 96% ogółu ludności Kanady.

  Christian, właśc. William Jason Reso (ur. 30 listopada 1973 w Kitchener) – kanadyjski wrestler i aktor. Obecnie występuje w WWE w rosterze Smackdown!. Były dwukrotny Mistrz Świata Wagi Ciężkiej (World Heavyweight Champion), stracił pas na rzecz Randy'ego Ortona na Smackdown! Na gali Money in the bank odzyskał pas drogą dyskwalifikacji. Podczas Summerslam ponownie przegrał z Randym Ortonem. Na gali Hell in a Cell przegrał z Sheamusem. Podczas następnej gali-Vengeance po raz drugi przegrał z Great White'em. Dnia 9 listopada 2011 roku. Christian odniósł kontuzję kostki na House Show w Belgii podczas walki z Sheamusem, powrócił na Elimination Chamber 19 lutego 2012. Dwa tygodnie później na Raw Supershow został kontuzjowany przez CM Punka. 20 maja zaliczył kolejny powrót. Podczas gali Over The Limit, zwyciężył 20-Man 1# contender Power People Battle Royal Match eliminując The Miza. Następnie tego samego wieczoru pokonał Cody'ego Rhodesa, zdobywając tym samym pas interkontynentalny. Na No Way Out 2012 obronił pas przeciwko Cody'emu Rhodesowi. Na 1000 RAW (23 lipca) stracił pas Intercontinental Championship na rzecz The Miza.

  ECW Championship − obecnie nieistniejący już tytuł mistrzowski federacji WWE, do której należało ECW. To jedyny oryginalny pas dawnej Extreme Championship Wrestling.WWE SmackDown! – program telewizyjny o tematyce wrestlingu, wydawany przez World Wrestling Entertainment (WWE), a emitowany w stacji SciFi w Stanach Zjednoczonych (od 2010 roku). Nazwa „Smackdown” jest ponadto używana do określenia brandu federacji WWE. Innym brandem World Wrestling Entertainment jest Raw. Walki oraz wszelkiego rodzaju segmenty oraz backstage’e nagrywane są na tzw. „tapingach” w nocy z wtorku na środę, które wyemitowane zostają w piątki.

  Tytuły/Osiągnięcia[]

 • Pro Wrestling Illustrated
 • PWI Match of the Year (2000) with Edge vs. The Hardy Boyz vs. The Dudley Boyz w a Triangle Ladder match na WrestleMania 2000
 • PWI Match of the Year (2001) with Edge vs. The Hardy Boyz vs. The Dudley Boyz podczas WrestleMania X-Seven
 • PWI sklasyfikowało go jako 7. z 500 najlepszych wrestlerów roku 2007
 • Southern States Wrestling
 • 1x SSW Tag Team Championship – z Edgem
 • Total Nonstop Action Wrestling
 • 2x NWA World Heavyweight Championship
 • World Wrestling Entertainment
 • 2 x WWE World Heavyweight Championship
 • 2 x ECW Championship
 • 1 x WWF European Championship
 • 1 x WWF Hardcore Championship
 • 4 x WWF/E Intercontinental Championship
 • 1 x WWF Light Heavyweight Championship (1 raz)
 • 9 x WWF/E World Tag Team Championship (9 razy) – z Edgem (7), Lancem Stormem (1) i Chrisem Jericho (1)
 • Wrestling Observer Newsletter
 • Tag Team of the Year (2000) z Edgem
 • Worst Worked Match of the Year (2006) TNA Reverse Battle Royal na TNA Impact!
 • Linki zewnętrzne[]

 • Jason Reso at IMDb
 • PWI 500–lista 500 najlepszych wrestlerów świata publikowana corocznie od 1991 roku, przez amerykański magazyn Pro Wrestling Illustrated.WWE Hardcore Championship był pasem mistrzowskim organizacji World Wrestling Entertainment, (dawniej WWF). Podczas walk o tytuł obowiązywały tzw. "Hardcore rules".  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  WrestleMania – coroczna gala Pay-per-view organizowana w marcu bądź kwietniu przez World Wrestling Entertainment (WWE) (dawniej znane jako World Wrestling Federation). Jest uznawana za najważniejszą imprezę w kalendarzu WWE. WrestleMania jest największą i najdłużej organizowaną galą wrestlingową na świecie. WrestleMania zwana jest również "The Grandaddy of Them All", "The Grandest Stage of Them All" i "The Showcase of the Immortals". Pierwsza gala odbyła się w roku 1985, natomiast do tej pory zorganizowano 29 edycji tej imprezy.
  WrestleMania X-Seven – 17. edycja WrestleManii, która odbyła się 1 kwietnia 2001 w hali Reliant Astrodome w Houston (stan Teksas).
  Phillip Jack Brooks, znany jako CM Punk (ur. 26 października 1978) – amerykański profesjonalny wrestler, walczący w World Wrestling Entertainment w rosterze RAW.
  WWF Light Heavyweight Championship był pasem mistrzowskim posiadanym m.in. przez World Wrestling Federation. O tytuł mogli się ubiegać wrestlerzy o maksymalnej wadze 215 lb.
  Wrestling (ang. professional wrestling, często skracane do pro wrestling i wrestling; pl. "profesjonalne zapasy", "zawodowe zapasy" ) – rodzaj spektaklu łączący atletykę i sztukę teatralną, rodzaj rozrywki sportowej popularnej w Stanach Zjednoczonych, Japonii (Puroresu), Meksyku (Lucha Libre) oraz w Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Bazuje on na klasycznych zapasach greckich i wolnej amerykance ze współczesnymi dodatkami, takimi jak ciosy, oparte na sile chwyty i rzuty oraz akrobatyczne manewry. Duży wpływ na obecny kształt wrestlingu miały również sztuki walki. Dodatkowym aspektem jest okazyjne użycie improwizowanych broni dla nadania dramatyzmu. Należy wspomnieć że zawodnicy narażeni są na utratę zdrowia i życia. Część z nich kończy karierę na wózku inwalidzkim lub przykuci do łóżka, tak jak Darren Drozdov czy Thomas Billington (Dynamite Kid). Na taki stan rzeczy wpływają urazy zawodników odniesione podczas walki, prowadzony styl życia, narkotyki, środki przeciwbólowe i sterydy. Organizatorzy tego widowiska mówią o tych zjawiskach niechętnie.
  Aktor (łac. agere – działać) – osoba odgrywająca za pomocą szczególnego zachowania, technik cielesnych i głosowych rolę w teatrze lub w filmie. Od zwykłego człowieka odróżnia go ze strony samego aktora świadomość gry, ze strony widzów – szczególny sposób traktowania osoby jako aktora. Wobec widza istnieje na sposób dwoisty, jako odtwarzana postać, w którą się tymczasowo wciela, i zarazem jako żywy człowiek, posiadający własną rzeczywistą tożsamość i biografię.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.