• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Chris Raab

  Przeczytaj także...
  Viva la Bam to nazwa programu rozrywkowego typu reality show (mimo że wiele fragmentów jest wyreżyserowanych) wyświetlanego w MTV, którego głównym bohaterem jest skater Bam Margera jego rodzina oraz znajomi. Program był spin-offem Jackassa, gdzie występował Margera i większość osób z głównej obsady. Każdy odcinek miał specyficzny temat, misję lub wyzwanie, które wykonywane było poprzez robienie żartów, jeżdżenie na deskorolce i zwoływanie do pomocy przyjaciół i ekspertów.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Kaskader – osoba zawodowo wykonująca jako dubler w filmach lub przedstawieniach teatralnych niebezpieczne sceny takie jak: wypadki samochodowe, sceny walki, upadki z dużych wysokości, palenie, ewolucje konne itp.

  Chris Raab, znany także jako Raab Himself (ur. 21 maja 1980 w Willow Grove w Pensylwanii, USA), jest członkiem ekipy CKY. Wystąpił w filmach Jackass – świry w akcji, Jackass Number Two, Jackass 2.5 , Haggard oraz w programach Jackass i Viva la Bam emitowanych w telewizyjnej stacji MTV. Zwykle bierze udział w popisach skaterskich i kaskaderskich.

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.

  Biografia[]

  Chris Raab Został wydalony z East High School w West Chester po tym jak wysmarował kałem szafkę . Raab uczęszczał na Shippensburg University w Pensylwanii. Obecnie mieszka w Chadds Ford Township, hrabstwo Delaware, w stanie Pensylwania.

  W 2008 roku, wydał DVD zatytułowane Hotdog Casserole, które składało się ze skeczów, 30-minutowego filmu i dokumentalnego materiału. W obsadzie znaleźli się inni członkowie ekipy CKY, Brandon DiCamillo i Rake Yohn.

  Edward Carl Webb znany jako Rake Yohn (ur. 20 stycznia 1975 w West Chester, Pensylwania, USA) – członek ekipy CKY, który wystąpił w serii filmów CKY, a także w programach "Viva la Bam" i "Jackass" emitowanych przez kanał MTV .IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  W 2009 roku, razem z Brandonem DiCamillo nagrywał sceny do komiedio-horroru The Vampires of Zanzibar (2010).

  Filmografia[]

 • CKY: Landspeed (1999)
 • CKY2K (2000)
 • CKY Documentary (2001)
 • Don't Try This at Home: The Steve-O Video (2001)
 • CKY 3 (2001)
 • Jackass: świry w akcji (2002)
 • CKY 4: Latest & Greatest (2002)
 • CKY: Infiltrate, Destroy, Rebuild (2003)
 • Haggard: The Movie (2003)
 • Jackass: Number 2 (2006)
 • Jackass 2.5 (2007)
 • Hotdog Casserole (2008)
 • The Vampires of Zanzibar (2010)
 • Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Chris Raab w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Chris Raab w bazie filmweb.pl
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  MTV (skrót od Music Television) to najpopularniejsza stacja muzyczna na świecie, należąca obecnie do MTV Networks, wchodzącej w skład Viacomu. Stację odbierać można za pośrednictwem telewizji satelitarnych i naziemnych oraz sieci kablowych.Jackass – amerykański program rozrywkowy, emitowany przez stację MTV w latach 2000-2002, pokazujący ludzi wykonujących różne niebezpieczne, brutalne i szokujące wyczyny kaskaderskie i dowcipy. Jest to program, który z założenia ma szokować odbiorcę. Twórcami scenariusza i głównymi aktorami są kaskaderzy wywodzący się ze środowiska skate i BMX. Szczegółowo przedstawione kaskaderskie wyczyny powiązane są z niepoprawnym politycznie żartem. Popisy grupy często ocierają się o masochizm (okaleczanie się na różne sposoby, zjeżdżanie z niebezpiecznych stoków, pływanie na różnych nietypowych przedmiotach, czy zabawy z agresywnymi zwierzętami – rekinami czy krokodylami).  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.