• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Chris Thompson - pływak

  Przeczytaj także...
  Roseburg – miasto w Stanach Zjednoczonych. Położone nad rzeką Umpqua w południowo-zachodniej części stanu Oregon. Siedziba administracyjna i najludniejsze miasto hrabstwa Douglas. W roku 2013 zamieszkiwane przez 21 968 mieszkańców.Styl dowolny – styl pływacki, w którym w tak określonej konkurencji zawodnik może płynąć dowolnym sposobem. Wyjątkiem od tej reguły jest konkurencja stylu zmiennego w konkurencji indywidualnej i sztafety zmiennej, kiedy to styl dowolny oznacza każdy inny sposób pływania niż styl motylkowy (delfin), styl grzbietowy lub styl klasyczny (żabka). Po przepłynięciu każdej długości pływalni i przy zakończeniu wyścigu, pływak musi dotknąć ściany dowolną częścią ciała. Część ciała pływaka przez cały czas trwania wyścigu musi "łamać" powierzchnię wody, z takim wyjątkiem, że dozwolone jest całkowite zanurzenie się pływaka w czasie nawrotu i na dystansie nie dłuższym niż 15 metrów po starcie i po każdym nawrocie. Przed tym punktem głowa musi "złamać" powierzchnię wody. Start w stylu dowolnym rozpoczyna się skokiem ze słupka.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Christopher Lee Thompson; znany jako Chris Thompson (ur. 30 listopada 1978 w Roseburg), amerykański pływak specjalizujący się w długich dystansach stylu dowolnego, medalista olimpijski.

  Pływanie – metoda poruszania się w wodzie wykorzystywana przez człowieka, zwierzęta oraz maszyny. Jest popularną aktywnością rekreacyjną, szczególnie w krajach o cieplejszym klimacie i naturalnych zbiornikach wodnych. Pływanie jest też dyscypliną sportową.

  Jego największym sukcesem jest brązowy medal olimpijski na Igrzyskach Olimpijskich w 2000 r. w Sydney.

  Przypisy

  1. profil pływaka na sports-reference (ang.). [dostęp 6 września 2011].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.