• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Chris Smalling  Podstrony: [1] 2 [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Manchester City Football Club – angielski klub piłkarski z siedzibą w Manchesterze. Obecnie występuje w Premier League.Puchar Anglii (F.A. Cup) – najstarsze klubowe rozgrywki piłkarskie na świecie. Organizatorem jest Angielska Federacja Piłkarska (The Football Association). W rozgrywkach biorą udział wszystkie angielskie kluby piłkarskie zrzeszone w związku.
  Kariera reprezentacyjna[ | edytuj kod]
  Smalling w reprezentacji U-21, listopad 2009

  Smalling występował w reprezentacji Anglii U-18. 31 marca 2009 roku zadebiutował w kadrze U-20 w meczu z Włochami. W spotkaniu tym wszedł z ławki rezerwowych za Jamesa Tomkinsa.

  5 sierpnia 2009 roku został powołany do reprezentacji U-21 na mecz z Holandią i 11 sierpnia zadebiutował w kadrze do lat 21, zastępując Jacka Rodwella. 14 listopada po raz pierwszy zagrał w spotkaniu od pierwszej minuty. Wystąpił wówczas w meczu z Portugalią. Łącznie rozegrał cztery mecze w kadrze U-21.

  Styl gry[ | edytuj kod]

  Smalling jest szybkim środkowym obrońcą. Potrafi grać w powietrzu, wykonywać bardzo dokładne podania oraz "czytać grę".

  Arsenal Football Club (wym. [ˈɑ:sənl] lub [ˈɑ:snəl]; przydomek Kanonierzy) – angielski klub piłkarski z siedzibą w północnym Londynie, w dzielnicy Holloway. Jest jedną z najbardziej utytułowanych angielskich drużyn, 13-krotnym mistrzem kraju, 13-krotnym zdobywcą Pucharu Anglii i najdłużej utrzymującym się w najwyższej klasie rozgrywkowej zespołem w Anglii – od 1919 roku. Manchester United Football Club (bryt. wym. [ˌmæntʃɛstə juˈnaɪtɪd]) – angielski klub piłkarski z siedzibą w Stretford, w hrabstwie Greater Manchester. Występuje w Premier League, której był jednym z założycieli w 1992 roku.

  Statystyki kariery[ | edytuj kod]

  Stan na 30 sierpnia 2019.

  Podstrony: [1] 2 [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  National-football-teams.com – angielska strona internetowa o tematyce piłkarskiej. Dziś strona dostępna jest jedynie w języku angielskim.
  Rugby (ang. rugby football) – popularne określenie grupy sportów drużynowych o wspólnym pochodzeniu. Istnieją trzy główne rodzaje rozgrywek:
  Aaron William Hughes (ur. 8 listopada 1979 w Cookstown) – północnoirlandzki piłkarz, który może grać zarówno na środku pomocy jak i w defensywie. Aktualnie gra dla Fulham, gdzie częściej ustawiany jest w obronie.
  Reprezentacja Holandii U-21 w piłce nożnej jest młodzieżową reprezentacją Holandii, sterowaną przez Holenderską Federację Piłkarską. Zespół kilkakrotnie uczestniczył w Mistrzostwach Europy U-21.
  Middlesbrough Football Club (wym. [ˈmɪdəlzbrə]) – angielski klub piłkarski znany również pod pseudonimem Boro, założony w Middlesbrough w 1876 roku. Od 1995 roku gra na obecnym obiekcie, Riverside Stadium. Poprzednim domem piłkarzy był Ayresome Park, gdzie grali prawie przez 92 lata, od 1903 do 1995.
  Krykiet – sport drużynowy, w którym mecze rozgrywane są między dwiema drużynami po jedenastu zawodników. Pochodzi z Anglii, gdzie podobna gra była znana już na przełomie XIII i XIV wieku.
  Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2016 odbędą się we Francji i będą XV turniejem piłkarskich mistrzostw Europy. W turnieju po raz pierwszy wezmą udział 24 najlepsze drużyny europejskie, wyłonione po ogólnych kwalifikacjach. Propozycję zawodów z 24 uczestnikami jednomyślnie zaaprobowały 53 europejskie federacje. Decyzję o wyborze gospodarza podjął Komitet Wykonawczy UEFA 28 maja 2010 roku. Termin zgłaszania kandydatur przez państwa ubiegające się o organizację mistrzostw upłynął 31 marca 2009. Zgłoszone zostały cztery kandydatury: Francja, Szwecja/Norwegia, Turcja i Włochy. W grudniu 2009 roku Szwecja i Norwegia wycofały jednak swoją kandydaturę.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.039 sek.