• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Chorzele - gmina

  Przeczytaj także...
  Raszujka (dawn. Rachujka) – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie przasnyskim, w gminie Chorzele.Annowo – przysiółek wsi Duczymin w Polsce położony w województwie mazowieckim, w powiecie przasnyskim, w gminie Chorzele.
  Gmina miejsko-wiejska – gmina, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy miejsko-wiejskiej jest zazwyczaj miasto, jedynym wyjątkiem jest obecnie gmina Nowe Skalmierzyce, której siedziba mieści się we wsi Skalmierzyce.

  Chorzelegmina miejsko-wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie przasnyskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie ostrołęckim.

  Siedziba gminy to Chorzele.

  Według danych z 30 czerwca 2004 gminę zamieszkiwało 10 231 osób.

  Aleksandrowo – przysiółek w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie przasnyskim, w gminie Chorzele.Gmina Jednorożec – gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie przasnyskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie ostrołęckim.

  Struktura powierzchni[]

  Według danych z roku 2002 gmina Chorzele ma obszar 371,53 km², w tym:

 • użytki rolne: 53%
 • użytki leśne: 42%
 • Gmina stanowi 30,51% powierzchni powiatu.

  Demografia[]

  Dane z 30 czerwca 2004:

  Bogdany Małe – przysiółek wsi Bogdany Wielkie w Polsce położony w województwie mazowieckim, w powiecie przasnyskim, w gminie Chorzele.Bobry – przysiółek wsi Niskie Wielkie w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie przasnyskim, w gminie Chorzele.
 • Piramida wieku mieszkańców gminy Chorzele w 2014 roku.

 • Piramida wieku Gmina Chorzele.png

  Miejscowości[]

  Aleksandrowo, Annowo, Bagienice, Binduga, Bobry, Bogdany Małe, Bogdany Wielkie, Brzeski-Kołaki, Budki, Bugzy Płoskie, Bugzy-Jarki, Bugzy-Święchy, Czaplice-Furmany, Czaplice-Piłaty, Czaplice Wielkie, Czarzaste Małe, Czarzaste Wielkie, Dąbrowa, Dąbrówka Ostrowska, Duczymin, Dzierzęga-Nadbory, Gadomiec-Chrzczany, Gadomiec-Miłocięta, Gadomiec-Peronie, Grąd Rycicki, Jarzynny Kierz, Jedlinka, Krukowo, Krzynowłoga Wielka, Kwiatkowo, Kwiatkowo k. Duczymina, Lipowiec, Liwki, Łaz, Łazy, Mącice, Niskie Wielkie, Nowa Wieś, Nowa Wieś Zarębska, Opaleniec, Opiłki Płoskie, Poścień-Wieś, Poścień-Zamion, Pruskołęka, Pruskołęka (leśniczówka), Przysowy, Przątalina, Rapaty-Górki, Rapaty-Sulimy, Rapaty-Żachy, Raszujka, Rawki, Rembielin, Rycice, Rycice (gajówka), Rycice (leśniczówka), Rzodkiewnica, Skuze, Sosnówek, Stara Wieś, Ścięciel, Wasiły-Zygny, Wierzchowizna, Wólka Zdziwójska, Zagaty, Zaręby, Zdziwój Nowy, Zdziwój Stary.

  Gmina Baranowo – gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie ostrołęckim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie ostrołęckim.Kwiatkowo k. Duczymina – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie przasnyskim, w gminie Chorzele.

  Sąsiednie gminy[]

  Baranowo, Czarnia, Dzierzgowo, Janowo, Jednorożec, Krzynowłoga Mała, Wielbark

  Przypisy

  Gmina Krzynowłoga Mała – gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie przasnyskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie ostrołęckim.Jarzynny Kierz – osada leśna w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie przasnyskim, w gminie Chorzele.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Grąd Rycicki – przysiółek wsi Przysowy położony w Polsce, w województwie mazowieckim, w powiecie przasnyskim, w gminie Chorzele.
  Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.
  Pruskołęka – osada leśna w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie przasnyskim, w gminie Chorzele.
  Bugzy-Jarki – część wsi Bugzy Płoskie w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie przasnyskim, w gminie Chorzele.
  Czarzaste Wielkie – przysiółek wsi Liwki w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie przasnyskim, w gminie Chorzele.
  Krukowo – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie przasnyskim, w gminie Chorzele. Leży nad rzeką Omulew.
  Gadomiec-Miłocięta – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie przasnyskim, w gminie Chorzele.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.078 sek.